SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uviaznutým lodiam má prísť pomôcť remorkér z Komárna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Slovensko-Ukrajina

Skvela kombinacia.Ukaze sa,ze lod bola pretazena /ako nedavno/ a ze plavebna draha bola zanesena bahnom /vid spravy STV/.Vysledok: Milionove naklady zaplatime my,danovi poplatnici.
Cez krajiny 4.sveta by nemali tiect medzinarodne splavovane rieky.Mozno by bolo v dlhsom horizonte lacnejsie,presunut koryto Dunaja za rakusku hranicu.
 
Hodnoť

 

Tam kde je slovo Doneck, vzdy je aj slovo drogy,kontaband,nelegali. Nic sa tomu radovat ne treba ze oni nepoprosili o pomoc. Krajsie by bolo tuto lod dokladne overit
 
Hodnoť

a aku sa dostanu remorkery

z Ukr na Slovensko? kto vie?
 
Hodnoť

Vždy sa teším keď je uverejnený článok

z oblasti v ktorej sa pohybujem. Môžem posúdiť aj úroveň autora článku aj reakcie. Dosť často u oboch platí - Keby pisatelia mlčali tak by boli filozofmi. Len tak na okraj, pred časom Rakušania rozbehli za peniaze EU projekt ktorým chcú vrátiť Dunaj do pôvodného stavu aj odstránením vybudovaných hrádzí (otázka je, ktorý je pôvodný stav-100, 300 alebo 1000 rokov dozadu). Výsledkom je, že pri pohybe hladiny Dunaja a to je niekdy aj niekoľko metrov, dochádza k vyplavovaniu bahna a iného svinstva do hlavného toku. Toto sa následne usadzuje v na slovenskom úseku Dunaja. Slovenský vodohospodársky podnik a MŽP SR podnik by sa mali na medzinárodnej úrovni snažiť presadzovať slovenské záujmy a nie vykrikovať, že nemajú peniaze na niečo čo zavinili aj drzí rakušania.
 
Hodnoť

Poznáme Rakúšanov,poznáme Ukraincov

Zo strany Rakúšanov sú to kozervatívni sklerotici a Ukrajinci sa snažia alkoholom zmeniť tok Dunaja a ponoru vlastných ponoriek.
 
Hodnoť

 

SVP š.p.:
Zabezpečuje starostlivosť o vodne toky a na nich vybudovaný hmotný investičný majetok, stará sa o kvantitu a kvalitu povrchových a podzemných vôd. Časť činností Slovenského vodohospodárskeho podniku má charakter výkonov vo verejnom záujme – je to predovšetkým protipovodňová ochrana a vytváranie plavebných podmienok.
 

 

Tiez rozmyslam CO vlastne tento podnik robi ked vraj nema peniaze na svoju zakladnu ulohu. Na co potom pouzivaju svoj rozpocet, na papier a kancelarske spinky?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava