SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Múzeum grimás má byť v centre (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

čo keby však záujemcovia o grimasy navštívili expozíciu Slovenskej národnej galérie?? V kontexte zámeru nejde o nič iné, len o založenie "múzea" na spôsob vystavovania gýču, akých sú plné "metropoly turizmu"; pre takto chtivých návštevníkov ponúkame čumila, a navyše zadarmo!
 

Ja iba toľko

Messerschmidtov dom by mohli znovu postaviť na Zuckermandli a dať tie busty tam t.j. J&T by muselo jeden dom obetovať na múzeum. Myslím že vtedy by to malo väčší zmysel. Zasa sa nejaké "združenie" snaží o lukratívnu nehnuteľnosť v Bratislave aj keď sú za tým také známe mená ako Kallay, čo sa ukázalo že nie je vždy zárukou. Možno trpím schizom ale už prestácam veriť , že bohaté osobnosti robia niečo bez toho, že by za to aj niečo nečakali, možno sa mýlim.
 
Hodnoť

Ja mám takú grimasu

vždy keď čítam, čo sa na Slovensku deje.
 
Hodnoť

Takze mame doma cca 50

svetovych diel a oni ich nevystavia.My by sme mohli mat aj Monu Lisu a nic by sme z toho nemali ,bola by v depozite.
 
Hodnoť

 

doma nikto nie je prorokom. U nás zabudnutý, v cudzine cenený. Len malý postreh. Nedávno som bol v Bruseli v jednom kníhkupectve na Koningsgalerij neďaleko Grand Place. V kníhkupectve ani zmienka o Slovensku, slovenských hokejistoch, Vysokých Tatrách, Vlkolínci, Levoči, košickom dóme, piešťanských kúpeľoch, Jánošíkovi, či niečom inom, čo Slováci zvyknú považovať za pozoruhodné, výnimočné a na čo zvyknú byť hrdý. Jediná kniha s väzbou na Slovensko, nachádzajúca sa aj vo výklade pre upútanie zákazníkov, bola práve kniha o Franzovi Xaverovi Messerschmidtovi.
 
Hodnoť

Tiborsa

V Bratislave nie je ani jeden originál,sú len kópie,niektoré sú vystavené v SNG.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava