SME
Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dopravný podnik vie ušetriť až 9 miliónov eur, tvrdí Uhler (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

bonko, postačí zrušiť manažment..

riaditeľ vyslovene provokuje ak tvrdí, že poslanci alebo primátor MUSIA nájsť zdroj na krytie nákladov DPB, ja si myslím, že on a jeho podriadení na čele s predstvenstvom musia nájsť riešenie na optimálne využitie zdrojov, ktoré má DPB k dispozícii.
 

tak takto vie riadit podnik aj mental

"Nemyslím si, že to bude pozitívne vnímané cestujúcou verejnosťou, ale jednoducho budú sa musieť riešiť náklady dopravného podniku," uviedol Derkay.
 

 

Dopravny podnik mesta Brna?:-)))
 
Hodnoť

 

Derkay stále chce šteriť náklady len na úkor cestujúcich (predlžovanie intervalov)! Čo tak končene ZRUŠIŤ linky typu 36 (Borská - Tesco Lamač), pričom trasa sa dá presjť kombináciou E-1/5/12 + A20 v Dúbravke, a cestujúci z dolnej časti Karlovky musí tak-či-tak presadať?
 

 

je to proste 8lbec, na karldsorfské linky odvšadiaľvšade (v prestupnom systéme nemysliteľné) si netrúfne, lebo ho za(á)hradník asi drží za *ule, takže si to zas odse*ie Petržalka zvýšením intervalov nosných liniek :(
 

 

tak zase, aj 95 si zasluzi okresat. tri spoje 95, kazdy aj v spicke prazdnejsi, ale len jedna 83 (Nám. hraniciarov)!
 

 

83 stačí skrátiť po Dostihovú, ako bola aj kedysi, aj tak má súbeh s nosnou L95, rovnako 99 stačí cez týždeň po Muchovo nám., keď má súbeh s L84, ale to by bolo v Pe asi tak všetko... samozrejme, zrušiť blbosť typu 89. no a teraz by sme sa mohli pozrieť na rozmaznancov v oblasti KV-DlhéDiely :)
 

 

nie ste dôdsledný. za revíziu stzojí nápad vedenia L95 po Einsteinovej ul., úplne mimo zástavok a obývaných zón (oblasť Lachova, Mlynarovičova, príp. Mamateyova), ktoré už dlhodobo - od zrtušenia L28 - majú úplne nedostatočné spojenie do centra!
 

 

L95 ide po einst zrejme práve preto, aby ju nezdržiavali ďalšie zastávky na Bosákovej a Mlynarovičovej. Okrem toho, s L78 sa dá dostať na Apollo/prestúpiť z týchto zastávok rovnako ako keby išla tadiaľ 95, takže 95 je teraz pre tú oblasť zbytočná. Spojenie Lach-Mlyn-Mamat do mesta je vcelku v poriadku - z časti Lachovej a Mlynarovičovej + Mamateyovej ide 68 cez Apollo a 88 cez Aupark/prestup resp priamo pod . N. most. z druhej časti Mlynarovičovej ide 84 priamo z/na Zochovu a 78 na Apollo...
ešte by sa dalo polemizovať o tom, prečo nosná L68 smer mesto obchádza Bosákovu a ide cez EUBA, aspoň v jednom smere (do mesta) by sa mohla vymeniť s výletníckou L96 (so zotrvaním 196 v súčasnej trase), a aj tu by sa ušetrilo pár km + otázna je aj opodstatnenosť L78 až na Muchovo. Nerozumiem, prečo sa nemohla točiť naspät buď 1/na Šafku, alebo 2/okolo komplexu Eurovea (ako 66) alebo 3/okružne cez landererovu a ASMN...
 
Hodnoť

a teraz

by ste mohil zverejniť aj tie svinstvá, čo ste v DPB a s majetkom DPB a napáchali za posledné roky :(
 

 

ay aké? nevidíte nové kĺbové busy? a keby bolo keby tak ich máme hádam aj 240! nevidíte nové nízkopodlažné šaliny? tie nové trate? nevidíte nové nízkopodlažné troleje? čo by ste ešte chceli?! ;)
 

 

a zabudol si, že už nevidím ani ten hnusný recar, ktorý "už nedokáže viac zarobiť" ;) dokonca zmizlo aj staré nevkusné a mimoriadne iritujúce logo, veď to bolo priam nechutné, aby dpb mal v logu BA-hrad, taká linka16 sa tam hodí viac ;) a to nehovorím o mimoriadne urgentnej potrebe uniforiem ;) neustále "kompletné čistenie" vozidiel mhd a trasnaprentné tendre ;)
 
Hodnoť

nastartovany motor na konecnej

X krat som pozeral pri cakani na konecnej, ako pan sofer nechal nastartovany motor. Ak by som pozabudol na spotrebu nafty spomenul som si na zakon, kde je napisane "nieco" o zbytocne nastartovanom motore.
Posledny priklad som zazil pri EUROVEI ked A66 cca o pol osmej vecer stal na konecnej nastartovany a vysvieteny ako vianocny stromcek na namesti.
Jano
 

Ved by

zamrzol v tych kratkych rukavoch ;-)
 
Hodnoť

cena nafty

dobra je aj cena nafty, ktory nas dopravny podnik tankuje... http://spravy.pravda.sk/doprav...

asi to nikoho neprekvapuje, ze sa do sutaze prihlasili len dvaja zaujemcovia a ten druhy ponuku stiahol... ved kto by uz len chcel najvacsiemu mestskemu dopravnemu podniku na slovensku dodavat miliony litrov nafty za takmer maloobchodne ceny? :-/
 


Najčítanejšie na SME Bratislava