SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Dúbravke si pripomenú obete Akcie B (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

hm,

moj nebohy dedo nebol ani funkcionar nekomunistickej strany, ani podnikatel,ani statkar,ani intelektual,ani nemec,ani madar,ani ludak - a vzali mu zivnost,zhabali dom a vyhnali ho "do vyroby"...
 

 

Napriek tomu su stale ľudia ktory hovoria že ako dobre bolo
 

 

To si píš. Vtedy to bolo jednorazové vysťahovanie. Teraz sa vysťuje min. 25 rodín za prácou každý mesiac a mimo domu pracuje cca 300 tisíc ľudí. Je jedno, či ich vysťahovali z politických dôvodov alebo sa museli vysťahovať z ekonomických dôvodov. Vysťahovaní sú rovnako.
 

 

no nie každy chce vysieť mamičke na ciciku do dôchodku ale mať aj vlastný život, vlastné peniaze a vlastnú rodinu.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

2/3

Prosím o objasnenie zmyslu tvojho príspevku. To za komunistov neboli samovraždy alebo čo si tym chcel povedať?
Nejako som tie linky nepochopil ...
 

 

Z počtu samovrážd je možné vyvodiť spokojnosť obyvateľstva a celkové zdravie spoločnosti. Nejaké samovraždy iste boli. Ak nájdeš podobnú štatistiku z obdobia r. 1948 - 1989 pošli mi link. Podobne ohľadom stavu štátneho dlhu, rastu DPH a pod. pred r. 1989.
 
Hodnoť

pamatna tabula

Ak si dobre pamatam pred cca. 5 rokmi chcel pan starosta spolu s pani Carnogurskou a dalsiimi poslancami davat na urad pamatnu tabulu G.Husaka. Bolo by zaujimave zistit, co sa zmenilo v ich mysleni.
 
Hodnoť

pipidlo

V 90tych rokoch prebehla aj ďalšia "akcia B". Stat chcel zmierňovať krivdy. Riešil to restituciami. Mohlo sa to riešiť naturalne, alebo finančné. V pripade bytov sa stat dohodol pre naturalne riesenie a odovzdal restituentom byty. Zabudol ale na nájomníkov, ktorým nedal nič a vylúčil ich z možnosti odkúpenia si bytu v zmysle zákona 182/1993. Podľa tohto zákona si potom vyše 90% nájomníkov odkúpilo byty v ktorých bývalí.

Tieto obete čakajú na nápravu krivdy už 22 rokov. Zatiaľ zbytočne. Aj aktuálny zákon 260/2011 je len podvod a nie náprava krivdy.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava