SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Papúč je v Starom Meste menej, odťahujú viac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Jednoznacne spravne... odtah je ovela lepsi trest ako papuca.
 

Odťahy

v BA by mali mať modrí policajti MsP nie heslo ako štátni , teda " Pomáhaj a chráň", hoci by sa dala urobiť o ňom diskusia, ale Mestská polícia pána Ftáčika a Zajacovej by mala mať heslo na autách " Pokutuj a odťahuj ",pretože to sú peniažky pre Magistrát a Mestskú políciu , resp. jej funkcionárov, aby sa udržali vo funkciách, hoci majú ako bývalí policajti Pleva, Zajacová a iní ( nebudem menovať , lebo sú iba na hliadkach ), majú výsluhu. Musí sa platiť súkromnej spoločnosti za odťah, čo Ftáčik doposiaľ nevybavil.
Ak je problém, na linke 159 Vás pošlú do ....., Grécka, mestskí policajti iba strážia parkovanie - odťahovanie , psíčkarov. Ale o skládky, nepovolené stavby, " bordel " v meste sa nestarajú, na to nie je záujem, tak načo sa platí MsP Bratislava. Hlavne že majú postavenie verejného činiteľa, ale výtržnosti, neporiadok v meste, to nemajú v náplni práce.
Aký je to managment MsP v BA? Za ten čas, čo tam je, ešte od Kresánka a Ďurkovského, sa nič nezmenilo, je to tam zabetonované aj za Ftáčika. Dúfam, že dostanú niekedy zlaté padáky ako nominanti príslušnej stany.
Nie je to iba môj názor, ale aj názor občanov a radových zamestnancov MsP, že managment ich vedie iba na represiu, teda vyberať peniaze pre vedenie mesta a pre nich.
Ak nemám pravdu, nehanbite sa, vyjadrite sa !!! Ale nie je záujem aby zákon o obecnej polícií bol dodržaný !!!! Tu nie je Akademia PZstán pán
äää
približne podobné heslo ako štátni, teda Pomáhaj a chráň Odťahuj a pokutuj
 

 

Parkuj ako mas a nikto ta nebude ani papucovat, ani odtahovat.. ale inak tiez som mal problem ze som volal na 159 a problem vobec neriesili...
 

 

...Milý Samo mohol by si nám vysvetliť keďže všetko vieš, podľa akého zákona jazdia štátni policajti v súkromnej "odťahovke"...neporušujú náhodou v prvom rade zákon oni?
 
Hodnoť

2/3

Ako vodic odtah schvalujem ak auto tvori prekazku v cestnej premavke. Co neschvalujem je situacia, ked napr. ide odtahovka (mestky policajt v nej, vsak preco nie, ked jeho povinnostou je ist v sluzobnom aute a nie v sukromnom) a sonduje koho odtiahnut. Bol som svedkom ako takato "akcia" vyustila v odtiahnutie auta, ktore stalo v protismere, t.j. vodic sice porusil predpis, ale podla mna nebola realne naplnena zakonna uprava prekazky cestnej premavky. V tomto pripade len nebol najdeny "vhodnejsi" kandidat na odtah. A potom sa hadaj s dotycnymi...
 

Spycraft,auto odtahovky nie je sukromne,

správca komunikacie hl.mesto (I.aII.) a m.č. Stare Mesto (III. a IV.) uzavreli zmluvy o odstraňovaní vozidiel, ktoré tvoria prekážku dopravy. Hl. mesto so svojou 100% dcérou DPB a.s. a Staré Mesto s a.s., v ktorej nemá žiadnu účasť na podnikaní. O odťahu môže rozhodnúť iba policajt (mestský alebo štátny) on jediný zodpovedá za to či je nariadený odťah v súlade so zákonom a správca komunikácie je zo zákona povinný rozhodnutie realizovať rozhodnutie policajta bez meškania. Vozidlá odťahoviek spoločností založených podľa obchodného práva vykonávajú v zastúpení verejnú službu - nie su to žiadne súkromné vozidlá. U BPS Park je to iná káva, tam sa nejedná o správnu dohodu ale štátny policajti nevedno prečo poskytujú nadštandardnú službu prevádzkovateľovi plateného parkovania v centre tým, že jazdia v ich súkromnom vozidle s papučami a v súlade so zákonom pokutujú vozidlá porušujúce zákon (stáť na platenom P môže iba vozidlo so zaplateným parkovným) je fakt, že sa tým zefektívňuje výkon policajnej činnosti no iba v úzkom segmente ich povinností pri dohľade nad verejným poriadkom.
Okrem toho MsP uvádza, že počet priestupkov, za ktoré hrozí papuča alebo odťah klesá, to je azda dôvod prečo sa majú radšej zakladať "iba" papuče?
Verejný činiteľ - v minulosti pani starostka Rosová, nemôže vyhláseniami (zakladajte viac papúč namiesto odťahov) vyzývať na porušovanie zákona iného verejného činiteľa (policajtov) je to totiž trestný čin!
Buď existujú dôvody na odstránenie vozidla alebo nie. Nie je predsa mysliteľné aby sa napr. "papučovali" vozidlá, ktoré nedodržiavajú vzdialenosť pred priechodom pre chodcov, možno práve Vaše dieťa bude zrazené na priechode keď jazdiaci vodič nebude mať výhľad až po chodník pre parkujúce auto trebárs už i so založenou papučou. Tá istá situácia je na šikmej zebre, ak na takomto mieste nemôže vozidlo zastaviť a ono tam dokonca stojí, potom policajt musí nariadiť odťah a nie papuču!
Je možné, že podaktorí policajti zneužijú situáciu, ale nemožno všetko hádzať do jedného vreca, ak ste presvedčený o svojej pravde, zaplaťte len odťah aby Vám vydali auto (môžete sa aj naťahovať, že zádržné nespĺňa reciprocitu hodnota pohľadávky nemôže byť rádovo neporovnateľná so zadržiavanou vecou-autom (je to však cez súd žalobou s predbežným opatrením neefektívne). Pokutu nie ste povinný zaplatiť ak nesúhlasíte s rozhodnutím MsZ vyvolá správne konanie vo veci priestupku a máte priestor preukázať, že policajt nerozhodol v súlade so zákonom. Ak preukážete predmetom by mal byť aj poplatok za odťah (ak to polícia nebude chcieť riešiť spolu s pokutou ostáva súd a to správny súd. Žalovaný nebude vykonávateľ odťahu (iba ak v druhom rade) ale príslušný správca komunikácie...
 

1/3

Pozri si § 22a zakona c. 564/1991 Zb. o obecnej policii v zneni neskorsich predpisov.
 

Spycraft,asi už neskoro reagujem,ale

MESTSKÁ POLÍCIA nevykonáva odťah, ale rozhodne o odtiahnutí/založení papuče. Auto ako prekážku odstraňuje správca komunikácie a faktickú činnosť vykonáva vlastnými prostriedkami alebo si obstrá službu A VTEDY KAŽDÝ VYKONÁVA VEREJNÚ SLUŽBU ergo nie je súkromnou osobou

označovanie vozidiel s tým nemá nič spoločné
 

 

....asi mi trošku vadí, že policajt platený z našich daní robí nadštandartne služby súkromnej firme a nie nám občanom. len toľko k policajtom v súkromných odťahových vozidlách...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava