SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci nájom pozemkov pod vyše 400 bilbordmi neobnovili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Takze mesto dostava ubohych 200 tisic rocne za to, ze je zadrbane reklamou odzhora nadol? Nech mi to prenajmu rovno za patnasobok, aj tak budem chodit vysmiaty od ucha k uchu.
 
Hodnoť

 

To mi vážne chcete tvrdiť že BA má "len" 500 reklamných pútačov?
Po ceste do práce a z práce som ich napočítal vyše 100 (ďalej sa mi počítať nechcelo). A samozrejme pribúdajú ako huby po daždi od Februára pribudli dva nové Big Boardy po ceste. Menšie ani nerátam. A vlastne ani neviem čo je na nich viem ich celkom dobre ignorovať.
Tu je treba skôr zmenu legislatívy a vonkajšiu reklamu treba zakázať. Len to by asi politické strany neprežili ak by sa pred voľbami nemohli naši politici nám vysmievať z každého billboardu že? A to im ešte tú reklamu aj platíme z našich daní.
 
Hodnoť

nevidím kvalitnú prácu mesta

1. Mesto na tohtoročnej miernej zime ušetrilo 2 milióny eur, ak by upravili nevýhodnú zmluvu na zimnú pohotovosť, možno rátať s ďalšími vysokými úsporami aj do budúcna. Ako sa písalo nedávno v tejto sekcii Sme, ročne chcelo prenájomom mesto získať 400.000 €, nevidím teda žiadne ekonomické dôvody na ďalšie 2 roky zamoriť mesto ďalšími reklamnými nosičmi.

2. Šetrite, ale skutočne šetrite, aj drobnými úsporami sa dá veľa dosiahnuť. Nediskriminačnými obstrávaniami a tvrdými kontrolami mestských podnikov. napr. DPB-ak dopravný podnik vyhlás verejné obstrávanie, ktoré vyhovorujú až jednému prihlásenému uchádzačovi, malo by to znamenať jedno, okamžitú kontrolu podniku a okamžité vyhodenie riaditeľa a najbližšieho vedenia.
3. Byrokracia-je neskutočné, koľko úradníkov živíme:
Koľkých úradníkov vlastne mesto živí, viem minimálne o 3 hovorcoch:
Stanislav Ščepán-vedúci oddelenia, hovorca mesta
Daniela Rodinová-hovorkyňa magistrátu
Ľubomír Andrassy-kancelária primátora (častý hovorca)

Podľa organizačnej schémy Bratislava.sk len na odbore marketingu pracuje 13 ľudí!!! (len škoda že tú prácu nevidieť, prezentácia Bratislavy je viac než úbohá).
Narátala som 497 ľudí pracujúcich len na magistráte!!!!! Tomu vravím prezamestnanosť!!! http://www.bratislava.sk/Vismo...

Začnite konečne toto mesto budovať, aby aj Bratislava žila najmä z turizmu a nie z reklamy, všetky okolité krajiny to tak robia, tu keď prídu turisti odídu zhnusení a viac sem (právom) nepáchnu!

Pozrite sa ako vyzerá Kamenné námestie, Nám. SNP-ja fakt neviem či mesto nemá architektov v 500 člennej armáde úradníkov.

Nedávne "skultúrnenie" Kamenného námestia kamennými kvetináčmi je niečo hrozné, nevkusné, láskavo nech si to pán primátor odnesie na chatu, to bude mať pani manželka radosť, HNUS je slabé slovo!!!! KDE OSTAL VKUS???????????????????????????

A takto sa robí všetko-žiadna kvalitná architektonická príprava, žiadne verejné súťaže, kvalitný mestský mobiliár-použijete len priemyselné zábradlie, proste totálna amatérčina... Začnite už konečne profesionálne pracovať, za to ste platení!!!!
 

 

Kedy sa konečne začne s petíciou za zrušenie Magistrátu?
 

Návrh Putinovi

Navrhujem urobiť zo Slovenska ruskú jadrovú strelnicu namiesto Kapustin Jaru bude stačiť Stone Square a už nebude vůbec treba riešiť žiadne "nízke" problémy Goríl,MHD a nezamestnanosti včítane dúhových, duchovných , dubových a Cigánov. Škoda len, že to Slovensko aj tak zasviní okolie a hlavne Rakušani budú mať konečne důvod pre jadrové reakcie. S pozdravom Joseph Heller II. Something Happened for Ever.
 

 

Ešte k tomu šetreniu: V Bratislave vychádza bez finančného príspevku mesta viacero novín o meste-Brat.noviny, Brat.korzár a teraz aj Dobré noviny. Načo mesto vydáva vôbec novin in.BA (teda okrem nezmyselného vyhadzovania peňazí), navyše je tento plátok viac ako neobsažný.

A ako to vyzerá s televíziou Bratislava? Dokedy ju bude mesto štedro dotovať státisícmi, hoci ide o súkromnú TV, ktorá má žiť z reklamy!

Šetrite a nebudete potrebovať výnosy z reklamy!

Zakázať treba aj polep na oknách vozidiel DPB, kvalitu MHD treba zvyšovať a nie z nej robiť dopravu "pre socky", toto kým vy "vrchní" nepochopíte, do MHD viac ľudí nedostanete. Lenže chce to viac sa voziť vašou "kvalitnou" MHD a nie sa vyvážať v služobných autách.
 

 

Takže, kedy sa začne s petíciou na zrušenie Magistrátu?
 

to sme12345

"Mesto na tohtoročnej miernej zime ušetrilo 2 milióny eur, ak by upravili nevýhodnú zmluvu na zimnú pohotovosť, možno rátať s ďalšími vysokými úsporami aj do budúcna"
ak zima príde skôr, budeš prvý, čo budeš nadávať, že cesty nie sú upravené
 

zimná pohotovosť=vyhodené prachy

Opak, ja osobne tvrdím že zimná údržba sú vyhodené "prežraté" peniaze, ak udržiavať, tak len hlavné ťahy, pri štandardnej posýpke (cca 2-5 cm) netreba žiadny posyp ani údržbu na ceste. A v okrajových mestských častiach "jak by smet".

Sú to doslova vyhodené peniaze do luftu. Kde sú časy, keď te mohli zobrať deti na sánkach na najbližší kopec, teraz je aj najmenšia cestička III. triedy posypaná soľou., čo tým mag*rom už vážne "hrabe" (napr. v Devíne)?!
 
Hodnoť

 

Už žiadne nové billboardy, skôr začnite pracovať na ich odstraňovaní. rečí už bolo dosť, chceme vidieť výsledky.
 
Hodnoť

mesto a reklamny smog

S billboardami sa bojuje len "akoze", aby sa sa nepovedalo...

http://pava.blog.sme.sk/c/3474...
 
Hodnoť

 

Nuž načo 400tis. z bilboardov do kasy ked za zimnú údržbu ktorá nebola treba magistrát zaplatil 3mil EUR.
 
Hodnoť

 

tak teraz si gratulujte, neslo o pridanie ziadneho noveho bilbordu ale dosiahnutie nejakeho pravneho stavu z tymi existujucimi a moznost ich v buducnosti regulovat na zaklade 2rocnych zmluv... to co sa (ne)dosiahlo terazje ze zostanu nedotknute tak ako su, vsetkych x stovak v nejakom vakuu a budu tam nadalej vdaka bezzubemu stavebnemu zakonu az kym snad vlada a parlament neporiesia zakon novy... takze sa vlastne zabetonoval terajsi zareklamovany stav...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava