SME
Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petície už vraj v Rači nebudú hádzať do koša (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

veru, švajčiarsky systém. Na podobnom zhromaždení napr. miestni "aktivisti" zahatali vyhlásenie pamiatkovej zóny na Rendezi - Východné tak, aby mala logický rozsah a zmysel... Vivat petície!
 
Hodnoť

Pilinský a poslanci konajú proti Račanom

V Rači občania za krátke obdobie súčasného zastupiteľstva, ktorého je aj Drotován súčasťou, už niekoľkokrát sa museli domáhať petíciou svojich práv a záujmov. Najväčší výsmech bol, keď sme sa domáhali zníženia zastavanosti v oblasti bývalých vinárskych závodo, tzv. "Vin-Vin". Poslanci Rače aj so starostom tvrdili, čiže klamali, že nemôžu nič robiť, pričom o zmene územného plánu sa ešte len malo v mestskom parlamente hlasovať. Mohli zrušiť predchádzajúce stanovisko, prijať nové a to dať na vedomie do mesta. Oni len farizejsky zobrali petíciu na vedomie. Na meste nás čakal od nášho starostu a zároveň mestského poslanca ešte väčší podraz. Pri hlasovaní o vyňatí sporných území zo zmien a doplnkov Územného plánu mesta sa tváril, že tam nie je, hoci hlasoval v predchádzajúcom hlasovaní a aj v tom nasledujúcom, hlasovania išli v rýchlom slede za sebou a Pilinský sa nachádzal sa v sále. Pritom nám Pilinský tvrdil, že rozhodnúť už môžu len mestskí poslanci a on je na našej strane. Poslankyňa Dzivjáková sa zachovala charakterne a hlasovala v súlade s petíciou občanov. Koho záujmy starosta Rače, poslanci Rače (aj Drotován) zastupujú? Mnohé kroky čo robia aj so zástupcom starostu, ktorý zneužíva Raču na svoje podnikanie sú viac ako čudné a podozrivé, netransparentné a proti záujmom Rače. Napr. Povolovať rodinné domy so žumpami, však pán prednosta Obv. úradu životného prostredia - pán Drotován.
 

 

ale, ale p.Krampl....znova pod inym nickom s novymi vymyslami? :-)
 

 

"Raca" stačí si pozrieť hlasovanie č. 49 z 30.6.2011 na www..bratislava.sk a každý uvidí ako starosta a mestský poslanec háji záujmy Račanov. Alebo aj záznam z hlasovania je výmysel? A komu by to nestačilo, ten si môže pozrieť archív zasadnutia z mestského zastupiteľstva na TV Bratislava. Tam sa dozviete, že keď sa jednalo o územnom pláne, tak starosta Rače išiel radšej otvárať Festival Frankovky modrej, bolo mu ľúto, že nemôže odovzdať darčeky poslancom, ktoré im Rača pripravila, ale o záujme Račanov a našej petície nič. Starosta Vajnor sa z otvorenia rýchlo vrátil na zasadnutie a obhajoval záujem Vajnor, čo sa týka územného plánu. Takže asi tak.
Apropo, nie som p. Krampl, ale aj keby som bol, nič to nemení na fakte, že Pilinský klame. Bol som veľmi sklamaný, keď som to videl.
 

 

Starosta Vajnor nie je poslancom na meste. Takže minimálne časť ste si vymysleli.
 

zápisnica usvedčuje z dvojtvárnosti

Pán Drotován, alias thecityofabsurdity, nikde som nenapísal, že starosta Vajnor je poslancom. O to viac je zarážajúce, že ten náš starosta a ešte aj mestský poslanec, čiže dva v jednom sa na záujmy Rače pri prerokovaní územného plánu, na rozdiel od starostu Vajnor, vykašlal a oslavoval frankovku. Na podporu mojich tvrdení úryvok zo zápisnice z rokovania mestského zastupiteľstva, ktorá je zverejnená na www.bratislava.sk /str. 262 - 264/
"Predsedajúci: doc. RNDr. Milan F t á č n i k, CSc.,
primátor hlavného mesta SR Bratislavy
Pán starosta Mrva.
Ing. Ján M r v a, starosta Mestskej časti Bratislava-
Vajnory:
Vážený pán primátor, kolegyne, kolegovia, tak som sa
stihol vrátiť z tej frankovky modrej z Rače, je výborná.
Keď bude prestávka, tak vám doporučujem zastaviť sa i
napriek dažďu.
Ale môj príspevok sa týka územného plánu. Ja som sa
teda až včera dozvedel, že súčasťou zmien vlastne a
doplnkov by malo byť to, že v grafickej časti sa vypustia
hranice zón už teraz platného územného plánu. Ja mám vo
Vajnoroch asi 5 zón. To je taká bodkočiarkovaná fialová
čiara, ktorá hovorí o tom, že napríklad zóna Šuty je
ohraničená. Keby bola teda vypustená v budúcnosti, a
poviem príklad zóna Einsteinova a nemáte tam tú čiaru,
hranicu zóny, tak dochádza k problému, lebo ulica 3
kilometre dlhá je zóna Einsteinova. Neviete čo vlastne
teda v územnom pláne je myslené tou zónou Einsteinovou.
A preto ja mám návrh, alebo mám teda lokality vo
Vajnoroch, ktoré majú 40 hektárov: zóna Šuty, zóna Cepit,
zóna Nemecká dolina. Ja neviem presne čo to je, keď to
bude len v textovej časti.
Čiže ja mám návrh na to aby, keď to musí byť
vypustené, mestské zastupiteľstvo prijalo uznesenie, a ja
ho prečítam.
Že mestské zastupiteľstvo schvaľuje, aby v územiach,
v ktorých boli hranice jednotlivých zón určené v
regulačnom výkrese územného plánu platnom pred zmenami a
doplnkami 02, t.j. v tomto čo teraz platí, obstarávatelia,
mestské časti, tieto hranice budú rešpektovať. A pri
schvaľovaní zadania zóny, územného plánu zóny, tieto
hranice upravia na hranice konkrétnych pozemkov.
Ja ale ako starosta ani neposlanec nemôžem podávať
návrhy na uznesenia, tak ja sa skúsim dohodnúť s poslancom
z nášho klubu, že by si tento návrh osvojil. Samozrejme,
neviem či prijmete, vy dneska schválite ten územný plán,
teda zmeny a doplnky tak ako sú teraz bez zmien, alebo
schválite to, že vypustíte nejaké veci a poveríte
primátora tým, aby na september pripravil nový návrh
územného plánu.
Ja to navrhujem preto, keď sa to schváli v akejkoľvek
tejto forme, aby sa znova navrhlo to, že mestské časti
budú rešpektovať teraz platné hranice zón a tie si upravia
potom na konkrétne pozemky preto, lebo sú miestne znalé
problémov. Ďakujem."

Návrh starostu Mrvu si osvojil poslanec Nesrčovnal. Ten náš, nie len že sa vykašlal obhajovať záujmy Račanov, vyjadrené v petícii, ale ani nehlasoval v súlade so požiadavkou Račanov, hoci im to sľúbil.
Aj po tomto budete, pán Drotován, tvrdiť, že klamem? Aj naďalej budete obhajovať klamára Pilinského? Ak áno, tak ste klamár ako aj on.
Som zvedavý či odpoviete a aj na Váš názor vzhľadom na horeuveedenú zápisnicu a ešte by ma zaujímalo prečo niekedy píšete pod svojim menom a potom reagujete pod nickom "thecityofabsurdity"
 

 

Klamete - viď Vaše príspevky o tom, že som vraj povolil v roku 2009 výrub.
Píšem pod dvomi nickmi, pretoze nemam piano a teda mam iba tri prispevky za den.
A ak sledujete dianie v Raci, tak dobre viete, ze na vin-vin mam diametralne odlisny nazor ako starosta.
 

Klamár Drotován aj s Pilinským

Ste smiešny p. Drotován, keď vas usvedčim z klamstva, konkrétnymi faktami, tak ma obviníte z klamstva.
To,že aj vy máte na svedomí 600 stromov je fakt. Ste prednostom Obv. úradu ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA. Stromy do životného prostredia nepatria? To sú výhovorky, kto dal povolenie, ale vy ste ako spolustranník starostky ROSOVEJ (SDKU-DS) minimálne NIČ! na záchranu tých 600 stromov neurobili. Taká je pravda, presne taká istá, ako to, že ste sa na ľudí, čo podpísali petíciu vykašlali.
 

 

Rosová s tým výrubom tiež nič nemá - povolil ho bývalý starosta Peterek, ak chcete niekoho kritizovať, tak si najprv prosím naštudujte skutkový stav.
Ak máte záujem niečo riešiť, tak kontakty na mňa sú verejne prístupné - ak máte konkrétny návrh ohľadom tých stromov, resp. ak chcete zachovať Hlavnú stanicu v súčasnom stave (čo ste asi jeden z mála), tak sa kľudne ozvite. Nemyslím, si však, že stanica je dobrá vizitka Bratislavy.
Predpokladám však, že Vašim záujmom (vid. všetky Vaše príspevky) je iba anonymne šíriť nezmysly - starostu Rače si riešite osobne a mňa s ním nespájajte.
Čo sa týka Vin-vin, tak to sa obráťte na hlavných podporovateľov toho projektu - starostu a stranu Smer-SD a jej poslancov.
 

 

Čo sa týka Vin-Vin, tak ja som bol jediný poslanec na stavebnej komisii, ktorý chcel otvoriť túto otázku, ostatní, čo tam boli vtedy zúčastnení, povedali, že nie. A ako viete, hlasuje sa väčšinovo a nie konsenzuálne.
Môžete sa opýtať predsedu petičného výboru Rasťa Tuaranského, ten Vám určite rád vysvetlí, ako to bolo.

Čo sa týka zmeny UP 02 - tam bolo celkovo 12 zmien a teda celé to bude musieť znova prejsť cez proces SEA.

Petíciu sme mohli iba zobrať na vedomie - práve prijaté VZN, prvé svojho druhu v Bratislave, umožňuje zvolať zhromaždenie obyvateľov, ktoré má väčšiu váhu ako petícia.

Čo sa týka povoľovania žúmp, tak to má v kompetencii stavebný úrad nakoľko žumpa podľa zákona o vodách nie je vodná stavba, tj. OÚ ŽP v BA nemá v tejto veci žiadne kompetencie. Rovnako tak kontrola žúmp je úlohou stavebného úradu mestskej časti. OÚ ŽP v súlade s vodným zákonom §37 ods. 4 nepovoľuje ČOV a žiada od investorov napojenie na kanalizáciu.

PS: Samotná petícia bola spísaná a doručená na úrad až po zasadnutí stavebnej komisie - každopádne, ja som bol za otvorenie tejto otázky, takže plačete na nesprávnom hrobe.

Pekný večer
 

 

verejné zhromaždenie obce, ako jeden zo spôsobou výkonu samosprávy obće, umožňuje už oddávna zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, nie lokálne VZN! dosť lacná propaganda!
 

 

VZN ho upravuje a stanovuje proces zvolania, priebehu a pod. Samotný zákon o obecnom zriadení o ňom hovorí iba v tom jednom odstavci a úprava je možná vo VZN alebo štatúte obce.
Nikto netvrdí, že VZN ho zavádza.
 

 

Pán Drotován, som jeden z dotknutých týmto územím. Verím Vám, že ste chceli diskutovať o tomto v komisii, ale komisia nerozhoduje. Nie je pravda, že ste mohli petíciu len zobrať na vedomie. Mohli ste zrušiť predchádzajúce uznesenie, alebo ho zmeniť a dať to vedieť do mesta a tak sa zastať občanov. To, že ste to zobrali len na vedomie bolo oklamanie občanov a práve od Vás, ktorý sa tvárite, že počúvate občanov. Nie nepočúvate, len manipulujete.
 

 

Dobrý deň,
informujte sa u pána Turanského, predsedu petičného výboru, ohľadom mojich aktivít pri petícii o "projekte Vin-vin". Ako som už uviedol, otvoril som tú tému na stavebnej komisie a tam nikto nebol za to, aby sa to ďalej riešilo (pre úplnosť, Tibor Šimoni vtedy nebol na komisii) - teda to následne nemohlo ísť na Miestnu radu a ani na zastupiteľstvo - ako som už uviedol, samotná petícia ešte nebola podaná, keď sme mali zasadnutie komisie.
Už dlhšiu dobu riešim zmenu rokovacieho poriadku, aby sme mohli predkladať nové uznesenia aj priamo na zastupiteľstve - tak by sa to zjednodušilo a hlasovalo by sa o tom. Môj materiál je už na úrade, zatiaľ mi povedali, že keďže sa to vraj nestíha, tak bude na zastupiteľstve až v novembri a nie už teraz.
Uznesenie podľa rokovacieho poriadku nie je možné prijať úplné nové, keď to neprešlo Radou, taký je rokovací poriadok - ako som už uviedol, chcem ho zmeniť - materiály som už dávnejšie zaslal na úrad.
PS: Mimochodom, v petičnom výbore bol aj môj brat Pavol Drotován, takže si myslím, že sa treba obrátiť v prípade námietok na starostu, keďže on veľmi obhajoval a stále obhajuje projekt - pre mňa je hlavne z dôvodu nárastu dopravy o viac ako tisíc áut nepriechodný.
Samotné zmeny a doplnky ÚP 02 sa teraz riešia a je možné, že budú zapracované až do nového ÚP.
 

 

PS: Ináč buďte rád, že Vám vôbec odpovedám, keď šírite klamstvá ako, že som zodpovedný za povolenie za výrub v roku 2009 a pod. Predpokladám, že s projektom Vin-vin, je to vo Vašom prípade podobné ako s projektom Potočné .
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava