Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestom sa bude opäť pochodovať za dekriminalizáciu marihuany (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

SÚČASNÝ PROTIPRÁVNY STAV KRIMINALIZÁCIE?

"Súčasný protiprávny stav kriminalizácie konope".
To je čo za slovný zvratok? Buď je výroba a držanie trestným činom a potom je protiprávnym jej držane a spracúvanie alebo nie je trestným činom a potom sa ale nemôže jednať o kriminalizáciu. Žeby propagandistický oxymoron?

" presadenie slobody pestovať a využívať konope pre vedu, výskum a prinášať vecné a objektívne informácie o konope"
Pravdivou a vecnou ako aj objektívnou informáciou je, že v tejto oblasti proste jednoducho nemáme dostatok poznatkov. sú poznatky, ktoré hovoria o liečebných a zmierňujúcich účinkoch na rakovinou a inými nevyliečiteľnými chorobami postihnutých ľudí. sú však aj poznatky, že užívanie konope spôsobuje ceý rad chorôb, najmä psychických. nadmerné užívanie môže viesť až k osobnostným zmenám. najnovšie poznatky tiež ukazujú, že na konope môže vzniknúť nielen psychická ale aj fyzická závislosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"sú však aj poznatky, že užívanie konope spôsobuje ceý rad chorôb, najmä psychických. nadmerné užívanie môže viesť až k osobnostným zmenám. najnovšie poznatky tiež ukazujú, že na konope môže vzniknúť nielen psychická ale aj fyzická závislosť." - podobne ako alkohol, ktory je akceptovany a iba ciastocne postihovany. Tak nech je marihuana na rovnakej startovacej ciare ako alkohol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Všetko škodí pri nadmernom užívaní, aj vitamíny, aj kyslík, rovnako ako alkohol a marihuana.
Poznatkov o liečebných účinkoch je dosť, respektíve oveľa viac ako poznatkov o škodlivosti (ak si odmyslíme poznatky z prvej vety môjho príspevku a z toho odvodených komplikácií).

Tráva (priamo) nikdy nikoho nezabila, na rozdiel od alkoholu, kyslíku a ľudskej ignorácie.

Peace
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

POROVNANIA

Takáto relativizácia je síce častý argument, ba dnes už dokonca aj povinné klišé. No odpútava od problému a jeho podstaty. Tým je objektívne a seriózne posúdenie vplyvu THC na ľudský organizmus a jeho miesto v spoločnosti a v spoločenskom správaní sa. A tu nie je situácia zďaľeka taká jednoznačná a rovnocenná. Lebo keď napríklad konope, prečo nie aj hašiš ktorý je len jej produktom?

Alkohol má iste negatívne účinky v prípade alkoholizmu, notorizmu, zneužívaním maloletými atď, atď. Má však svoje spoločenské miesto a v malých množstvách je vraj aj prospešný, na čo sú už dlhoročné štúdie.

Podobne aj nadmerné prejedanie sa je veľmi škodlivé a jedným z hlavných zdraotných problémov súčasnej doby. Podľa relativistickej teóre by sme mali zakázať aj jedenie - veď aj ono môže za obezitu.

Fajčenie, je zlozvyk a dokonca návyk, ktorý je zhugný. je to droga a dobrovolne a respektovane sebaposkodzovanie. vraj mame na to pravo. preco nie aj marihuana? nuž, ale zrejme sme si nevsimli jednoznancne tendencie, ktoré významne reguluju a obmedzuju fajcenie a opatrenia smerujuce k jeho redukcii. je to sice stale legalny zlozvyk, ale uz vnimany negativne so zjavnou snahou a ojeho postupnu eliminaciu.

Alebo morfium, ktoré je stále dôležitým medikamentom a utišujúcim prostriedkom. V medecíne sa používa, ale výhradne lekárom, ani na recept to nie je možné.

Môj názor je ten, že THC a užívanie konope vidím (intuitivne) niekde na úrovni morfia.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava