SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O mestskú kartu už požiadalo 5 400 Bratislavčanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

20% zlava

a nechal si pan primator zvysnych 80% preplatit ako "reprezentacne ucely"? :)
 

nenechal

Zaplatil som ich zo svojho uctu.
 

p. Ftáčnik

Neviem v akej miere ste ako poslanec minulého mestského parlamentu zavinili to, že táto karta pomáha trom vyvoleným bankám vylepšiť si svoju ekonomiku v týchto krízových časoch. Isté je iba to, že aj tento článok je výlučne o tom, že staň sa klientom troch vyvolených bánk a budeš môcť okrádať mesto mesto cez zlacnené vstupy do stratových, a v hojnej miere dotovaných mestských firiem.
A tieto banky už x-tý krát vo svojich článkoch aj SME vymenúva a tak im robí bezplatnú reklamu.

Ale ja by som už aj to rád vedel, že ako sa naplňa ten pôvodne deklarovaný cieľ tejto karty. Koľko nových obyvateľov a tak aj platiteľov daní získalo mesto pomocou karty? Máme aspoň jedného nového obyvateľa, ktorý spálil mosty smerom k svojej rodnej obce iba preto, aby získal 20%-nú zľavu do ZOO?

Inak mám v pláne sa Vám v tejto veci ozvať aj úradnou cestou a navrhnúť iný spôsb fungovania karty, tak aby pomáhala mestu a nie trom vyvoleným bankám. Tam sa Vám potom podpíšem aj plným menom.
 

Inak p. Ftáčnik,

ja bývam v meste nepretržite od svojho narodenia v roku 1956.

A tie výhody, ktoré mi núkate za to, že ma náhodou sem priniesol bocian nemôžem využiť. Nie som totiž klientom ani jednej vyvolenej banky. A nemám dôvod svoju mestom nevyvolenú banku zradiť. Jaj prečo mojej banke mesto nepomáha, a nevyslúžila si od mesta tiež takúto marketingovú pomoc?

Skúšal som tú kartu bez účtu cez UniCredit, ale má to jeden háčik. Ja mám aj dve deti mladšie ako 15 rokov. Ale UniCredit mi k mojej kmeňovej karte dá iba jednu "detskú" kartu, takže moje druhé dieťa sa nijako nedopracuje k žľavám, bude vyhnancom mesta.... Odporúčali mi síce, že nech si tam aj moja manželka vybaví kartu. Ona ale do blízkej práce chodí pešo, načo by jej teda tá karta bola? A čo troj a viacdetné rodiny? Ale aj rozvedené viacdetné ženy, či vdovy, ktoré sú často aj sociálne prípady? Ako si majú svoje nadbytočné deti kartou UniCredit zvýhodniť, ak svoju banku zradiť nechcú? Prečo delí mesto svojich prihlásených obyvateľov podľa klietkého pomeru ku komerčným bankám na dobrých, ktorí zľavu majú a na zlých bez nároku na zľavu?

Inak ja to budem riešiť tak, že po zdražení MHD budeme viac chodiť autom, a do múzeí a ZOO budeme chodiť do iných miest, kde si kúpíme spravodlivé vstupné aj s tam aktuálnou spravodlivou zľavou.
Bratislavské múzeá aj ZOO napokon už máme stejne opozerané. Nechodíme do nich už ani bezplatne cez Ďurkovským zavedené aprílové dni korupcie, pardón dni otvorených dverí. Takže neláka nás tam ani tá kartová zľava. Pôjdeme tam možno iba vtedy, ak tam budú nejaké nové, nás zaujímajúce atrakcie a výstavy. A vtedy nemáme problém za dobré služby aj zaplatiť.
 

 

Reakciu priamo od Vas som necakal :)
dakujem za odpoved
 
Hodnoť

celá karta je byizňissss

ex primáta a jeho súkmeňovcov ako dostať dobrý "BAKŠIŠ" od bánk, ktorým naženiem ako stádo oviec klientov z BA. Inak to ešte viac zvýši nenávisť cezpoľných k mestu !!!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava