SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deti volajú na ihrisko. Ich tréneri nevedia, komu veriť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

klasicky hanulikovej tunel
ihrisko prenajala spolocnosti za 4400 eur rocne a ta nasledne to iste ihrisko chce prenajat povodnemu klubu za 5000 e rocne...
si snad hanulikova mysli ze ludias v karlovrej vsi zeru seno ako ona od jetyho??
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

klub mladeze nic nedlhuje

lehota splatnosti na zaplatenie prispevku na energie je priblizne do konca Februara, cize klamu. Preco je tak neuveritelne potrebne, aby si FKM KV zrazu prenajalo ihrisko cez sprostredkovatela (par jedincov) a nie priamo?????? Zda sa toto niekomu normalne? ???? Ved nie su ludia blbi!!
 
Hodnoť

ide o deti a podporujeme klub

Vážení rodičia, tréneri, členovia a priaznivci klubu FKM KV, a všetci, kto sa zaujímate o dianie v Karlovej Vsi,
dovoľte, aby sme do tejto diskusie prispeli aj našimi dvoma listami, ktoré môžete nájsť na webovej stránke o.z.RODEKA a tiež na stránke vekovej kategórie U12. Prvý dokument iba vecne zhŕňa priebeh posledných rokovaní a dosiahnuté dohody s vedením klubu. Žiaľ v rozpore s týmito dohodami vedenie klubu organizuje protestné akcie, ktorých účastníkmi je „povinne“ väčšina z nás, naše deti nevynímajúc. Keďže celá situácie je jednostranne komunikovaná aj cez médiá, boli sme nútení zorganizovať krátku tlačovú konferenciu, kde sme sa obmedzili len na najnutnejšie krátke vyhlásenie k situácii a výzvu vedeniu klubu – to je dokument č.2. Pánom novinárom sa za našu úsečnosť ospravedlňujeme, prosíme o pochopenie: našim želaním je naozaj ukľudnenie situácie vo vnútri v klube a ukončenie celého „nepochopenia sa“ v čo najkratšom čase.
Vvpovedanie z priestorov je žiaľ len logickou reakciou správcu na neochotu podnájomníka uzavrieť zmluvy o podnájme už vyše dva roky, a žiaľ musíme konštatovať, že aj situácie, kedy nie je platené nájomné. Na výhradu správcu, že žiadne občianske združenie si vložením názvu mestskej časti nemôže od tejto nárokovať neobmedzené úľavy, sa naozaj nedá nič namietať. Aj preto sme dúfali, že o.z.RODEKA za nás všetkých svojou pohotovou reakciou pomôže klubu upraviť si svoje vzťahy tak, aby to nemalo vplyv na prácu s deťmi.
Ešte dôležité detaily na záver:
a. Pôvodne malo o.z.RODEKA záujem len krátkodobo vypomôcť uzatvorením zmluvy len do konca roku 2012, až na žiadosť vedenia nášho klubu bola nakoniec Zmluva o podnájme medzi správcom ihriska a o.z.RODEKA uzatvorená takpovediac na mieru do konca roku 2013...
b. Zmluva ponúknutá pre FKMKV je identická s tou, ktorú podpísalo o.z.RODEKA so správcom ihriska KŠK.

č.1 / nájdete v diskusii k predošlému článku o „vhodení detí z ihriska“

č.2 / „Vyhlásenie rodičov FKM KV združených v OZ Rodeka:
Radi by sme Vás informovali na našej dnešnej tlačovej konferencii, že OZ RODEKA založili rodičia, ktorých deti hrajú futbal 3-6 rokov vo FKM KV, s cieľom pomôcť nášmu klubu aj v súčasnej komplikovanej situácii.
Zistili sme, že FKM KV nemá uzavretú nájomnú zmluvu od 1.7.2010!
Túto hrubú nedbalosť sme považovali za veľmi nebezpečnú vzhľadom na avizovaný záujem tretích strán na získanie ihriska. Preto sme prostredníctvom OZ Rodeka dali bezodkladne po tomto zistení ponuku KŠK na vzatie ihriska do podnájmu. Akceptovali sme podmienku KŠK, že musíme poskytnúť ihrisko prednostne do užívania FKMKV, čo bolo aj pre nás najdôležitejším cieľom. Na základe tejto zhody s KŠK sme uzatvorili zmluvu o podnájme ihriska. O tejto skutočnosti sme bezodkladne informovali vedenie FKM KV, súčasne sme im ponúkli dané priestory aj naďalej užívať za rovnakých zmluvných podmienok, aké sme získali od KŠK. Týmto sa dočasne tiež vyriešila otázka neplatenia nákladov za užívanie ihriska zo strany FKM KV voči KŠK.
Týmto verejne prehlasujeme, že naďalej trvá naša ponuka nášmu klubu FKM KV uzatvoriť potrebnú zmluvu o užívaní ihriska a toto ďalej používať plne podľa potrieb klubu. Po rôznych neúspešných pokusoch o stretnutia vyzývame štatutára FKM KV k uzatvoreniu ponúkanej zmluvy.
Prehlasujeme, že sme ochotní stále sa dohodnúť za rovnocenných podmienok pre obe strany a zároveň ubezpečujeme všetkých rodičov a trénerov, že my nebudeme deti za žiadnych okolností zneužívať na žiadne politické ciele a prístup na tréningovú plochu majú nami deklarovaný od 16.11.2012, tak ako tomu bolo doteraz.
V Bratislave 5.2.2013
 

kto ste Rodeka?

Nikto o vas doteraz nepocul!! Vsetky Vase vyhlasenia visia na webe, ale s nikym s rodocov sa nebavite. Traumatizujete nas klub, lebo ste tam par ludi nespokojni? Zalozte si vlastny! Ste to naozaj vy, alebo predlzena ruka starotsky?
Váš príspevok isiel zo vcera zaloyeneho úctu. Preco sa bojíte priznat farbu a tak uzkostlivo tajite svoju identitu?Nikto z vas vcera nechcel odpovedať novinarom na kameru...čoho sa bojite, ked je pravda na vašej strane? Kto je cestný sa nebojí ukazat tvar verejnosti. Ak tak velmi chcete vychadzat s Futbalivym klubom, PREČO STE NEPRISLI VCERA NA RODICOVSKE ZDRUZENIE, cakali tam na vás všetci.

Ked naozaj rodicom chcete pomoct, tak sa s nimi bavte, nerobte si tlacovky, nevypisujte si na web.

Ked nie , tak my vam dnes a starostke ukazeme, co si o vas myslime. My si nenechame nas futbalovy klub znicit gaunerom!
 

 

Keby ste chceli nieco naozaj riesit, tak ste mali v prvom rade upozornit klub, ze nebola splnena zakonna povinost o uverejneni zmluvy a tym bola zmluva medzi KSK a FKMKV zneplatnena! Zrejme ste ale na pana Valigu museli urobit velky dojem, ked zmluvu medzi RODEKA a KSK dokazal zverejnit promptne. A to je problem, ktorym ludom potvrdzujete politicke prepojenie na moznych zaujemcov o pozemky pod ihriskom. A z dostupnych informacii neponukate rovnake podmienky na prenajom ihriska a priestorov. Vami pozadovana cena je vyssia. Ak chcete klubu pomoct tak zruste svoju zmluvu s KSK a dotlacte Valigu (starostku?) aby uzavrel s FKMKV novu zmluvu a hned ju zverejnil.
 

Pán Magdin,

rád by som vedel, koľko má k dnešnému dňu Rodeka členov. Vo viacerých príspevkoch som sa dočítal, že nemáte žiadnu členskú základňu, preto by bolo dobré verejnosti postkytnúť toto číslo aby sa dohady vyvrátili. Viac krát som zachytil, že sa odkazujete na stránku OZ Rodeka. Bohužiaľ som ju nenašiel. Kde je?

S pozdravom

Štefan Kováč
 
Hodnoť

 

Dobry den,

ako jedna z matiek deti z FKMKV citam Vase reakcie, a ziadam Vas a dosledne po tom pojdem aj v ramci tlacovych vyhlaseni, ked zverejnujete mena a rodinne prepojenia FKMKV, budte tak dobri a zverejnite komu ste prenajali ihrisko – Rodeka je anonymne zdruzenie, ktore ma mozno jedneho, mozno 10 clenov, nevieme, kto je za tym... a budeme trvat na zverejneni ludi, ktorym ste to ihrisko prenajali, s kym ste jednali. A vieme, ze to neboli ti dvaja, ktori oficialne figuruju ako predstavitelia.

Chceme vidiet oficialne dovody preco prave zdruzenie, ktore nema v naplni sportovu cinnost – iba jej podporu , nie je clenom ziadnej futbalovej organizacie a asociacie, vzniklo pred mesiacom a pod. To vsetko zaujima nas rodicov, nie politika, chceme jasne vyjadrenia preco nie nas klub, ale „no name“ zdruzenie bez sportovej cinnosti.

Taktiez chceme vediet preco sa nezucastnujete stretnuti, ktore by situaciu mohli pomoct vyriesit, napriek tomu, ze ste voleni zastupcovia a patri to k naplni Vasej prace. Namiesto toho pre media rozpravate, aky ste ustretovi, ak by to tak bolo, sedeli by ste tam.
 
Hodnoť

 

Kocúrkovo je šuviks. To akokeby ste si prenajímali od niekoho byt, ten niekto byt poza váš chrbát prenajme inému človeku a ten vás veľkodušne nechá bývať v byte, ale vlastne aj nie, lebo vám pošle list, že sa máte vypratať.
Ďalej, aké sú motívy Rodeky? Veď futbalový klub má svoju štruktúru, hráčov prihlásených na SFZ, mužstvá v ligových šúťažiach. To nie je partia chalanov na pastvinách, čo si kope do lopty. Veď všetci, aj rodičia Rodeky, aj tí ostatní, vieme veľmi dobre, čo pre svoje deti robíme. Trénujem v lete, zime, v daždi, v snehu... to tu vysvetľovať nemusím. Prosím, uvedomte si, že je nemylsiteľné, aby skupinka - na Slovensku rozšírený fenomén - ide riadiť, pardon pomáhať, klubu s 12 ročnou tradíciou. Doteraz klubu nikto nepomáhal? Nedával tam vlastné prostriedky, alebo vlastnú energiu, pomoc pri rôznych opravách? Isteže áno, ale nikto nemal potrebu zakladať OZ
 
Hodnoť

nuž máte tam starostku hanulíkovú

tá sa asi cití dosť pevná v kramflekoch tak si dovoľuje. koho ste si zvolili tak si ho tam majte. no a to ešte je manžel kandidoval tuším v Dúbravke asi je to dobrý flek starostovať.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava