SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ombudsmanka DPB rieši sťažnosti na grafikon či na revízorov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

to sa stáva často že utekajú. vyhovárajú sa až na 2 min. toleranciu...
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

je platena mestom alebo DPB?

to by ma fakt zaujimalo ...
 

 

je to jedno. aj tak ju platime my.
 

 

Yano mal na mysli ze za koho kope (=kto ju plati).
 

 

tak to nie sme my :(
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Ombudsmanku ....

zaviedol Záhradník, pravdepodobne ako súčasť svojej volebnej kampane. A po svojom odchode z čela DPB si ju zabudol zobrať so sebou. Tak, ako funguje je iba zbytočným medzičlánkom medzi kompetentnou osobou a občanom, reálne právomoci nemá.
Podnety súvisiace s MHD možno podať priamo na kompetentné osoby DPB, ale aj na magistrát a je iba na nás občanoch, aby sme si vynútili to, aby ich v prípade oprávnenosti riešili v náš prospech a aby nám z našich daní platené osoby či už na čele DPB, alebo mesta skladali účty zoči-voči priamo bez sprostredkovateľa.

V súvislosti s ombudsmankou sa vždy spomínajú odpustky pre čiernych pasažierov. Ombudsmanka by mala vysvetliť každému kto si poctivo platí cestovné, že na základe čoho si dovolujú dávať odpustky čiernym pasažierom. Tarifa a pokuty za ich porušenie sú jasne stanovené. Vytvárať za pomoci ombudsmanky nové skupiny osôb, ktoré budú môcť cestovať bezplatne je kontraproduktívne a je v rozpore aj s platným tarifom. Takto sa za pomoci ombudsmanky akurát naplnia vozidlá MHD neprispôsobivými osobami, bezdomovcami, asociálmi a pod. a povedie to k anarchii aj mimo MHD. A práve tieto osoby, neplatiace ani dane budú od mesta vyžadovať ďalšie nové a nové privilégia až do doby, až slušná časť obyvateľov mesta "nezošalie" a ich nevystriela aj bez Lipšicom zakázaných automatických zbraní.
Cestovanie s MHD nie je ľudským právom, ktoré treba zaistiť bezplatne pre tých, ktorí na to nemajú. Najmä ak sa o svoju nemajetnosť dané osoby sami pričinili. Dočasne nemajetné môžu byť samozrejme aj viacdetné rodiny, ale v iných mestách majú rôzne systémy zaujímavých zliav pre nich, ale na MHD prispieť vždy musia, ak ho použijú.
Veľkú časť oprávnených sťažností súvisiacich s revíziou mohol Záhradník vyriešiť z titulu svojej funkcie bez toho, že by DPB, či mesto bralo na svuju výplatnú listinu ďalšieho príživníka s titulom ombudsman. Tú potreboval napokon iba preto, aby mu robila reklamu cez vybavovaní odpustkov a teraz po svojom odchode túto škodnú nechal na našom krku....
 
Hodnoť

Môžeme sa sťažovať

koľko chceme...tieto problémy sú tu už niekoľko rokov a žiadne zmeny k lepšiemu sa neudiali. Cestujem tiež MHD denne a už to neriešim, nemám chuť sa zbytočne rozčulovať, veď to aj tak nezmením, moje sťažnosti tiež ostali ta tam...:-(
 


Najčítanejšie na SME Bratislava