SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petržalčania nahlasujú neplatičov dane za psa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ŠtB

To si komunistické vedenie nášho štátu a vedenie Bratislavy mädlí ruky. ŠTB sa vracia a ľudia s nadšením budú udávať koho len môžu. Začneme udávať každý každého, blízkych, priateľov, susedov, a za každého udaného nám pripíšu do kádrového posudku jeden červený bodík. Sám mam dvoch psov a za oboch som poctivo zaplatil nie zrovna malú daň, ale zdá sa mi choré hrať sa na udavača a posluhovača hlavnému vodcovi Filcko-hranolovi a jeho dvom pätolizačom Vtáčikovi a Baranovi. Už keď sme boli malí nás učili že žalovať sa nepatri a keď v škôlke alebo v škole bol niekto žalobaba tak skôr či neskôr za to dostal cez držku. Ale dnes je taký trend, závidieť a nenávidieť... Takže si poďme zaspomínať na staré zlate časy s ŠTB, oprášme stranícke preukazy a hor sa udávať v nádeji že za to dostaneme vyššie dôchodky a sociálne dávky.
 

 

niektoré nevýznamné postavičky sa stále realizujú v bonzáctvach, ktoré nemajú žiaden postrehnuteľný celospoločenský prínos. Tu im ešte idú na ruku s ponúknutými možnosťami za ktoré by sa nehanbili orgáni PSVB, spolupracovníci ŠTB, či iniciatívni straníci KSS. Sám psa nemám, a aj som alergický na tých cca 20% majiteľov, ktorým vôbec nevadí, že ostatní svojich zverencov naučili nebrechať kade-tade v hociktorej dennej/nočnej dobe o sile 160 decibelov. Ale takéto udavačstvo - ako by sme v tomto meste nemali iné problémy - nečinná a neviditeľná polícia, nedozerajúca na poriadok, bezpečnosť, detto hibernujúci mestskí poslanci, k tomu chátrajúce mesto s neprirodzene poddimenzovaným rozpočtom (máme tu skupinu 150-200.000 pracujúcich v hlavnom meste, za ktorých nikto nechce a nevie nasmerovať daň z príjmu FO do Bratislavy - mesto teda nemá ani cent, do cezpolí prúdia von desaťročia miliardy) - a už len drobné bonzáctva nás vytrhnú z biedy. Spodina a hnus. Aké ďalšie druhy ešte budú nasledovať ? - Navrhol by som také, kto sa ako fláka zo štátneho / komunálneho zamestnania. To by bolo aspoň čiastočne prínosom, možno by konečne začali Bratislavčanom odpovedať aj na e-maily z magistrátu (ja som tam zatiaľ odoslal jeden jediný a to opakovane - bez ozveny, teda určite nie som grafoman, na ktorého nekonečné podnety už nemajú dostatočné kapacity).
Asi takto si teda predstavuje pFtáčnik spomínaný "záujem o verejné veci", ktorý nám tak nejak zaželal k novému roku, preto som to doteraz nechápal - on bude s jeho asistentami a úradníkmi tíško (aj práve nejde o nejakú sebaprezentačnú propagáciu), ale práve u občanov má prekvitať udavačstvo http://www.bratislavskenoviny.... .
 


Najčítanejšie na SME Bratislava