SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spustenie parkovacej politiky zabrzdil cestný zákon (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

v Starom Meste musí byť

vždy všetko inak.
 
Hodnoť

 

tento odporny paskvil zavedie zrusenie vyhradeneho parkovania, pevne verim ze sa nedohodnu nikdy a vzdy bude nejaky pravny problem. Niekedy mam pocit ako keby som tam mal nasadenych agentov, ktori to cele sabotuju :-) Nemam ale dakujem im za dobru pracu.
 
Hodnoť

 

Najdôležitejšie z článku...komu sa rozdelia ako výnosy z parkovného. Ako vždy, supy sa zlietajú. len by ma zaujímalo, koľko % z výnosu sa skutočne použije na vytváranie parkovacích miest, najmä podzemných i parkovacích domov a koľko sa prežere na odmenách poslancom, starostom a ďalších supoch prisatých k funkciám.
 

odpoveď je jasná:

No predsa ani jedno parkovacie miesto!
 
Hodnoť

zakaz

to by museli najprv zakazat parkovanie na chodniku, predstavte si rezidencnu zonu s parkovanim, pride vychodniar, parkovat tam nemoze tak to supne na chodnik a bude vyriesene.
 
Hodnoť

preco by vynosy

mali ist externej firme ktora s nakladmi 3 haliere zaraba tazke miliony ? Ked toto nie je absolutny tunel tak co uz potom ? Z coho sa maju opravovat rozbite cesty preboha ked uz nie z vynosov za parkovne ?
 
Hodnoť

re cestny zakon

Neviem o čom tu rozpráva Ftáčnik, ale stále platný cestný zákon to presne určuje:
Zákon o pozemných komunikáciach - cestný zákon - Zákon č. 135/1961 Zb. - úplné znenie
§ 6a

(1) Na účely organizovania dopravy na území obce môže obec ustanoviť všeobecne záväzným nariadením úseky miestnych komunikácií na dočasné parkovanie motorových vozidiel, ak sa tým neohrozí bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo iný verejný záujem. Takto vymedzené úseky miestnych komunikácií musia byť označené zvislými a vodorovnými dopravnými značkami. Vo všeobecne záväznom nariadení obec ustanoví aj výšku úhrady za dočasné parkovanie motorových vozidiel podľa osobitného predpisu, 2r) spôsob jej platenia a spôsob preukázania jej zaplatenia.

(2) Výnos úhrad za dočasné parkovanie motorových vozidiel je príjmom obce.
 
Hodnoť

Je lepší

spôsob ako legalne ( nie cez zvýšenie daní) obrať občanov o posledné peniaze, keď priemerna mzda nedosahuje ani 500€. !! Veď bolo smerom slubované, že nedôjde k ďalšej finančnej záťaži obyvateľstva.
Prečo primátori predavali veselo mestské pozemky, prečo stavebné úrady na počkanie schvalovali zahusťovanie obytných zón bez osobnej zodpovednosti . Nikto za nič nezodpovedá - len občan plať ako morovaný za všetko. Prečo mestá nezastavia výstavbu nových vilových ulíc, kde vysokomajetným prispeieva na inžinierské siete, cesty a chodníky, ale pre občanov v obytných zónach nemá peniaze na rozšírenie parkovisk. Pokial nebudú dobudované parkoviska, zastavte podporu takejto investičnej výstavby.
Mesto nezabezpečuje bezplatné opatarovanie pri nemoci, tak ako je to na Západe, ale u nás musí rodina sa postarať o chorých a bezvládnych - preto ju ešte potrestáme -bude platiť parkovné, keď ide opatrovať.
Páni poslanci Smeru - toto ste mali vo volebom programe? Bol som totálne sklamaný ako ste posledný novembrový týždeň pri schválení novely cestného zákona tajne vložili paragraf, o zmene podmienok parkovania. Bola to velká hanba, keď predseda NR SR v TV vyjadroval prekvapenie o schválenom paragrafe, : že vraj sa tam nedopatrením dostal, nik nevedel kto ho tam dopísal. Podobný bol aj návrh zákona o zákaze vstupu do lesa, aspoň ten premier stopol.
Pred rokom1989 sme mali obmedzený pohyb na Západ, teraz bude mať obmedzený pohyb do obytných zón , lebo koľko občanov si bude môcť dovoliť platiť parkovné pri návšteve rodiny. Totoparkovné má byť vrcholný vydobytok revolúcie 1989?? -aby sa ludia a rodiny nenavštevovali.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava