SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z parkovného pri nemocniciach má mať firma polovicu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ten pantliarik je asi skutocne okot,sak zodpovedny je ten kto zmluvu podpisoval.sa mi chce zvracet.
 
Hodnoť

gorily

A nech sa ešte niekto zastáva pravicových tupcov, ktorí v mene plnej kapsy sú ochotní prenajať za odrobinky parkovisko pred nemocnicou. Fakt je "zaujímavé", že súkromné kliniky neprenajímajú ziskové prevádzky-lekárne, magnetickú rezonanciu či parkoviská, lebo ziskovými oddeleniami dotujú stratové (napr. geriatriu), ale pravicoví odborníci ziskové popredávali, tak je jasné, že sú nemocnice (a nielen oni) v strate.
 
Hodnoť

950 000 Eur za 10 rokov

je slušný ( bezprácny ) výnos pre nemocnice, tak čo nadávate. Treba len dúfať, že tie peniaze nemocnice aj ,,zmysluplne" využijú a nepôjdu len na odmeny manažmentu. No ale ak pacient, zamestnanec nemocnice, návšteva príde s MHD alebo pešo, z toho potom ani prevádzkovateľ a ani nemocnica nič nemá, čo je nespravodlivé pre nemocnicu, prevádzkovateľa parkoviska a aj k vodičom áut, ktorí platia za parkovanie. Preto každý, ktorý sa nepreukáže platným parkovacím lístkom, by mal zaplatiť poplatok pri vstupe do budovy, za použitie výťahu zaplatí, ak si chce pred ordináciou náhodou sadnúť tak musí zaplatiť ( pokiaľ si nedonesie vlastnú stoličku, ale potom musí zaplatiť poplatok za zabratie miesta ), ak ide na WC zaplatí, pri vstupe do ordinácie zaplatí no a pri odchode tiež zaplatí . Tieto poplatky by okamžite vyriešili všetky finančné problémy zdravotníctva a ešte by aj zostalo. Už len zostáva citovať Holdena z knihy našej mladosti Kto chytá v žite, keď potajomky v noci opúšťal internát zakričal vo vestibule : Spite sladko debili. Možno ten citát nie je presný ( je to už 60 rokov čo som knihu čítal ) , ale v tomto absurdistane - bazmekistane ma nič iné nenapadá.
 

toto je veľmi pekný návod,

ako by to dnes u nás malo vyzerať v zdravotníctve. Bohužiaľ, autor sa oneskoril, ono to tak už skoro vyzerá a niekde je to ešte horšie. Chýba mi však v tejto štúdii poplatok za vrátneho - kuriča, s ktorým sa doteraz nepočíta a už je plne registrovaný. Ozaj, ako to bude fungovať s parkoviskom v Pezinku na Cajle? Už ho SMERáci sprivatizovali? Veď na týchto poplatkoch by im malo v prvom rade záležať. Kvôli ich výdavkom na tento priestor.
 
Hodnoť

00:17

Nielen pre bratislava.sme.sk by príležitostné redaktorky mali vedieť vyslovovať pár jednoduchých viet spisovne, keďže pýtať sa v hlavnom meste Bratislavčanov "Chodíte tu často?" znie aj smiešne, aj profesionálne pofidérne.
 
Hodnoť

MHD

Rozumiem nahnevaniu ľudí, ale na druhej strane... Bratislava nemá 10-tisíc obyvateľov, a ak by sa chcel každý všade teperiť autom, ďaleko by sme neprišli.
Ako to tam vyzeralo pred spoplatnením? Bolo tam vôbec možné zaparkovať, alebo to tam bolo všetko tak či tak plné?
Osobne proti tomu konceptu platenia nemám nič (pofidérne zmluvy atď samozrejme treba doriešiť), ale prečo by niekto nemohol za
a) za služby (parkovanie) zaplatiť, ako všade vo svete
b) ísť MHDčkou, Bratisava má tú sieť veľmi slušnú, a dostane sa každý od všadiaľ
Produktívne osoby môžu tie 3 € okašľať, dôchodci pravdepodobne aj tak nemajú vlastné auto... A 15 min je zdarma, takže ich rodinný príslušník môže doviezť.
 

Nevieš o čom hovoríš

tak radšej mlč. Neprajem ti, aby ťa tvoj zdravotný stav nútil byť po dobu 10 mesiacov každé ráno o 6,30 v nemocnici na Antolskej. Skús sa tam dostať z druhého konca Bratislavy s využitím MHD. Keď sa niečo ***** tak sa to ***** dokonale. To parkovné je len čerešnička na torte. Až ťa nebodaj postihne vážne ochorenie ( neprajem ti to ) tak si spomeň na tieto riadky.
 

 

Dobre, v tom prípade by od platenia mali byť oslobodení držitelia preukazov ZŤP. Ostatní nech platia, alebo idú MHD, nevidim v tom problém. Situáciu tam nepoznám, ale predpokladám, že ak by bolo zadarmo pre všetkých, tak tam aj tak nezaparkujes (preto sa pýtam, ako to tam vyzeralo doteraz,) a vyjde ta to ma rovnako.
 

Na dvore starého domu

poblíž Staromestského námestia v Prahe som čítal porekadlo v staročeštine : Panoše je panoše i když nemá groše, osel je osel i kdybys ho zlatem posel. Nie každý chorý človek je ZŤP a do nemocnice nikto nechodí pre zábavu a zo srandy. Ale komu neni ,,zhury dáno v apatéce nekoupí ".
 
Hodnoť

no a slušná firma vie čo sa patrí

tzn. obligátnych 10 % signatárom dohody.Ale niečo by sa patrilo dať aj ostatným..Ináč je to čierna stavba .Na akúkoľvek úpravu parkoviska potrebuje subjekt súhlas stavebného úradu,ďalej potrebuje súhlas obvodného úradu ŽP sekcie odpad.hospodárstva,nechce sa mi veriť ,že by to bolo bez súhlasu a vedomostí miestneho úradu .Aké stanovisko dal tento orgán? Čo na to starosta? Čo nato adlátusi pardón,poslanci miesteneho úradu ,ktorí by mali byť "neuplatní a mali by hájiť záujmy občanov.Však na to ich ľudia volili ,aby hájili ich záujmy.Tam sa podľa mňa napakovalo dosť ľudí .Však tu platia nejaké zákony ,schvaľovacie postupy.Žiadam "investigatívnych" novinárov nech konečne nepíšu len o "celibratách" a iných k ....vách ,ale nech píšu o tom čo ľudí trápi napríklad o takýchto vagabundstvách, kto všetko má v tom prsty.Aby náhodou ľudia neopľúvali nesprávnych ľudí.Však v dnešnej dobe platnosti zákona o slobodných informáciách je to hračka,len treba chcieť....
 


Najčítanejšie na SME Bratislava