SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci zrušili rokovanie. Opäť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

co si dovoluju

Co si ti poslanci dovoluju je nonsens. Pan starosta sa snazi, ide teraz tvorit rozpocet a verim, ze do konca roku ho aj stihne. poslanci nechapu, ze pan starosta ma aj inu pracu a nielen robit rozpocet. Od novembra robi poriadok na urade, triedni nepriatelia musia predsa odist. Spravni ludia dosatnu zasluzene miestecko. Co na tom, ze nie su odbornici. len za posledny tyzden pan starosta dal vypoved piatim zlym ludom a dobri isli na ich miesto. Pan starosta dostal dolezite info o podielovych daniach z mesta az teraz, lebo nemal cas byt na rokovaniach starostov. Ostatni starostovia nemaju co robit, tak chodia na stretnutia starostov a rokuju o blbostiach, ako je pridelovanie penazi z mesta a ine. nas pan starosta ten nie, ten radsej tvrdo pracuje na urade. cest jeho praci!!
 
Hodnoť

az teraz

Preco ide sudruh starosta az teraz rokovat o rozpocte. Co robil doteraz? Ine mestske casti tiez nemaju rozpocet? S kym chce sudruh rokovat, s akymi obcanmi, kde, kedy, ako. Pride vsetkych viac nez 35.000 obcanov.Odporucam obcanov precitat si jeho vyhlasenie na stranke www.dubravka.sk, kde ako typicky stranik, STBak klame, zavadza obcanov, typicke pre neho.
 
Hodnoť

zmätky-pletky v článku

Už nemôžem čítať články, ktoré píše Tkáčiková sú to zmätky-pletky. Najprv treba si overiť stav veci a potom písať. Pozrel som si záznam z MZ čo bolo 5.4. 2011 lepšie povedané čo hovoril p. Káčer čo slovo to perla a to do doslova. Śéfka majetkovoprávneho nikdy nedostala žiadny byt nakoľko každá šéfka ktorá bola na úrade bola dôchodkyňa a neviem o tom, že by dostali byty(Turčanová,Nagyová,Mrázová) iné šéfky tam nikdy neboli ako viem. Viem že byt neviem za čo dostala slečna Harviláková, ktorá pracuje na úrade a jej podobné. Zbytočne sa takýmito článkami ubližuje iným ludom. Asi už naozaj nemá p. Tkáčiková o čom písať. A stačilo by prísť za starostom a opýtať sa. Ešte som si našiel v uznesení z miestneho zastupiteľstva, že byt bol pridelný legálne skoro jednohlasne poslancami miestneho zastupiteľstva v septembri minulého roku referentke, ktorá pracuje na miestnom úrade. Ján.Lacko
 

zle info

1. Na urade pracuje pani Hofmanova, pravnicka.
2. Byty neboli jednomyselne schvalene v septembri
3. Za starostom sa chodia ludia pytat, ale...ved skuste ist aj vy.
 
Hodnoť

tak inak

Musím regovať p. MUD tak ja si p. Hofmanovú pamätám ešte z obdobia keď nastúpila za starostu Poláka cca rok 2005. To že je na úrade aj za sandtnera asi o niečom svedčí. Byt bol schválený na MZ v septembri 2010 nie byty ako píšete ( STRáNKA www.dubravka.sk - uznesenie). Ako jediná právnička robí niečo pre nás Dúbravčanov-občianska poradňa. mňa nemrzí že jej zastupiteľstvo pridelilo byt ale že nie je schválený rozpočet. Tomuto sa treba tu venovať a hladať kde sa stala chyba. Volil som p. Zaťovičovú a p. Káčera a takto sa k nám správajú.
 

byt pani Hofmanovej a rozpočet

pán Dúbravčan, ani ja nemám nič proti tomu, keď MZ prideli byt na nájom , ale prečo bol pani Hofmanovej predaný po pol roku do osobného vlasníctva, a za akú smiešnu sumu 420 EUR. prikladám dôkaz odkaz na kupnu zmluvu
.http://www.dubravka.sk/files/d...
A ja by som rada deťom za takúto cenu kúpila byt, lebo túto sumu si môže dovoliť aj slabo zarábajúci človek,
ale k takému bytu sa obyčajný smrtelník nemá šancu dostať. Toto je poburujúce, čo sa tu robí.
A k tomu rozpočtu, prečo pán starosta a ostatný poslanci nemajú záujem rokovať o rozpočte, prečo je rozpočet stiahnutý z rokovania???? Prečo si pán starosta a poslanci nesadnú spolu ešte pred zasadaním a nedoriešia problémy v rozpočte, aby sa mohol prerokovať na MZ. A keďže sa takto nestane zakaždým je zastupiteľstvo prerušené, lebo p. Zaťovičová a spol. sa rozhodli, že pokiaľ nebude v programe rozpočet, nie sú ochodní akceptovať takéto zasadanie
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Barlog,

ja nenadávam na p. Zaťovičovú, mňa práve poburuje, že pán starosta sa nechce stretnúť s poslancami a konktretne im povedať, čo mu vadí na rozpočte, ktorý bol predložený, a tento
rozpočet stiahol z bodu rokovania.Tým sa zvolané zasadania zbytočne vždy nekonajú.
Ja naopak chcem, aby sa dohodli a prijali ho čo najskôr, lebo Dúbravka nemôže predsa existovať v takom rozpočtovom provizóriu.
 

 

Je veľký rozdiel v rozpočte,ktorý bol pripravený úradom a ktorý dopĺňali naši nekompententní poslanci. Tí si dali do rozpočtu nereálne finančné prostriedky na prevádzku neexistujúcich organizácií. Problém nie je v starostovi,ale v poslancoch. Starosta predsa neschváli rozpočet, ktorý je doplnený nezmyslami a ktorý mu predložili duté hlavy,ktoré nás vraj zastupujú a pritom si hája len svoje záujmy.Ak by boli čo k čomu, riešili by aj ostatné body. Ale je to asi jedno,lebo aj tak všetko poprekrucujete ako sa to vám hodí,ale pozor,občania sa začali zaujímať a vôbec im nie je jedno,čo sa to vyklulo z klobaskárov.
 

neviete o com

pan Balko. pisete o rozpocte a videli ste ho vobec? Ja sa nevjadrujem, lebo som ho nevidel. Ani povodny a ani "upraveny". Budem rad, ked my vysvtelite nerealne financne prostriedky. Alebo nemate o tom ani potuchy a len pisete ako vzdy bla-bla-bla, tak typicke pre vas.
 

 

sa čudujem,že ste ho nevideli,veď Alino Liptovský má prehľad o všetkom.
 

neodpovedali ste

opat ste neodpovedali na otazku. vy sa len riadit recami vasho "idola" J.S. a jeho pravej ruky M.Č. Skuste mi odpvedat na otazku, co je v tom rozpocte zle. dakujem za vasu odpoved.
 

Pozdravujem Vás pan Balko.

a prajem príjemné prežitie blížiacich sa sviatkov. Opätovne sa preukazuje to, čo ste s p. Hošovou predvádzali aj doposiaľ, prvé dva - tri príspevky kultivované a každý ďalší príspevok o stupienok nižšie - až do suterénu.
Ale k veci, keďže ste si na mňa spomenuli. Som ako neposlanec členom ekonomickej komisie a preto viem ako sa rozpočet tvoril. Rozpočet naozaj vytvoril úrad na základe požiadaviek správcov kapitol. Poslanci naozaj rozpočet upravili tak, že i keď si chcú plniť svoj program a plánujú zriadiť Dúbravský športový klub ( aký 10 rokov funguje v KV ) navrhli úspory vo výške 300 tis. €. Rozpočet bol prerokovaný so správcami kapitol, bol tri krát pripomienkovaný v komisii aj za účasti kontrolórky MČ. Pán starosta ho predložil na rokovanie miestnej rady, kde bol podporený a pán starosta ho zaradil do programu zastupiteľstva. Kde tu vidíte chybu poslancov ??? Kde tu vidíte tie duté hlavy, ktoré spomínate ? Potom z úplne nepochopiteľných dôvodov pán starosta, hoci on tvoril program zastupiteľstva, rozpočet pred rokovaním stiahol s akýmsi odôvodnením, že nebude predkladať čo mu ktosi podstrčil. Spomínal tam aj predaj OST, že kde to poslanci nabrali? Nuž pán Balko a naozaj si myslíte, že poslanci ktorí boli zvolení pred 4 mesiacmi vedeli niečo o zámere predaja OST o ktorým už úrad rokoval ? Je to naozaj absurdistan , keď pán starosta predloží do miestnej rady rozpočet, tam je schválený a potom si ho zaradí do programu a nakoniec ho sám skritizuje. Myslíte pán Balko, že je to normálne ? A posledná vec. Pán starosta teraz kritizuje neopravené školy, telocvične a iné školské zariadenia. A to 4 roky ako starosta nevedel v akom stave sú?
Takže Vážený pán Balko, neviem všetko , ale niečo naozaj viem.
 

Pán Liptovský,

Budem reagovať na opravu škôl: Čo robil starosta Polák za 8 rokov svojho pôsobenia?Pán starosta kritizuje neopravené telocvične, školy a iné školské zariadenia celkom oprávnene, nakoľko nie sú v havarijnom stave len od obdobia,kedy starostuje pán Sandtner. Až tento starosta začal riešiť ich technický stav.
Čo sa týka karloveského športového klubu, áno, ten možno funguje,aj keď to tak na jeho web stránke nie je vidno,ale vedú ho zréjme omnoho zodpovednejší a kompetentnejší ľudia ako v Dúbravke. Pokiaľ viem, DŠK bol a samotní členovia SDKÚ ho zrušili, lebo nefungoval a bola to len obyčajná práčka. Petrovský si kupoval sladkosti pre celú svoju rodinu a mal to, čo mal dať deťom na športových akciách pod svojím stolom a pekne si z toho ujedal. Bol som raz za ním, ešte za pána Poláka kôli informáciám ohľadom športového volejbalového klubu a dotyčný mi nevedel ani odpovedať, teda pardón, odpovedal mi ako mentálne zaostalý sústružník. No nie som proti,aby v budúcnosti niečo také vzniklo,ale určite nesúhlasím s jeho vedením sústružníkom a v každom prípade nie teraz, keď momentálne na to Dúbravka nemá finančné prostriedky. Vy ako ekonóm by ste to mali vedieť. A presne o tom je aj tak veľmi potrebné hlasovacie zariadenie. Hrubokrkým pánom sa asi ťažko zdvíha ruka.
A pozdravujem pani Hošovú.
Tak určite nepochybujem o tom,že niečo viete, pán Liptovský, no pre nás občanov to bohu žiaľ nie je.
 

zle info

budem reagovat. Za starostu Polaka sa na vsetkych skolach urobili plastove okna. Za pana Sandtnera sa urobilo na skolach.... doplnte ma prosim, neviem, tusim na jednej skolke sa urobili okna a strecha pod patronatom poslanca SMERu Hlinku, sro. Pan Sandtner sa na zaciatku svojho prveho volebneho obdobia vyjadil, ze skoly uz dostali za Polaka dost, teraz netreba robit nic. Toto slovo dodrzal ako jedno z mala.
 

Pán Balko,

Neviem, prečo po 4 rokoch starostovania p. Sandtnera sem ešte stále ťaháte p. Poláka. Jeho volebné obdobie skončilo, odišiel do dôchodku a zodpovednosť prevzal niekto iný. Neviem ako, ale ešte raz sa pokúsim vysvetliť: Pôvodný návrh rozpočtu pripravoval úrad, pán starosta mohol predsa cez ekonomické oddelenie priority na školách do programu zahrnúť, lebo poslanci sú tu naozaj iba 4 mesiace. Napriek výhradám ktoré mohol mať je pre mňa nepochopiteľné, že ho predložil do miestnej rady a predložil do programu zastupiteľstva. Tak ak mal výhrady nemal ho predkladať a nemusel spôsobiť súčasné napäté vzťahy. Pán Balko, ak by pán starosta chcel naozaj rozpočet, predsa mohol nechať o ňom rozpravu, vydiskutovať si s poslancami v čom sa mu rozpočet nezdá a stiahnuť ho, až keby poslanci odmietli jeho návrhy. Tak sa to robí, keď sa chce. K Dúbravskému športovému klubu iba dve veci: po prvé, poslanci SDKÚ nikdy nemali takú väčšinu, aby sami odhlasovali zrušenie DŠK. Ale k takýmto prípadom by práve bolo dobré hlasovacie zariadenie, aby sa dalo aj po x-rokoch zistiť, ktorý poslanec ako hlasoval. Vaše skúsenosti s p. Petrovským sú také , aké sú . Iní majú iné skúsenosti. A opäť nepotvrdené obvinenia, že kupoval sladkosti pre rodinu. Môžte to dokázať, alebo opäť len agentúra JPP? Na každý pád však zákon o Obecnom zriadení a aj zákon o Bratislave hovorí, že riaditeľa príspevkovej organizácie schvaľuje zastupiteľstvo na návrh starostu. Takže pán starosta by bol tým, kto by mal nájsť odborníka na šport, čo nebude rodine kupovať sladkosti.
Ešte raz Vám prajem šťastné a veselé prežitie sviatkov a pokračovanie diskusie z mojej strany bude až prípadne k inej téme.
 

Marek,tieto .....

neda sa citat ,co pises pod na pifko aj Ti vysvetlim, ako nas sudruuh zadelal..pri pive sa mi rozviaze jazyk...ako takto tu tarat...niíe som uz SDKU mam len rozhlad a zmysel pre poctivost..... naco sa tu urazat ...ked si bol ako byvali policajt v hodnosti o kapitanovi sa len snivalo...hja poviem len svoj nazor sudruh podlukovnik a dovernik cislo spisu 3195,nie Marek pochopis vela veci a oni bezhlavo kuusu ako poslanci..ked uz som alkoholik ako krizanova so zeliskovou mi tu popisali aj sobotovicova sa pusstila do mna aj Stefanovi Duchonovi biolo ublizene.....Guth ked odchadzal pekne peter zautocili ste ,ale naco ja chcem len satisfakciu...dubravka je pre ludi,o nas aby sudruh si robil s carnogurskou stavbicky a vladovicova doatocne legalizovala..poviem Ti inac otys carnogurskeej firma,ako metro stav a tak dsat milionov ,aj mna by potesilo
 

Pan Balko ste idiot

Ako môže byť sustružnik mentalne zaostalý.Viete čo obnáša tato práca? Ved


teraz sa pracuje na strojoch ovládanými počitačmi.Tak kde sa v tej vašej tupej hlave zrodila taka blbosť.Vy ste asi jediný genius že?Chcel by som sa s Vami stretnuť a a porozprávať sa ,lebo mi pripadáte ako zmindrakovaný zneuznaný genius.Verím že máte stranicku knižku stále schovanu..
 
Hodnoť

Vážení páni poslanci,

dokedy sa bude s vami pán starosta hrať na skrývačku? Nie je program 6.MZ náhodou ten samý ako program zrušeného 5.-ho a 4.-ho? A prečo zase chýba prerokovanie a schválenie rozpočtu? Predsa jeho úprava sa dá schváliť kedykoľvek. Čo ste to v Dúbravke za partia, že si takto už pól roka necháte brnkať po nose?
 

opytajte

opytajte sa pana starostu, preco chyba rozpocet. Navrhuje ho starosta, co ine maju poslanci robit ako to, co robia?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava