SME
Streda, 21. august, 2019 | Meniny má Jana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Partizánov pod mostom pribúda (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Nehanže ľud môj...

Asi sa ani netreba zaoberať obmedzenosťou človeka, ktorý niečo takéto presprejuje nejakými somarinami. Neváži si obeť iných, hodnotu práce iných, cudzie názory a ideály, morálne hodnoty. To, že niekto nájde spôsob ako takýto projekt rozbehnúť a odfinancovať (kvôli primitívom) aj obnovovať je veľmi vzácne a zaslúži si to oceniť. Každopádne sa s fotografom nezhodnem, že dotyčný má právo takýmto spôsobom vyjadrovať svoj názor. Most nie je jeho majetok, nemá čo po ňom sprejovať, nehovoriac o zneucťovaní hodnôt, ktoré sú mu asi také blízke ako pojmy "kultúra," alebo "spisovnosť," nakoľko ani tie nápisy nedokázal napísať gramaticky správne. Ak chce využiť svoje právo "vyjadriť názor," nech nájde sponzora, dohodne si priestory a môže sprejovať gramaticky nesprávne mená svojich fiktívnych vzorov až kým mu od blbosti neodpadne ruka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K takým to prejavom

zatrúbil na pochod ten brchták na Letnej v 89. Ten vo svojich prejavoch navádzal na znevažovanie práce ľudí z pred 89. Mládež si to rýchlo osvojila a tak sa teraz správjú aj ich deti!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

pardón pane, ale dnešná mládež o nejakých prejavoch z roku 89 vie s prepáčením H O v iete čo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to nevadi on si len potreboval pomasirovat svoje "budovatelske" ego a chcel poukazat ako vysoko "moralne" je nad ostatnymi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemám nič proti pripomínaniu

mien hrdinov SNP (môj dedo bol mimochodom za jeho prípravu odsúdený na smrť) - je to ale jednostranná a čierno-bila aktivita vyvolávajúca u neznalých pocit, že všetci Slováci boli antifašisti a víťazi WWII. Čo je kapitálna kravina, lebo Slovensko jedinou krajinou, ktorá ju spolu s Nemeckom zahájila. Duceho Taliansko a Hirohitovo Japonsko sa pripojili až neskôr ! To je proste historický fakt a zatajovať ho je proste hlúpe. Všetci sa smejú, či odsudzujú počínanie Stalinovych pochlebovačov, ktorí vyretušovali zo spoločnej fotky Ježova, čo jagodu - a pritom robia so slovenskou históriou to isté. SNP okrem toho nebojovalo proti fašizmu - keďže fašizmus je v EU legálny (viď Taliansko) - ale proti Nemcom, ktorí sú dnes naši spojenci. Okrem toho už asi aj malé decko pochopilo, že celý ten protikomunistický sentiment bol v skutočnosti protiruský, keďže Rusi sú dones Západom odmietaní hoci už dávno nie sú komunistickí (autorom komunizmu bol mimochodom nie Rus, ale Nemec Marx, ktorý sa na rozdiel od Ruska a Slovnska teší v Nemecku - ale aj vo Veľkej Británii, ako som s prekvapením zistil na štúdiu v Oxforde - prekvapivej vážnosti). Boj proti komunizmu bol len zásterkou odvekého protiruského boja, ktorý nasala Európa už zrejme s materským mliekom. Proste výslednica starých feudálnych snáh, dnes tučne živená americkým mliekom (napr. od Blderburgskej skupiny :) lebo spojenie EU s Ruskom by pre svetovládne ambície USA bola pochopiteľne dramatická rana pod pás. Týmto sa nemienim zastávať nacistov, ktorí otvorene viedli dobyvačnú vojnu neuveriteľne nekultúrnym spôsobom - ovšem nacista je národný socialista - a legitímna vláda koalície socilistov s nacionalistmi (a naviac aj kriminálnikmi) u nás končila len nedávno. Čiže všetko to je komplikované a pomotané, takže história by asi mala byť podávaná nestranne, úplne, faktograficky a bez zbytočných hodnotení a komentárov. Lebo hodnotenia a komentáre vždy píšu víťazi, ktorí sa však každú chvíľu menia ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Silná, esenciálna dávka - ale s racionálnym jadrom.

Ale hlavne - p o i n t a, že zásadné sú FAKTy, z toho všetkého čnie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to loz

Nemecko zahajilo vojnu najprv s Rakuskom tzv. Anšlus. A ptom neskor s Prahou, ktora s nemeckom uplne kolaborovala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Silne

chlape ale vystihol si to vidno ze si v obraze klobuk dole
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kullury sa miesaju, s tym nic nenarobis

To mas tak. Keby to, keby ono. Keby nebolo jedneho naroda z puste, ktory sa jedneho dna rozhodol, ze sa osidli uzemie na sever od svojej vlasti, tak tu mozno este Slovania (napr.) ziju v mierumilovnej prvotnopospolnej spolocnosti, kde neexistuju peniaze, len tovarova vymena a uz vobec nie bankovy system (pricina vsetkoho zla ale aj moderneho pokroku). Tak si vyber. Co by bolo lepsie. Ja ti fakt neviem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, ano, ano ale pekne od zaciatku, niekto musel bojovat so zbranou v ruke (nestacilo zapnut PC), aby si ty dnes mohol celu vec z pohodlia tak vznesene relativizovat. Samozrejme ze sa nasli ludia, ktori sa na celom SNP prizivili, ale tato spomienka patri hlavne ludom, ktori dokazali vybojovat tento boj za seba, za svoje rodiny i za inych. Co je zle na tom pripomenut si ich prave v dnesnej dobe moralneho marazmu, ked kazdy hra len na vlastne triko ? Ci by si radsej privital real heroes z Markizy, Jojky atd. ?

Zadrapciva poznamka spojena s odporucanim: Ber si svoj nadhlad ziskany studiom na prestiznej jazykovej skole v Oxforde a bez relativizovat niekam inam . Peace and love !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedy u nás skončila vláda

kriminálnikov? Tu sa vo vláde striedajú od vojny, iba sa skrývajú v rôznych spolit.tričkách. V príspevku mi absolutne nešlo o tých alebo oných hrdinov, chcel som poukázať na to, že si časť mládeže nevie vážiť prácu iných, tie fotografie niekto vyrobil a nespratník ich postrieka, je to normálne?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý Laco,
v dnešnej r e v e r z n e j až perverznej dobe, po post-post-postmoderne (ktorá už nič vlastné nedokázala vytvoriť - iba kradla, prekopírovávala a ukradnuté pozliepala dokopy, vyhlasujúc to za vlastné),
nie je vylúčené,
že to posprayovanie - nie je súčasť celej akcie...

Veď inak by ani článok nevznikol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zoberiem

pusku na niekoho, kto sa mi nasackoval do domu a schytam to a zarvem. Alebo schovam vojaka a ktosi ma za to upali, alebo zastreli a hodi do vapennej jamy. To je trochu o inom ako o globalnej politike.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SNP bola teroristická akcia, pri ktorej Slovensko utrpelo obrovské materiálne škody a straty na životoch. Oficiálne začalo tak, že ozbrojení dezertéri z martinskej posádky vytiahli z vlaku nemeckú vojenskú misiu ktorá len prechádzala cez naše územie a všetkých, vrátane žien postrieľali. V skutočnosti začalo oveľa skôr, keď na našom území začali vyvíjať činnosť boľševickí výsadkári a štvať ľudí ktorých sa dovtedy vojna negatívne nedotkla proti režimu, vojna sa nás nemusela vôbec negatívne dotknúť nebyť tohto boľševického puču, dnes nazývaného SNP.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stacilo

strielat zidov a ciganov, rabovat ich majetok a tvarit sa ze ziadna vojna nie je ze ? Usetrili by sme a bolo by nam hej, vsak ? Pacifista vo vojnovom kotli ..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

podla teba by tam asi boli vhodnejšie fotografie arizátorov - však, nuž kolko tak asi zarizovali predkovia Figela, Hrušovského, Čarnogurského, vagabunda s UPN, Sabolovej a dalších - predkovia týchto najčestnejších ludí majú na svedomí životy 70 000 občanov Slovenska , ktorých majetok si podelili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

on predsa nevravi nic o vhodnosti fotografii....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vešať pod most fotografie teroristov z SNP je už iná káva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja sa v ničom nevyznám,

ale...
- Dosiaľ sa Slováci nezbavili falošného "ptydepe" (utváraného v oboch prežitých totalitných režimoch),
plného fráz, floskúl a demagógií - t.j. neľudského, umelého jazyka.
Ani dvadsať rokov im nestačilo na to, aby začali myslieť vlastnými hlavami, a hovoriť vlastným prirodzeným jazykom.
Konkrétne: Myslím tým na "HRDINOVIA".
(Že autori takýchto formulácií nevedia, netušia - že aj samotnému SNP - takýmto demagogickým ptydepe iba škodia,
keďže ľudia si už odvykli (aj anarchizovaní realitou, aj chaotizovaní médiami, aj znechutení zradou na nich) počúvať frázy.

A prirodzený jazyk človeka - ku nim nedolieha...

*

Pomôcka:
Žiaden zo skutočných statočných, netúži, aby bol označovaný za "hrdinu".
Dokonca - si to neželá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niekto časť z nich portrétov menami post

"Niekto časť z nich portrétov menami postáv z televíznych seriálov."
nejake slovicko vam tu chyba, a niektore je navyse.
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava