SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Devínskej už počítajú s kalamitným stavom komárov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Už sa to volá Cyklomost slobody?

keby nechali pôvodný názov, povodeň by si netrúfla.
 

Skuste sa spytat v Devinskej

Robil som si interny prieskum u miestnych (cca 15ludi) ako sa vola ten most. Most Chucka Norrisa pozna kazdy ale nazov pod akym ho tu uvadzaju mi nevedel povedat nik... To len na okraj ako miestnu specialitu :-)
 

 

Celý názov je Most sýrskej slobody :) Inak nemyslím, že príroda sa bude dlho spamätávať. Príroda v záplavových oblastiach s tým dokonca ráta a napr. lužné lesy záplavy dokonca potrebujú. Komárov sa moc nebojím, už sa tento rok vo veľkom vyrojili a podľa mňa to nezopakujú. Z vajíčok sa už vyliahli, lebo to bolo mokré aj predtým a nových vajíčok veľa nebude. S komármi sa to cyklicky opakuje kalamitne raz za pár rokov, ale len raz ročne. Aspoň z mojich skúseností z Devína.
 
Hodnoť

STARZ a cyklochodník DNV-Devín

Ako poznáme logiku našich (nielen komunálnych) politikov, s postrekom začnú a keď budú premnožené, miesto toho, aby postreky urobili ešte v štádiu liahnutia.

A ešte jedno upozornenie pre našich "odborníkov" v mestských organizáciách, najmä pre riaditeľa STARZ. Náučný chodník Nivou Moravy (cyklochodník Devín-DNV) bude určite po záplavách plný bahna. Očakávam že ho odstránite do týždňa po odtečení vody (a nielen bágrom posunúť bahno na okraj chodníka, pretože pri každom lejaku bahno stečie na cyklochodník a ten je takmer celoročne zablatený)!!!!!!!!!!

PS: Pán riaditeľ STARZu Chynoranský, asi pred 1,5-2 rokmi ste sa vyhovárali že sa nemôžete poriadne starať o tento cyklochodník, lebo nie je vysporiadaný. Zvládli ste za takmer 2 roky tieto pozemky vysporiadať, alebo ako vždy vás zaujíma len váš plat?!
 
Hodnoť

Zabiť larvy komárov

http://publichealth.valentbios...

Dúfam že sa vyhneme kalamite tým, že zabijeme biologickými prvkami larvy komárov. Akonáhle voda opadne a vytvoria sa obrovské jazerá, malo by mesto alebo mestská časť všetky stojaté vody ošetriť vyššie nalinkovaným prípravkom alebo niečim obdobným. V Rakúsku to používajú už roky, je to ekologickejšie než chemický postrek ktorý robia aj na ľudí. Akurát to nezabíja už vyliahnuté komáre, ale iba ich larvy.

http://derstandard.at/13045538...

Oveľa lepšie a rozumenejšie ako rozprašovať jedy na domy ľudí je použiť biologické zbrate proti larvám komárov, ktoré ich zabijú, pričom pre ostatné živočíchy sú neškodné. Len treba ich aplikovať ešte než nastane kalamita.

Vyzývam kompetentných aby to urobili akonáhle opadne hladina Moravy a Dunaja a vytvoria sa stojaté vody.
 
Hodnoť

 

Veru, na cyklochodníku býva blato najmä v časti pri tej zelenej vojenskej búde pri sútoku Moravy a Dunaja. Niekedy sa tede nedá ani presť, čo ste celý ošpiechaný od blata. Pekná vizitka pre turistov v tejto turistickej lokalite.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava