SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chodkyňu, ktorá išla na červenú, zachytila električka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak si to zrekapitulujme: Jedna hlúpa osoba prebieha vedome a na červenú popred električku, nevýjde jej to a tá električka ju "zachytí" - predpokladám skôr odhodí do boku zošikmenou časťou bočnice za čelom. Kvôli nej majú stovky, ak nie tisícky ľudí, komplikácie pri cestovaní, lebo sa musí "vyšetriť" čo sa stalo, ako keby to nebolo evidentne jasné hneď na mieste všetkým zúčastneným (vrátane svedkov nehody). Keby vládol zdravý rozum tak by sa pokračovalo ďalej a po tú zranenú by si prišla sanitka, prípadne by bol max. 5 minútový prestoj a nie odklon cez Tunel bez zabezpečenie náhradnej autobusovej dopravy. Električka nebola určite poškdoená tak že by jej to bránilo v ďalšej jazde. Kam táto spoločnosť dospela, keď kvôli hlúpym individuám musia trpieť časové straty stovky ďalích ľudí? Mali by byť zákony ktoré by trestali hlúpych ľuďí ktorý svojím konaním spôsobujú nehmotné škody spoločnosti okolo seba. Napr. by som jej dal zaplatiť prestoje a všetky veci súvisiace s výjazdom a zásahom. Rovnako ako keď niekto ide vypaľovať trávu a spôsobí požiar - nech zaplatí hasičov a pod. Aj keď si asi vyslúžim kritiku za tento názor... Keď je evidentne chyba na strane osoby ktorá niečo vedome konala nielen proti predpisom (napr. dopravným) ale aj v rozpore so zdravým rozumom, tak by mala niesť zodpovednosť za následky svojej ľahkovážnosti. Rovnako ako keď sa niekto napriek varovaniu o zlom počasí vyberie bez patričného výstroja len v "sandáloch" na horskú túru po uzavretom chodníku prípadne mimo vyznačené trasy, pošmykne sa a musí ho ratovať záchranná služba a platí za jej za to. A je to sprváne. Ľudskú tuposť netreba odmeňovať ani ticho tolerovať...
 

 

No... v podstate máš pravdu, ale v princípe je hrozne blbé, keď sa niečo nevyšetrí poriadne a robia sa unáhlené závery. Aj keď vo veľkej väčšine prípadov je triviálna odpoveď správna a úplne by stačilo poškodeného odpratať a premávku nezdržiavať, ten zvyšok stojí za poriadne vyšetrenie.

Samozrejme, toto bol podľa všetkého jasný prípad blbosti a chce to riadne mastnú pokutu plus náhradu škody a zaplatenie výjazdu.
 
Hodnoť

 

pretláčať sa s električkou v podstate vlakom , uf uf
 
Hodnoť

Prestup na Molecovej

Nie je to tu napísané, ale predpokladám, že išlo o "prestupný uzol" na Molecovej. Nebolo by načase vyriešiť Molecovu tak, aby sme nenútili tisícky ľudí denne prechádazať cez niekoľko veľmi frekventovaných priechodov? Človek robí chyby, ale "dobré mesto" vytvára podmienky na to, aby tých príležitostí na chybovanie bolo menej. A nerieši to len zákazmi a kilometrami hrdzavého zábradlia.
 

 

Pritom by stačilo otvoriť zásuvky na bývalom ODP a vytiahnúť variant č. 4 (či ktorý to bol) a realizovať ho... Dokonca ani polícia s ním nemala problém... Lenže platí univerzálne: "nie sú peniaze".
 

 

Čo bol ten tariant č. 4? Nech v tom máme jasno, keď už sa tu spomína. Ďakujem.
 

 

Prestupný termináln so samostatnými paralelnými zastávkami autobusu vedľa zastávok električiek. Lenže medzitým sa vybudoval LIDL s parkoviskom, čo zabralo priestor. Angažoval som sa v tej veci strašne dávno, už to bude hádam aj desať rokov. Už je to teraz jedno, občianska iniciatíva Lepšia doprava vypracovala tiež svoju verziu prestupného terminálu Molecova. Majú moju plnú podporu. Skús sa opýtať Ftáčnika...
 
Hodnoť

 

NsP Kramare?
by som sa nedivil, keby zraneniam podlahla
 
Hodnoť

To mi je ľúto, ALE

vidím denne chodcov takto hazardovať so svojím životom, len aby stihli svoj spoj, to je tak nezodpovedné voči sebe aj tým vodičom...radšej neskôr ako nikdy!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava