SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Garáž namiesto parčíka pri Hrade ľudia nechcú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

parcik? ;-OO ved to bol rozbahneny sajrajt...
 
Hodnoť

 

Nuž, obyvatelia nemajú žiadny nárok na parkovanie zadarmo, a už tobôž nie na chodníkoch! V okolitých uliciach predsa budú môcť parkovať ďalej, keď sa tam rozšíri parkovacia zóna, predpokladám, že ako obyvatelia budú zvýhodnení.

Projekt by mal zahŕňať nielen trávnatý povrch, ale podľa toho, čo bolo odprezentované, v značnej časti aj vzrastlú zeleň. Dúfam, že toto stále platí. Zároveň dúfam, že pokiaľ sa projekt podarí, ukončia sa tým aj úvahy o ďalšej podzemnej garáži priamo pod Hradom, v mieste acheologických nálezísk.

Napriek tomu, že tento projekt vnímam v zásade pozitívne, je potrebné povedať, že nie je v súlade s Územným plánom mesta (kód č. 1110, podobne ako Kollárovo nám.), je tu rozpor medzi ÚP a ÚPZ.
 

 

Súhlas, ak ma niekto nárok na parkovanie zadarmo, tak jedine na svojom súkromnom pozemku.
 

ako mohlo byť vydané stavebné povolenie

ak ÚP neumožňuje stavať na pozemku ? A ak umožňuje ÚPZ stavať ako to, že Krajský stavebný úrad nekoná vo veci pre nesúlad nižšej územnoplánovacej dokumentácie s vyššou?
 
Hodnoť

Na Slovensku

ludia konecne musia vstupit do reality. V kapitalizme sa plati aj za vzduch a nikto sa proti tomu neburi. Krok za krokm, treba si zvykat na kapitalistiske vymozenosti. Tak ako hovoria Americania, nikto neservuje "free lunch" (obed zadarmo).
 

 

americania nemaju spotrebnu dan na benzin a naftu, ktora vraj ma sluzit na budovanie infrastruktury pre motoristov (cesty a parkoviska okrem dialnic a rychlostnych ciest, za tie sa plati dialnicnou znamkou).

im sa lahko plati 30 eur mesacne, kedze na kazdom natankovani nejde 60% penazi statu.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

je mi do smiechu

ako okolití obyvatelia kvília za "parčíkom", ktorý v jeho vrchnej časti pripomínal tankový polygón a v jeho dolnej časti sa nachádzalo mínové pole zo psích fekálii. Hrať a sánkovať by tam svoje dieťa poslal iba ľahkomyselný blázon. Súdiac podľ a vozového parku čo tam stáva, sa nejedná o sociálne prípady, ktoré by mali mať parkovné za symbolické 1 EUR. Ale nenažranosť Slovače je príslovečná a ďalej prekvitá. A propos, slovo "park" a "parčík" nie je odvodené od slova parkovať.
 
Hodnoť

 

Neviem čo je okolo také haló veď plány s tou oblasťou boli ešte pred komunálkami za čias SMERU to zas niekto objail ameriku. Stažovať sa treba keď niekto prvý krát uvádza návrh nie keď tam dojde s technikou...
 
Hodnoť

Ako to?

Nepočúval som doteraz zo všetkých strán, ako treba stavať všade garáže, aby bolo kde parkovať? A tu ahaho, zrazu garáž už nie je liek na všetko, lebo treba platiť, pochopiteľne. Tak potom, ale tu už niet pomoci a musia nasledovať represie. Parkovať na chodníkoch a zaberať autom verejné priestranstvo nie je právom žiadneho motoristu.
 

 

Ja, ako touto stavbou dotknuty obyvatel musim dat veci na pravu mieru. Citim priame ohrozenie mojho majetku touto stavbou. Zazila som stavbu parlamentu, garazi pod nim a pod hradom, ako aj razenie tunela z parlamentu do hradu. Vsetko sa to realizovalo detonaciami v pravidelnych asi 20 minutovych intervaloch, co sa podpisalo pod stav domu. A tieto obavy boli aj predmetom nasho stretnutia s predstavitelmi Stareho mesta, investorom a architektom. Cize nejake parkovanie zadarmo alebo za uhradu vôbec nie je prvoradym predmetom tohto problemu, ako sa to tu cele prezentuje. Dalsim problemom je, ze ako dotknuti obyvatelia sme sa o prekvalifikovani z 2 na 4 podzemne podlazia dozvedeli z medii, nikto sa neunuval sa s nami o takejto malickosti bavit. A razit 4 podlazia do cistej skaly 7 metrov od nasich domov, nam sposobuje väcsie obavy ako nejake parkovanie. Takze o tomto to je a nie o parkovani zadarmo.
 

 

Čudujem sa, že obyvatelia nevedeli o prerobení projektu (4 PP), predsa sa v tej súvislosti schvaľovala aj zmena ÚPZ!

Investor tvrdil, že bude robiť injektáž skaly, nie detonácie. Už to neplatí? Nikto z obyvateľov nie je účastníkom konania?
 

 

Zmena UPZ, podla nasich dostupnych informacii, neprebehla tak ako mala.
Napriek tomu, ze sme sa pisomne domahali toho, aby nas prizyvali ako ucastnikov konania (tak ako to bolo pri pôvodnom stavebnom povoleni o parciku z r. 2007), toto zostalo bez odpovede a navyse odmietli nahliadnutie do dokumentacie. Nie sme ucastnikmi konania udajne preto, ze medzi nasimi domami a stavbou je cesta. Preto sme iniciovali stretnutie s predstavitelmi Stareho mesta, aby nas zacali brat do uvahy.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava