SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petržalka sa zapojí do Hodiny Zeme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

tak to aby som sa radsej isiel na tu hodinu postavit k svojmu autu pre istotu...ked bude vsade tma
 
Hodnoť

Starosta Petržalky

iste vyšle do úlíc Petržalky všetkých štátnych a mestských policajtov, alebo sa vykašle a nebude chrániť hodinu majetok obyvateľov Petržalky ? No nech potom hradí škody ! Dal by som ho hneď aj s jeho hodinou na súd. Taká krav...na !
 

 

chcel som napísať, že pár príslušníkov mestskej polície sa pred jeho bránu a k jeho autám postaví, ale potom som si uvedomil, že Bajan je taký veľký milovník Petržalky, že v Petržalke nebýva :))
 
Hodnoť

male deti

jak male deti. na hodinu vyrobia chaos v bezpecnosti elektrizacnej susutavy, bude sa musiet nahodit zopar elektrarni do pohotovostneho stavu, pretoze po tej hodine bude skoskovy narast. a cim sa na slovensku reguluje? no plynom a uhlim. takze vzrastie ich spotreba... fakt skvely napad v zelenych gebuliach. Autor clanku by sa nabuduce mohol poinformovat v sepse, ake to moze mat nasledky.
 
Hodnoť

nepravdivý článok

Nemôžem nereagovať. Správa, ako ju vydala predpoludním agentúra SITA, šíri nepodložene poplašnú informáciu o zhasnutí verejného osvetlenia na hodinu v Petržalke 26.3.2011. Redaktor/ka? zmenil/a moju pôvodnú správu, čímsatáto stala nepravdivou a uvádzala čitateľa do omylu. Zhasnúť verejné osvetlenie dokonca na hodinu by bolo z hľadiska bezpečnosti osôb a majetku určite nevhodné.V Petržalke oslovujeme obyvateľov, aby sa zamerali na vlastné domácnosti a myšlienka starostu Vladimíra Bajana je, aby sa členovia domácnosti neuzatvárali každý do tzv.svojej ulity, každý v inej izbe bytu. Ale aby v ostatných izbách zhasli lampy a všetci sa stretli napr. v kuchyni za stolom alebo v obývačke, kde sa môžu porozprávať o niečom, čo ich všetkých spája, čo im robí radosť, prípadne si našli čas na spoločenské hry, ktoré už možno rokmi takzvane „zapadli prachom". Myšlienka starostu – ponoriť sa do rodinného kruhu v jednej miestnosti – rozvíja toto podujatie Hodina Zeme tak, aby malo nie hodinový ale dlhší efekt – a to prostredníctvom rodinných rozhovorov o vzťahu k životnému prostrediu o šetrení elektrickou energiou, o oddialení sa od prírody, o minulosti a našich predkoch a ich súžití s prírodou. Rozhovory môžu zlepšiť sociálne vzťahy v rodine, tým napomôcť zlepšeniu aj ostatných vzťahov (nielen medziľudských), v konečnom dôsledku sa tieto zmeny môžu pozitívne prenášať naspäť do okolia, do prostredia, do vzťahu k nášmu životnému prostrediu. Ak sa takéto rodinné hodinky stanú tradíciou, určite to prospeje poľudšteniu a to je už len krok k všímavosti a dobrému vzťahu k našej planéte.
Tlač. tajomníčka MČ Petržalka MáriaGrebeňová-Laczová
 
Hodnoť

ďakujeme za opravu článku

Ďakujem administrátorovi webstránky za zmenu v článku a zmenu titulku, pretože správa, ktorú pôvodne prevzali od agentúry SITA síce titulkom pritiahla záujem čitateľa - čo bolo vidieť na pohoršených reakciách - avšak hrubo porušovala pravdu.
Tlač. tajomníčka MČ Petržalka Mária Grebeňová-Laczová
 


Najčítanejšie na SME Bratislava