SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dopravný podnik nemá o tendri mlčať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

okamžité odvolanie riaditeľa DPB

Osobne si myslím že nielenže nemá o tendroch DPB mlčať, ale najmä očakávam od primátora okamžité odvolanie riaditeľa DPB Ing. Belfiho minimálne z dvoch dôvodov:
preferovanie vybraného dodávateľa v tendri na trolejbusy a
porušenie manažérskej zmluvy, ktorú porušil tým, že s obsahom tendrov ešte pred vyhlásením neoboznámil ďalších členov predstavenstva a dozornej rady DPB (info z mediálne dostupných informácií)

Treba okamžite vyhlásené tendre zrušiť a zvolať komisiu odborníkov v DPB a vyhlásiť nové tendre a neskôr verejnú súťaž na odborného riaditeľa DPB (už žiadneho straníckeho nominanta)!
 

sme12345,

v DPB vo viac, či menej viditeľných funkciách pracuje veľa odborníkov, fandov dopravy. Oni sa o dianie v podniku zaujímajú aj nad rámec svojich pracovných povinností. A ak zbadajú nejaké nekalé, DPB poškodzujúce konanie, tak tieto informácie si nenechajú pre seba. Nemôžu ísť s tým verejne k médiám, veď nemajú písomné dôkazy, ale tento kuloár referuje o týchto veciach medzi známymi aj na sociálnych sieťach a pod. Teda verejnosť sa napokon všetko dozvie, len treba sa obracať na modelárskych burzách, historických jazdách parných rušňov a čítať tie správne web-stránky.
Teda už z týchto dôvodov je hlúpe, ak vedenie DPB robí nekalé veci v nádeji, že sa to hádam verejnosť nedozvie. A myslím si, že oni to dobre vedia, teda ich terajšie konanie nie je o hlúposti, ale o drzej arogancii, lebo majú, či tušia tak silné politické krytie, pomocou ktorého svoj zlý zámer dokážu beztrestne zrealizovať až do "úspešného" konca.
ÚVO? Neviem nakoľko je korektné a politické, či nakoľko odborné, veď včera možno riešili toaletný papier pre armádu, dnes majú na stole naše trolejbusy a zajtra možno cibuľu pre závodnú kuchyňu na úrade vlády. Je vôbec v zákone niekde napísané, že ako sa majú bodovať piate dvere na kĺbovom trolejbuse? Ak nie, tak čo je zákonné? Takže aj ÚVO môže kreatívne konať v prospech J a T, teda značku SOR. A ak by aj ÚVO konalo doteraz korektne, vláda už ako prevencia má na stole Kaliňákovú novelu k verejnému obstarávaniu, ktorá právomoci ÚVO obmedzí a mnohé teraz ešte verejné informácie utají. Takže v DPB asi treba hrať iba o čas, a výrobok Škoda/SOR sa kúpi zákonne ale nie korektne a ekonomicky výhodne pre mesto.

Tu sa dosť skloňuje Ftáčník. Tento človek behom sekundy môže celý tender zastaviť a potom vypísať nový. Je predsa vrcholovým predstaviteľom mesta a má právo tieto veci okamžite zrušiť aj bez tútorstva ÚVO. Žiadny zákon totiž neprikazuje mestu nakupovať, ak nakupovať nechce. Prečo teda nekoná? Možno je alibista, možno je na tajnej výplatnej listine niekoho, možno je vydieraný, hovoria mu, že nekonaj, inak ťa už v žiadnych voľbách politicky nepodporíme. Takže samé dohady, isté je iba to, že zákon mu nebráni konať, teda zastaviť pochybný tender.
Ľavicového Ftáčníka oprávnene spomíname a kritizujeme v tejto veci, ale akosi uniká pozornosti väčšinové pravicové zastupiteľstvo. Ftáčník by mal tak tancovať, ako mu oni pískajú. Ale oni sú ticho, teda Ftáčník koná aj podľa očakávaní pravice! Teda majiteľ fabriky SOR zrejme finančne podchytil celé politické spektrum. V minulosti si išla voliť preto, aby si rozhodla o tom, či Janko, alebo Miško bude pre mesto dodávať vozidlá. Teraz to bude vždy ten istý človek. Zmeniť to môžeš iba tak, ak nepôjdeš na kávu do jeho hotela na nábreží. Ak kávu nepredá, tak nebude mať na čierne výplatné listiny...

Inak predstavenstvo DPB má 7 členov, ale iba piati aj tam reálne pracujú na plný úväzok za plat. Pán Bútora napr. je do predstavenstva nominovaný, ale inak je radovým vodičom s platom vodiča. A vyššie spomenutý kuloár vyniesol na svet tie informácie, že Belfi dostáva vyrážky, keď ho vidí. Podklady k súťaži samozrejme nedostal, aby nemohol do toho kecať. On ani menej závažné veci nedostáva. Napr. požiadal dispečerov, aby aj na jeho mail posielali denne vytvárané dispečerské správy o mimoriadnostiach. Dispečer v tom problém nevidel, je to kliknutie naviac, čo peniaze nestojí. Ale keď sa to Belfi dozvedel, tak na pobavenie aj šok dispečerov údajne osobne prikázal odrezať Bútoru od týchto informácií. Teda DPB aj takto funguje. A kuloár vynáša kopu takýchto perličiek, aj rôzne závažné veci....
 
Hodnoť

 

Ak Belfi v DPB ostane, bude to facka voličom Ftáčnika do tváre a riadna. Ftáčnik vyhral práve svojim protikorupčným postojom a voľby sa veru blížia a my nezabúdame. Veď ak zostane Belfi riaditeľom aj naďalej, je to odkaz voličom: chceli sme pokradnúť,nevyšlo to, tak to ututláme, (možno) sa nabudúce podarí.
 

 

Ftáčnik vyhral preto, lebo proti Vášáryovej by vyhralo aj vrece zemiakov. To bola vyslovene urážka pravicových voličov, že ako kanditátku dali práve Magdu. Nakoniec kuknime sa kde je pravica teraz - Fico sa nemôže viac tešiť.
 

No on,

by pan Ftáčnik vyhral aj tak, len preto, že pravicovým voličom zobral hlasy Budaj. Veď sa mu aj pan primátor aj poďakoval. Urobil ho námestníkom. Tuším štatutárnym. A tu facku nedáva riaditeľ primátorovi, ale spolu s primátorom občanom Bratislavy.
 

nový námestník

Keď už spomínaš Budaja, čo hovorí na tender nový pán námestník?
 
Hodnoť

Ftáčnik zaťiaľ obhajuje

Aj pravopis má v nedeľu voľno?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava