SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidovať na primátora Bratislavy chce aj Ján Budaj (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Bratislavský
Primátor. Všetci uvedení kandidáti sú v svojej profesnej činnosti nespôsobilý vykonávať funkciu riaditeľa Bratislavy. Komplex problémov, ktorým mesto trpí musí zvládnuť profesionlna ekonóm,organizátor,technicky vzedalný, bez komunistickej minulosti a rodený bratislavčan aspoň v troch generáciách. Všetci ostaní tieto charakteristiky na funkciu primátora nemajú. Pritom takýchto osobností sú v Bratislave stovky.
Vladimir54
bonko
Prosím, ja som tretia generácia bratislavčana. Pamätám si ako boľševická hydra devastovala toto mesto kde vládli len prišelci, nemajúci vzťah k tomuto mestu. Pamätám si búranie Podhradia, Suchého mýta a nespočet ďalších pamiatok. Prečo je bratislavská Hlavná stanica hambou mesta a hovorí sa o náprave alebo novej stanici snáď tridsať rokov. Prečo je bratislavský rozchod električiek tak ako z konca 19. stroročia a nerozširuje sa ich sieť? . Prečo nemá Petržalka električkové spojenie, o ktorom sa hovorilo už od začiatku výstavby panelového mesta? Prečo nie sú v širšom centre mesta pásy pre byciklistov? Prečo sa nezačne projektovať Bratislavský cestný okruh ? A čo z bezdomovacami? A prirodzene bezpečnosť občanov Bratislavy.
Vladimir54
.
Prečo je bratislavský rozchod električiek tak ako z konca 19. stroročia Rozchod 1000mm ma vela europskych miest ako naprikald Brno alebo Zurich, tam problem neni. Naviac kazdy vyrobca ti vyrobi elektricku na tento rozchod bez najmensich problemov, ale to by o ich kupu muselo mat DPB zaujem.
Vrok
<< < 1 2 3 4 5 > >>

V Brně šáliny

nikdy na úzkom rozchode nejazdili, od spustenia električkovej dopravy v meste v roku 1869 (koňka) sa tam jazdí na koľajniciach s rozchodom 1435 mm.
 

 

Nehadajte sa...
Tu máte zoznam niektorých miest
http://www.imhd.zoznam.sk/ba/i...
 

.

Tak LIberec teda.
 

 

Vladimír, s tým rodostromom si ma úprimne pobavil. Moji predkovia žijú minimálne po otcovej strane niekoľko generácií v Bratislave a patrili k tým maďarsko-nemecky hovoriacim.
Čo robila komunistická hydra v iných CS mestách? To isté. Možno Praha sa tomu najmenej vyhla. Ale treba si dať do roviny aj počet pamiatok a stavieb v nej a v Bratislave. Treba si povedať aj tie slová, že zničené podrhadie tvorili domy bez kanalizácie. Nezastávam sa tých predošlích bláznov, ale každá karta má dve strany. Petržalka dnes je rýchloubytovňa pre mimobratislavčanov či sociálne byty pre vtedajšiu väčšinu. Avšak mimo tých nielen východniarov by sme nikdy nemali rozvoj.
Ale áno, je veľa otázok, čo by mali zodpovedať aj doterajší postkomunustickí primátorovia.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

To je pekná odpoveď,

tiež si myslím, že Bratislavčanov v 3. generácii spôsobilých kandidovať na primátora je veľmi málo. A vo voľbách budú v značnej miere rozhodovať Blaváci (tým myslím tých, ktorí sa Bratislavčanmi stali dlho - predlho po svojom narodení, spravidla po ukončení štúdií, keď ich ešte vtedajší režim stabilizoval bytom v Petržalke), a tí spravidla nezdieľajú hodnoty ako duch Bratislavy, kontinuita vývoja a podobne. Z tohto hľadiska je pre túto väčšinu najlepším kandidátom pani Vasaryova, lebo zdieľa podobné hodnoty ako oni: prišla z malého mesta a dobyla svet (z pohľadu Blavákov je svet Bratislava a najbližšie okolie, tak po Viedeň alebo Varšavu).
.
Teším sa na gradovanie týchto diskusií i na samotné voľby: koľko % občanov s trvalým pobytom v Bratislave sa bude unúvať k volebným urnám. A nakoľko zvíťazí zdravý rozum nad pokynmi zo straníckych centrál a mediálnymi rozprávkami.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

 

Toto tvrdenie že "prišelci" majú mať nejaký iný hodnotový rebríček je smiešne. Nič také nie je, sú to rovnakí ľudia. Ja čo som si všimol tak najtrápnejší sú tunajší lokálpatrioti. Celkom dobre sa na nich dá pobaviť. Oni sú dôkazom Bratislavského (a Slovenského) malomeštiactva.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Preco len troch? Nie je to malo? Odkial bol tvoj pradedko? Z MIchaloviec?
Navrhujem, aby za praveho bratislavcana bol povazovany ten, kto dokaze, ze jeho predkovia minimalne po pracloveka su narodeny v Bratislave, inak by nemali volebne pravo, lebo o meste ***** vedia...
 

re: po pračloveka

a doloží domicil a potomkov zakladateľa "bratislavského" rodu potvrdením pravekého notárskeho úradu na kamennej doske trojmo (v troch svetových písmach) aj s indigom :-)
 

Zaujímavé -------

má tvrdšie podmienky ako na voľbu ameického prezidenta.
podľa jeho podmienok by Obama musel čakať ešte tak 2 generácie aby s stal prezidentom ...
 
Hodnoť

 

Mrzí ma voľba pravice a Ftáčnikova podpora SMER-u. Ja osobne sa budem rozhodovať medzi Bonkom a Budajom. Možno ešte zvážim Vášaryovú. Problém je, že ona nemá vzťah k Bratislave a mnohé jej riešenia a názory sú prinajmenšom zvláštne až nespôsobilé.
 

Budaj sklamal uz pri 1.slobodnych volbac

volbach, kedodstupil z kandidatky nie pred, ale v case uz prebiehajucich volieb. je toclovekchorobne tuziaci po moci a nema nato ani osobnostne ani odborne.
 

 

17. november ostáva záhadou, pretože tam boli spory medzi Budajom a Gálom a ďalšími a ja mám pocit, že ani oni už nevedia, o čo sa sporili a aké mali dôvody, prečo robili to, čo robili
 

 

S Budajom som raz bol na kave, problem je vraj okrem ineho aj v tom, ze zapisky a spisy zo zasadani v case revolucie su uzamknute kdesi na sukromnom majetku. Ani sam Budaj sa k nim nemoze dostat, a pritom velku cast danych dokumentov sam napisal.
 

 

ano Budaj odstupil, lebo Meciar uz vtedy rozohral svoje sachy a vydieral...
 

 

Ja by som radsej volil Budaja ako Vasaryovu ale rozum mi vravi volit radsej ju ako sledovat bacovanie Vtacnika.
 

Volte Budaja

ak nas bude dost tak ten Tvoj problem nebude aktualny ...
 
Hodnoť

Keď pravica zistila,

že Bratislava im nebude voliť tie ich pseudoosobnosti, tak zrazu Budaj. No, SDKU voliči budú voliť Varšariovú, zvyšok pravice Budaja a vyhrá Vtáčnik, za ktorým sú zjednotení ľavičiari. Jednoducha prognoza...
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Bratislava