SME
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Bratislave chcú poslanci vytiahnuť ďalšiu kauzu s bytmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

preco

na tieto kauzy neupozornovali skor,ale az pred volbami?
nemaju povinnost to ohlasit hned?
 

prečo až pred voľbami?

náhodou to prasklo v Starom meste, tak sa ***** a teraz.....
 

V Starom Meste

to odštartovali občianski aktivisti. Informácie dostali z miestneho úradu. Je zarážajúce, že poslanci miestneho zastupiteľstva vôbec nemali ani len tušenie, ako sa byty prideľovali a predávali. Nie je jednoduché takéto informácie získať, obyčajní občania majú s tým problém. Ak ale poslanci nekontrolujú činnosť úradu a prácu starostu, je to prinajmenšom povážlivé. Potom je to už len podľa knihy Ladislava Mňačka: Ako chutí moc. Iba spolupráca s prokuratúrou môže odhaliť skutočnú pravdu. Po prevalení škandálu v Starom Meste by som navrhoval dôslednú kontrolu hospodárenia s majetkom vo všetkých mestských častiach Bratislavy.
 
Hodnoť

aj ja chcem

taky byt! kde a komu mam zaplatit, teda, zavolat? :)
 
Hodnoť

pracant a navyse, sediet v obecnom Berta

takze on je na trojjedinej stolicke a nestiha potom chodit na zasadania? toto uz co je!!! to akoby moj zamestnanec neprisiel na poradu a povedal by mi ze bol v druhej praci v momente by som ho vykopol len s tym rozdielom ze on za vsetky 3 posty berie plat a nie zo sukromnych zdrojov, ale z verejnych!
 

 

Predvcerom sa v raci dohodla koalicia KDH,SDKU,SaS. Bielik ich do tohoto sobasa dokopal specialnym sposobom. Tym sa stavaju dobrovolne zodpovednymi za kauzy Bielikoveho vladnutia Z rokov 1998 az 2006. Nenormalne rozdavanie bytov clenom KDH. Utajene predaje pozemkov Race.Spreneverenie penazi Race na klub KDH. Doteraz je tato defraudacia na sude. Suma bola 800 000 korun. Uroky uz budu aj cez milion. Hrusovsky slubil,ze to zaplati,ale caka,ze to v Raci vyhra zlepenec na cele s KDH a upracu to ako Bielikove nahravky na policii. Takze hnus nieje,len v Karlovke,ale vsade kde vkroci KDH-cka noha.
 

keď už si načal,

tak aj v Dúbravke bola kontrolná správa kontrolórky, kde sa konštatovalo, že starosta nemal ani komisiu, pridelil byty 2 zamestnancom úradu a jednému poslancovi. A čo sa stalo všetci na to prdia.
Ak sa toho chytí novinárka p. Tkáčiková, alebo Markízaje o to záujem, ale inak je to jedno asi aj poslancom. Z toho vidieť, že pridelovanie bytov to je len predvolebná téma.
 

ja neviem či na to v Dubravke

všetci púrdia.... ale viem že poslanca Dýbravky niekto zbil ked poukázal na to ako sa hospodári s bytmi. ale myalím že to malo niečo s bytovým podnikom. z
 

ha, ha, v Starom Meste

by museli zbiť všetkých obyvateľov, a to sa im asi neoplatí ...
 
Hodnoť

mestká časť Staré Mesto

je jediná časť Bratislavy, v ktorej veľkej časti svojich obyvateľov bolo odopreté právo odkúpiť si byty do osobného vlastníctva, pretože kadejakými čudesnými čachrami sa dostal majetok mestskej časti do súkromných rúk (že vraj reštitúcie a podobne...). Preto je veľmi čudné, že sa začína spamätávať až po 20 rokoch. Čo robili páni poslanci doteraz? Kde to žili? Nebolo im podozrivé, že sa im nejako strácajú voliči a že obyvateľov Starého Mesta podozrivo ubúda? A tí, čo tam ostali, majú už 20 rokov problémy s kadejakými firmami, ktoré nielenže majú s mestom spoločné firmy, ale snažia sa vyhodiť svojich nájomníkov na ulicu rôznymi protiprávnymi akciami a právnickými fintami.
Pre týchto ľudí mali byť určené nájomné byty, pre ľudí, ktorí sa už ozaj nevládzu brániť a nie pre pár špekulantov, ktorí len tak za babku dostali obrovské byty (že vraj v dezolátnom stave) a rýchlo si ich aj odkúpili do osobného vlastníctva.
Takže rady pána Pišteka, že deti sú povinné postarať sa o svojich rodičov, a nenechávať to na mestskú časť a takisto rady pána Tatára, aby im prenajali byt za trhové nájomné sú tak akurát na jedno ...
A to na demaskovanie všetkých podozrivých akcií, ktoré títo dvaja páni (a nielen oni) páchali ...
 

Bude treba porovnať

údaje poskytnuté Starým Mestom občianskemu združeniu s tými, ktoré sa po prevalení škandálu pravdepodobne dodatočne "legalizujú". Zaujímavé, ako napríklad Bratislavský kuriér vo svojom článku začína verejnosť zavádzať a ospravedlnovať postup starostu. "Objektivita" týchto novín je prinajmenšom tiež zvláštna. Ktovie prečo?
 
Hodnoť

20 rokov vladnutia pravice v BA

korupcia rozkradanie rodinkarstvo - hnus a katastrofa
 


Najčítanejšie na SME Bratislava