SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stavebná polícia bude. Konečne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

poriadková polícia? skôr obhliadková. ak prídu - pozrú, možno nafotia, odídu...
 

Neboj sa, budú mať kompetencie aj zbrane

a keď staviteľ všetkým úradníkom a iným pamiatkárom zalepí oči voňavými bankovkami, tak budú obuchmi a vodnými delami rozháňať protestujúcich odporcov výstavby :))))) Lebo tu je to tak už odjakživa ...
 

stačí jednodcuhá vec

aby z PRIESTUPKU k čiernej stavbe, sa stal trestný čin ( po vydaní nariadenia o odstránení stavby ) "marenie výkonu úradného rozhodnutia! a je po ptákach !!!
 

to bude len na teba,

chlapče.
cigánom ich chatrče nikto ani nezbúra, ani ich nebude kriminalizovať. ani developerov.. to len teba, ak si postavíš za vlastné prachy na vlastnom pozemku o pol metra širší, vyšší, či dlhší dom, ako máš schválené od súdruhov žijúcich z tvojich daní.
.
mimochodom, ak by tým cigánom zbúrali tie chajdy, zaplatíš im z tvojich daní nové byty. a keď tie "vybývajú", tak zaplatíš nové.
.
takže tvoje vytešovanie sa dá prirovnať k masochizmu...
 

 

v prvom rade by mala byt zriadena organizacia, ktora bude zodpovedat za, nazvime to, urbanisticku viziu alebo urbanisticky plan, ktory sa BUDE dodrziavat.
aby nepostavili hypermoderny skleneny dom vedla 80 rocnej zrenovovanej drevenice, alebo 4 poschodovy "multifunkcny objekt" medzi radovou zastavbou alebo bungalovmi.
ak to bude mat hlavu a patu a bude sa na jeho dodrziavanie dbat, potom nastupi stavebna policia.

a k tym pokutam: ak porusia stavbari zakon a budu stavat podla planu 3 poschodovu budovu z ktorej napokon bude 7 poschodova, nech vyrubuju pokuty vo vyske 10% z ceny hrubej stavby a to kazdych 30 dni az do odstranenia zavady.

zaroven zjednodusit byrokraticke pravidla a zakony, nad ktorymi ostava rozum stat ak si na rodinnom dome chces pristavit okno k susedovi alebo podkrovie.
 

dalsi zbytocni uradnici

ked si svoju robotu nerobia obycajni policajti a ked su podplatitelni vseliaki miestni uradnici, starostovia, zupanovia, primatori a ini darmozraci, tak nejaka dalsia kasta uradnikov nam nepomoze
 

krytpob..

a co ty mas nejaku ciernu stavbu alebo nebodaj cigansku chatrc..
 

presne tak milučký,oblbujú ako vždy pred

voľbami, nie všetci máme krátku pamäť pred každými voľbami je to o tom istom ešte jeden z kandidátov vytiahne tzv. metropolitnú políciu a kruh je uzavretý (v minulosti to bola Ďurkovského agenda) uvidíme kto prevezme dedičstvo, možno teta magda- oná má metropolitné riešenia v agende
 

Magda V.

Magda sa nechala pocut, ze metropolu pretlaci cez mediateku. Isto sa mame na co tesit (not) :/
 
Hodnoť

Stavebná polícia

je mlátenie prázdnej slamy. Jadrom je kvalitný stavebný zákon, ktorý nedokázali presadiť napr. dve Dzurindove vlády, ani Ficova vláda. Združenie miest a obcí pred rokmi presadzovalo prepojenie stavebného zákona a trestného zákona. Stačilo a stačí, ak na právoplatne zastavenej stavbe pokračujúce stavebné práce budú definované v trestnom zákone ako trestný čin. (Bol som ukľudnený, že nebola, nie je a sotva bude politická vôľa.)Stačí, ak prenesenú pôsobnosť štátnej správy od roku 2003 (myslím na stavebné úrady) bude štát financovať nie každoročne nie na 20-40% oproti skutočným nákladom , ale na 95%. Stačí, ak ministerstvo (preboha, už ktoré v poradí na 20 rokov?) nebude vydávať naprosto nepoužiteľné výnosy, podľa ktorých dostávajú obce a mestá mzdy pre pracovníkov stavebných úradov - paušálne.Treba len takéto drobnôstky legislatívne a finančne zabezpečiť.
.
Albánsko. Albánsko napríklad nepozná dodatočné povoľovanie stavieb a má stavebnú políciu. Pokiaľ budú platiť napr. §§y 88a,105 a 106 v dnešnom znení stavebného zákona, stavebná polícia je na rehot.
.
Preto sa človek len musí útrpne usmievať, že kto komu ukradol tú úžasnú myšlienku - zriadiť stavebnú políciu.
 

súhlasím

Stavebná polícia môže mať rovnaké kompetencie, ako polícia teraz v tom to nieje. Riešenie vidím v tom udeľovať obrovské pokuty správcom sietí, ako elektrárne, plynárne, vodárne a pod. za to, že bez platného stavebného povolenia zapoja stavbu na sieť. Zaujímavé je aj to, prečo SME robí reklamu kandidátovi, ktorý na svojich bilbordoch klame. Na jednom sľubuje nemožné, t.j. stavebná uzávera v Petržalke a na druhom sľubuje postaviť plaváreň. Takže sľubuje, že nebude rešpektovať zákon !!!
 

pridavam

trestnu zodpovednost pravnickych osob!!!
 

 

firmy, ktore porusuju zakony, by mali byt automaticky vyradovane pri verejnych zakazkach
 

 

99,99 % firiem nema statne zakazky ...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Cozmopolita

presne tak, pokiaľ zo SZ nevypustíme § 88a, snaženie o poriadok nemá veľký zmysel,
ak ho vypustíme, nepotrebujeme špecializovanú políciu, lebo ide o činnosť v rozpore s verejným poriadkom a na ten má dosah existujúca služba,
aj dnes možno pokračovanie v stavebnej činnosti, ktorú SÚ zakázal, označiť za trestný čin a nie jeden, len sa do toho nikomu nechce,
podľa mňa treba zrušiť prenesený výkon štátnej správy na obce a štátnu stavebnú správu zabezpečovať výlučne orgánmi štátnej správy a začať na úrovni KSÚ, čím by sa eliminovalo aj negatívum nedostatku poskytovaných zdrojov obciam a mestám, ktoré by získali postavenie dotknutého orgánu a skončili by anomálie a právne lapsusy, napr. keď obec vydáva povolenie pre malý zdroj znečistenia a z tohto titulu by podľa jedného § SZ mala byť dotknutým orgánom v konaniach podľa SZ, ale podľa ihého § SZ ním byť nesmie,
stavebná správa nie je všeobecnou verejnou správou a ako taká má byť zabezpečená špecializovanými pracoviskami štátnej správy,
 

toto prepojenie

nemá nič spoločné ani s demokraciou, ani so zdravým rozumom.
ak by sa malo niečo trestne stíhať, tak to je nevyvážený rozpočet miest a obcí, s deficitom. to isté aj u ostatných verejných ako i štátnych financií.
.
ak niekto niečo postaví na svojom pozemku za vlastné prachy a nikto nepreukáže, že by mu tá stavba škodila, či ho potenciálne mohla nejako ohroziť, tak celé toto konanie okolo stavebného povoľovania je len a len obyčajná buzerácia.
.
postavil som dve firmy s výrobnými halami a rodinný dom. viem, o čom hovorím.
do stavby nejakých poondiatych mochoviec, bohuníc, či chemičky nemám šancu povedať nič. hoci ma a moju rodinu, v prípade havárie priamo, ohrozujú na živote. k stavbe môjho domu, či výrobných hál sa vyjadrovali ľudia, ktorých som NIJAKÝM spôsobom neobmedzoval, nieto ich ohrozoval.
.
toto zanietenie kriminalizovať iných ľudí, lebo niečo budujú má pôvod v minulom režime. je jedno, či si to všetci navrhovatelia kriminalizácie uvedomujete, či nie.
.
mimochodom, trest smrti milady horákovej navrhovali nie len súdruhovia z fabrík, ale i deti zo škôl.
veľmi sme sa od tých dôb neposunuli...
.
 

Presne si to vystihol,

obsesia prenasledovať "nepřítele" čo má o kozu, či sliepku viac je tu zjavná a je to jedna z príčin chudoby Slovenska. Milujeme svojich zbojníkov (lebo sú našimi idolmi) a nenávidíme pracantov (lebo kvôli nim je naša lenivosť a neschopnosť viac viditeľná)...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Novela stavebneho zakona.

Konecne by mala nova vlada prijat novelu stavebneho zakona, kde by pre stavby do 160 m2 zastavanej plochy stacila iba ohlasovacia povinnost. Namiesto toho sa idu vytvarat iba dalsie represivne zlozky, co predstavuje iba dalsie vyhodene peniaze do vzduchu.

Vladna moc by mala odburat poplatky za stavebne povolenia a zrychlit cely ten proces,aby sa ludom neoplatilo stavat na cierno. Aby verejna sprava sluzila ludom, a nie vlastnym zaujmom.

Bohuzial pri dnesnom stave nasej legislativy a statnej spravy je vyhodnejsie, efektivnejsie a rychlejsie zacat na cierno a zoficialnit to neskor. Najme ak stavaju na svojom a nikoho tym neobmedzuju.

Stat by mal byt rad, ze sa ludia sami postaraju o svoje byvanie a neziadaju od neho ziadnu podporu.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Bratislava