SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ružinov bude riešiť problém divokej výstavby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

túto agendu melie Pekár už ako druhý starosta. Aspoň že veci vyrišila KRÍZA!
 
Hodnoť

Veru, veru

a pritom je to tak, že bez zadefinovania v územnom pláne mesta, kde sa môže resp. má vypracovať a schvaliť územný plán zóny - ani jediný starosta (panie starostky pre môj útlocit vynechávam) si nemôže ani len tichučko, máličko uvoľniť vetry, ktoré sa mu naakumulovali počas predvolebných sľubov!
 
Hodnoť

Zahusťovanie pokračuje ...

Napriek "snahám" ešte starostu Drozda (ktorý si na tejto téme postavil celú predvolebnú kampaň), zahusťovanie v Ružinove veselo pokračuje.
Nie len že sa zahusťuje sídlisko zaberením zelených plôch medzi domami (!?!), ale aj areály a plochy určené pre verejnosť sa zastavujú. V tejto súvislosti ma úplne dojala informácia v Ružinovskom Echu (12/2011)
(http://www.ruzinov.sk/images/s...)
--------------
Monte verde – Parkovisko pri reštaurácii Biela labuť pri Štrkoveckom jazere je už dlhšie
súkromným majetkom. Pred niekoľkými rokmi sa usku -točnila architektonická súťaž, ktorej víťazi tu navrhli výš -kový obytný dom. Súčasný zámer majiteľa hovorí o nižšom
obytnom dome, nemá však zatiaľ územné rozhodnutie.
----------------
Ide o jednu z mála zostávajúcich lokalít (Štrkovecké jazero), ktorá ako tak zostala pre verejnosť. Je nepochopiteľné, že jediné parkovisko v okolí (lebo parkovisko hotela Junior je platené a určené iba pre hotelových hostí) - pri reštaurácii Biela labuť, je súkromný pozemok a je tu rozbehnutý zámer s výstavbou. Ako bude areál Štrkoveckého jazera dostupný pre verejnosť, keď sa tam nebude dať nikde zaparkovať ? Ako tam budú prebiehať akcie (najmä v areály detského ihriska), keď táto lokalita bude nedostupná, lebo tu nebude ŽIADNA možnosť zaparkovať ? To si fakt myslíte, že každý sem môže pochodovať kilometre ???
V tomto meste vládne tuposť a vedú ho záškodníci, ktorí zámerne konajú proti verejnému záujmu.
Čo si myslíte, že zostane z areálu Štrkovca po prestavbe hotela Junior a výstavbe komplexu Monte Verde ? Ten 30 metrový pás okolo jazera, ktorý sa navrhuje ? Zostane len úbohé torzo tohoto verejného priestoru pre rekreáciu. Kto tam potom bude chodiť ? Kde tam budú môcť ľudia športovať.
Alebo to má byť tak, ako mi v inej diskusii napísali, aby som sa odsťahoval na východ ...
:-(
--------------
Na záver vyjadrenia starostu Pekára v úvodníku :
"... Žiaľ, niektoré stavby už boli schválené v  minulosti. Tieto projekty sa stavať začnú."
--------------
Myslím, že mnohí Ružinovčania vám všetkým, ktorí ste sa zaslúžili o toto zdevastovanie kedysi pekného sídliska s množstvom zelene, ďakujú ! A dúfam, že aj nezabudnú.
 

Tak to je parada :)

Ďalší intelektuál ktorý sa tu ohradzuje, že chce chrániť verejný záujem, ale v konečnom dôsledku chráni len ten svoj. Určíte býva v 3 poschodovom paneláku vedľa Štrkovca. :) Halooo ľudia už si končené uvedomte že to rozsýpane parkovisko nik nepoužíva a ak je nejaká akcia na detskom ihrisku tak všetci stoja po oboch stranách ružinovskej alebo pri štadióne lebo sú lenivý to obísť dookola :) ešte ani raz som nevidel to parkovisko zaplnene viacerými ako 5 autami aj to už je veľa. Dajte šancu revitalizovať ten priestor a určite to bude lepšie ako ten zničený asfalt ktorý tam je teraz. Keď som si pozeral ten návrh tak kludne by som si tam kúpil byt :)
 


Najčítanejšie na SME Bratislava