SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starostke Smeru uberú pre detský futbal z platu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nadpis: Starostke Smeru uberu....

SMER ma uz aj starostku? preceda s vlastnou hlavou nestaci? ;)
nic v zlom, viem ze je piatok, ale tie nadpisy su cim dalej lepsie ';}
 

Mňa by skôr prekvapilo,

keby nadpisy boli dobré a správne. Možno by pomohlo, keby pred zverejnením článku ho dali bez nadpisu a diskutéri by im ho napísali. Také interné výberové konanie.
 

A diskutermi vybrany nadpis

by nasledne Gasparovic "vymenoval". Ak sme teda ochotni rizkovat clanky bez nadpisov.
 
Hodnoť

Som rodak z Karlovky

Ako sa vobec mohlo stat, ze si obcania zvolili za starostu takuto Marfu a navyse clenku SMERu? To co za volicske kvorum sa tam za ostatnych 15 rokov nastahovalo? Normalne mi stupol tlak. Dobre ze uz tam nezijem :(
 

To nemusí byť len kvórom...

Možno to je tým, čo tam SDKÚ ponúkalo tri (či koľko) predchádzajúce obdobia. Za takéto Marfy môže aj bezhraničná arogancia niektorých strán, ktoré si myslia, že "my sme tu doma". Preto máme aj Vtáčnika a bohvie či nie aj väčšie výtlky. :-)

Na regionálnej úrovni v BA chlapci (a dievčatá) z KDH a SDKÚ prepadli hrozne - a len vlastnou vinou. O tom, že sebranka typu Zvonár (CSc) a jemu podobní (a podobné, ako aj v Karlovke) nie sú o nič lepší, netreba hovoriť. Veľa nezávislých bolo zvolených natruc arogancii pravice. Bohvie koľho z nich už teraz pečie a kšeftuje pod hlavičkou Smeru. Celé to pekne ukazuje, že ani netreba byť vo vysokej politike, aby človek po čase bol odtrhnutý nie len od reťaze, ale aj od reality. Totálne.
 

To beriem

Aj keby nebol megazlocinec Durkovsky, stale by bolo dost negativnych pripadov na urovni mestskych casti. Staci spomenut poslednych dvoch starostov Dubravky. Potom to cloveka nuti volit nezavislych a tade tiez cesta nevedie.
 

Presne!!

Hlavne Sandtnera. Keby som mohol, IHNED by som ho vyhodil...

A Durkovsky a Ftacnik... vsetko su to zlodeji.
 

 

Hehe, že marfa. Ale však sa na ňu pozri, krásna frizúra, prívetivý pohľad. Samá dobrota a verejné blaho. Také KSSmerácke :)
 
Hodnoť

 

Pani starostka Karlovej Vsi by mohla dat natriet zabradlia na zastavkach elektricky. Raz za 10 rokov sa mi to javi ako dobry napad.
 

jasne to bymohol byt

pre hanulikovu dalsi dobry kseft. v transparentnom verejnom obstaravani dostane. zakazku niekto s firmou. ktora v case ked predlozila ponuku este enbola ani v obchodnom registri, ale za to vykaze vyse patrocnu historiu vykonanych spokojnych zakaziek. tu uz radsej defenestrujte , ako ju nechat este o niecom rozhodovate
 
Hodnoť

 

co sa cudujes tej spine hanulikovej ked pred nou tu vladka kdhacka mafia na cele s bystrikom holym ktory kompletne zdevastoval dlhe diely na cele s carnogurskeho bratom..
co si myslis ze kto stoji za redingom??
hanulikova je chudera a cela rodeka je obycajna kseftarska mafia napojena na keseleho s sdku.sa necudujem ze si s bolsevickou mafiou zo smeru tak dobre rozumeju.
sdku+smer sa mozu zlucit do jednej strany.
 
Hodnoť

Ku spoločnému hlasovaniu SMER-u a SDKÚ

Marcel Zajac, predseda poslaneckého klubu Naša Bratislava (rozumej Čahojová a spol.), rád uvádza, že SDKÚ a SMER "hlasujú spolu proti ostatným vo viacerých veciach. V tejto situácií sme už rok a pol". Takéto a podobné vyjadrenia som už od neho pár krát počul.
Vždy sa mu to hodí (M. Zajacovi) povedať vtedy, keď pre svoje návrhy uznesení nezíska podporu akú by si predstavoval. Aké sú to návrhy napríklad?
No napríklad uznesenie o zrušení Miestnej rady (na návrh Čahojovej), ktorý bol a je protizákonný, alebo
likvidačné a nezdôvodnené zníženie mzdových prostriedkov na stavebnom úrade, ktorého jediným motívom je truc a postihnutými sú obyvatelia Karlovej Vsi. Tak v týchto prípadoch SDKÚ hlasovala PROTI návrhom M. Zajaca.
A inak, pokiaľ mi je známe, pri znížení platu starostky SDKÚ hlasovala ZA (počkajme si na výpisy uznesenia na stránke www.karlovaves.sk a chytíme Zajaca za chvost :-D pri klamstve).
P.S.: Zaujímavé na Marcelovi Zajacovi je, že sa stará o "dobrú povesť" SDKÚ v Karlovej Vsi. Jeho vlastná povesť ho zrejme netrápi. Prečo by potom otvorene spolupracoval, spoluhlasoval a vernosť na večné časy a nikdy inak
zaprisahával s nezávislým poslancom a jeho klubom Karlovešťan.....
....Branislavom ZÁHRADNÍKOM :-DDDDDD
 
Hodnoť

Ku Hanulíkovej platovej katastrofe

Nečudo, že došlo k "najhoršiemu" :-D
Veď ako inak sa to mohlo skončiť?
Skutočne si myslím, že Hanulíková to už preháňa. Nepochopiteľne bezočivo drží Valigu a jeho KŠK pod ochranou. Ako skutočný Kmotr.
Poslancov manipuluje nedostatkom informácií.
A usmieva sa od ucha k uchu.
Patrí jej to.
Až na to....
že to na svojej životnej úrovni nepocíti. Jej hlavný príjem zrejme nie je postavený na plate.
Takže je to bezzubé gesto pre médiá.
Škoda, že poslanecká väčšina - Zajacova Naša Bratislava a Záhradníkov Karlovešťan - nevedia vymyslieť niečo, čo by skutočne pomohlo občanom a riešilo niektorý z ich mnohých vážnych problémov (parkovanie, zastavanosť, nedostatok zelene, ranné dopravné zápchy, drogujúca mládež, neporiadok, smeti).
Voľby sa blížia.
Načo sa spoliehajú?
Alebo je to zasa len ten príslovečný ...
ZAJAC ZÁHRADANÍKOM?
 

re: nevedia vymyslieť

ty si mi už expert
ako to (parkovanie, zastavanosť, zeleň, ...) majú riešiť?
už si počul ako to je so zmluvami? napr. nedávno o ÚPN-Z Karlovské rameno?
pri riešení ranných dopravných zápch by si mohol ísť príkladom a ukázať všetkým ako to má byť riešené :-)
len čo vymyslíš ako presadiť vôľu zastupiteľstva proti vôli starostky, máš nobelovku za Karlovu Ves určite
 
Hodnoť

Pán Pavleus - pán Keselý,

ste poslancom Karlovej Vsi a nepodpíšete sa svojim menom?

Takže nie Vám, ale čitateľom je určená moja reakcia. Vy predsa veľmi dobre viete, aké obmedzené možnosti má zastupiteľstvo a akú obrovskú moc starosta. Stačilo, aby klub SDKU nehlasoval so Smerom a všetko mohlo vyzerať inak, prelomili by sme jej veto. Schválili by sme aj rozpočet! vy viete veľmi dobre ako starostke vyhovuje rozpočtové provizórium, ktoré jej poslanci SDKU pomáhajú udržať!

Poslanci majú mizivý vplyv na prácu úradu, napriek tomu sme dokázali vyvinúť taký tlak, ktorý možno zachráni Karloveské rameno. Úrad pod vedením starostky a prednostu je živený z prostriedkov daňových poplatníkov a má adekvátne reagovať na to, čo sa deje na zastupiteľstve. To sa nedeje!

Pred nedávnom bola predložená kvalitná koncepcia alebo návrh projektu na prevádzku a využitie areálu pri ZŠ Majerníkova napríklad. Kto má predložiť hotový projekt zastupiteľstvu? Poslanci? ?? Keby si aj našli odborné a časové kapacity, robili by to za niekoho, kto je za to platený! Keby to aj dotiahli do konca je takmer na 100% isté, že to úrad ,teda starostka a prednosta budú bojkotovať ako bojkotujú iné poslanecké iniciatívy.Či sa to týka sa to kosenia, starostlivosti o zeleň, parkovania,alebo karloveského športového klubu, výsledok je rovnaký. Nula.

Jediným účinným nástrojom zostalo schvaľovanie šetriaceho rozpočtu. V tom starostke výdatne pomáhate či sa vám to páči alebo nie pán Keselý, prečo nepovedať, že Smer a SDKU sa zhodujú i v tomto, nie je to snáď pravda? Nepopieram, že zníženie platu starostky je viac menej symbolické gesto, to, platí aj o návrhu na odvolanie Rady.Ako inak sme mali vyjadriť nedôveru Rade, ktorú sme raz rekonštruovali, raz celú odvolali a zvolili novú a ani v jednom prípade starostka nepodpísala uznesenie? Smutné je, že práve tieto gestá registrujú novinári i verejnosť. Zatiaľ nik sa nepristavil pri našich problémoch o mnoho vážnejšieho charakteru t.j. hľadaním východiska zo situácie, do ktorej nás dostala starostka podpísaním koncesnej zmluvy s BAT , ktorá už niekoľko rokov neplní strategickú podmienku zmluvy,a je dlžná na investíciách Karlovej Vsi cca 1,3 mil. eur.

Rad za radom prijímame také uznesenia,ktoré by mohli zlepšiť život v Karlovej Vsi. Nie sú platné, lebo starostka ich nepodpisuje! Prečo sa SDKU stavia na stranu Smeru a nepomôže nám prelomiť starostkino veto v kľúčových veciach?
 
Hodnoť

Pani Čajojová,

Vy mi pripadáte ako taká milá pani, ale asi máte sama so sebou nejaký problém.
Tipol by som to na paranoju.
Viete, ja som tiež volič v Karlovej Vsi, rovnako moja rodina a okruh mojich známych. Z Vášho útoku na mňa mám pocit, že Vám nejde o môj názor, ale o názor pána Keselyho. Pre mňa to znamená, že Vás vôbec nezaujímam ja, ani moje problémy.
Viete,...ja som zodpovedný za to, čo napíšem a Vy ste zodpovedná za to ako to pochopíte.
A vôbec: pani d.čahojová, ste Vy vôbec pani Čahojová??
:-DDDDDD
 
Hodnoť

mpavleus

pozrite sa na reakciu čitateľov, vy ste v mínuse p.Čahojová v pluse. Na rozdiel od Vás, vy ste dokázali len poukázať na problémy bez náznaku akéhokoľvek riešenia, pani dokázala popísať detailné riešenia. Vzdávam jej česť.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava