SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zmajkovičová: O bilbordoch chce rokovať so samosprávou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Akceptujú poslanci názor verejnosti?

Vážení poslanci, máte slúžiť svojim voličom a tí billboardy nechcú (stačí si urobiť prieskum trhu). Billboardy zahltili naše mestá, zeleň prekrývajú polepené nevzhľadné reklamné pútače, dokonca nejeden strom musel billboardu ustúpiť (zrejme náhodou na miste bilbbardu uhynul strom poliaty kyselinou). Miesto toho, aby sme sa pozerali na našu krajinu a prezentovali ju turistom, sme nútení pozerať sa na billboardovú dzžungľu, ktorá už dávno presiahla hranice únosnosti. A som presvedčená o tom, že billboardy poškodzujú ekonomiku miest a krajiny, nakoľko prispievajú k zlému imidžu Slovenska, čo sa odráža na nízkej návštevnosti. Argumentovať sa nedá ani zachovaním pracovných miest, väčšinou ide o nízkoplatiacich brigádnikov, takže celé zachovanie vonkajšej reklamy ide o pár majiteľov reklamných agentúr, ktorí sú už dávno multimilionármi. Ak mestá porebujú príjem z reklamy, nech sa radšej zamerajú na zisk z turizmu, ktorý pomôže aj zvýšiť zamestnanosť regiónov, a nie prvoplánový zisk z reklamy.
Poslanci majú akceptovať názor verejnosti a tá má billboardov plné zuby, alebo zvíťazí mafiánsky lobing?!
 
Hodnoť

Som presvedčený,

že hustota bilbordov je priamo úmerná korupcii v krajine ! Čím hustejšie, tým väčšia korupcia v krajine. Okrem toho je celkom fuk, či sú umiestnené 10, alebo 250 m od cesty tie vzdialené sú úmerne väčšie a tým pádom rovnako viditeľné. Naopak na poli zaberú megastavby podstatne viac miesta a poľnohospodárskej pôdy. Nech nik nehovorí o panoráme Bratislavy ! Ak sa k hlavnému mestu blíži turista s ktorejkoľvek strany vidí hradbu reklám a panoráma je fuč. Dopravné značky v záplave treba hľadať. Paradox je, okolo mostného telesa cez Dunaj je umiestnených 45 megabilbordov ! Nieje podstatná vzdialenosť od komunikácií, ale skutočnosť, že sú povolené. Treba výstavbu samostatných reklám celkom zakázať. Ale to by sa niektorým povoľujúcim zmenšili obsahy peňaženiek.
 
Hodnoť

 

hlavne však, že mestá už rokovali - s agentúrami! Minimálne na dvoch megaboardoch - na Panónskej (Most SNP) a pri moste Apollo sú inštalované kamery, monitorujúce dopravu: Čo s nimi po zákaze reklamy? Len tak ľahko a gratis mesto nepríde k žiadnemu stĺpu!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava