SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rosová dnes podpísala prvú nájomnú zmluvu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

?

? asi tak.
 
Hodnoť

 

každá pozitívna správa o riešení situácie nájomníkov bývajúcich v privatizovaných a reštituovaných bytoch je vítaná. Čo robili predchádzajúci starostovia doteraz? Zdôvodňovali nájomníkom ako sa nič v prospech ich riešenia urobiť nedá... Len tak ďalej. _
 

Jedna lastovička nerobí leto,

ale fakt treba uznať, že pani starostka už na tretí deň po svojom nástupe do funkcie ukázala, že keď sa chce, dá sa to. A stačila dobrá vôľa a snaha pomôcť.
 

sociamu situaciu riesi tym, ze

opravia byt, v ktorom budu byvat na vlastne naklady a este za to budu aj platit 30E mesacne... ;-) a po troch rokoch ho pridfeli niekomu ako Figel a ten fo za par euarsov kupi ..zrekonstruoavany ...
 

treba si pozrieť zákon

o sociálnom bývaní, zmluva sa dá predĺžiť na 10 rokov. Prvá zmluva je na dobu určitú, podľa zákona potom môže po rekonštrukcii požiadať o zmluvu na dobu neurčitú, atď. Zákony situáciu pri použití vlastných investícií to umožňujú. Treba si prečítať zákony, je tam všetko.
 

v zakone ..

"sa da" je "musi"?
 
Hodnoť

ja tejto správe vonkoncom

nerozumiem,
A/ prvú nájomnú zmluvu, na pravdepodobne neobývateľný byt, podpísala p. starostka bez poradovníka? Kto posúdil naliehavosť prípadu?

B/ nájomník z radov o.z. istotne neuvoľní byt so svojou investíciou po 3 či 10 rokoch, v tomto 1. prípade sa nejedná o sociálne bývanie avizované v článku, pravdepodobne pôjde o rovnaký scenár ako za minulého starostu.

C/ časový horizont pre rekonštrukcie ostávajúcich bytových priestorov pre sociálne bývanie nie je ani len naznačený- je to opakovanie volebného sľubu, p. starostka postupne rozdá všetky bytové a nebytové priestory tak ako podpísala bez ďalšieho 1. nájom.

D/ po skúsenostiach z minulosti by ma zaujímalo kto je ten "šťastlivec", predpokladám, že na členskej schôdzi sa to dozviem, .....alebo už žiadna nebude?
 

obdivujem Vašu stálu

nespokojnosť. Ak prídete na schôdzu, doporučujem Vám výjsť s anonymitu a položiť túto otázku priamo mne.
Nemusíte sa báť, schôdza bude, ale samozrejme len pre riadnych členov. Raz by ste mohli aj Vy pre občianske združenie niečo konkrétneho urobiť, nielen stále kritizovať a vnášať neistotu medzi ostatných členov.
Potom by to bolo všetko zrejme NÁDEJNEJŠIE, pán Nádejný...
 

 

Na to, že ste junior (a máte zrejme 25 rokov), je vaša slovenčina úbohá.
 

 

asi preto, že nie som v KSS.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava