SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starú radnicu neotvoria, práce prerušili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

..

čo sa zblázlili, keď je rekonštrukcia už pred dokončením? a prečo to spravili potichu?
 

lebo Širokého hotel pri štadióne bude

drahší ako sa počítalo
,)
 

 

Určite sa, najmä v takejto rozostavanosti. Je možné zastaviť hocičo, ale Starú radnicu? To je pre mesto ako keby človek odstránil hroby vlastných rodičov. Snažím sa o zvolanie mimoriadnej zasadnutie Komisie kultúrya ochrany pamiatok a možno následne aj o mimiriadne zastupiteľstvo.
 
Hodnoť

Je trestuhodné,

že sa táto unikátna mestská pamiatka nedokončí ešte pred zimou. Zima si jednak z hľadiska ochrany i zabudovanej vlhkosti bude žiadať jej temperovanie, vetranie a samozrejme i stráženie. To chce aby boli systémy ÚK, VZT, EPS a EZS sfunkčnené a aby boli predtým investorom prevzaté. Nemôžu byť ale odovzdané, keď nebudú dodané a zaplatené. A ešte plynú i záruky. Nuž ťažko konať takému investorovi keď financie idú od mesta, a to, že ich teraz je pomenej je každému známe. Neviem čo si o tom pomyslia turisti a najmä bratislavčania.
 
Hodnoť

 

obyčajná katácia. najmä tá chodba s charakterom high-tech... tomuto niet pomoci)
 
Hodnoť

durkovsky

skap ty ***** bastard
 
Hodnoť

@lucinde - preco potichu?

lebo tazko sa priznava ze nie je za co !
 
Hodnoť

 

KDHje vo vlade, Ďurko vie, ze si moze dovolit...
 
Hodnoť

durkovsky je xxx

:(
 
Hodnoť

 

ak na to nestacia, mali by ju predat. poznete heslo liberalnych kapitalistov, vsak?
 

nehovor 2x, lebo najväčšia realitka v SR

= Magistrát BA s.r.o. to stihne ešte do komunálnych volieb teraz na jeseň
,)
 
Hodnoť

 

Henten Hrabina nech nehrá chlapca čo mu uktradli guličky... bol to on, čo sa obohacoval v Pamingu, je to obyčajný stavbár, satan pamiatok!
 

 

pamiatkový skutočný odborník!
RNDr. Jozef Hrabina (47), jadrový fyzik ( http://www.bratislavskenoviny.... )
hlavne, že siaha paprčami na pamiatky !!!
 

Netreba sa čudovať,

ale radovať, že nebabre do toho čo vyštudoval, lebo ktovie ako by sme dopadli, keby sa "hrabal" robiť napríklad do jadrovej elektrárne. To je moja skúsenosť. Tiež sme mali do činenia s jadrovým fyzikom, ktorého dosadilIi za šéfa je tomu 11 rokov do podniku, ktorý s jadrovou fyzikou nemal nič spoločné ani za máčny máčik. To bolo niečo. Pánboh s nami a zlé preč!!!! Chvalobohu už ho, je tomu pár rokov, vlna odniesla niekam inam. A pritom je to také ťažké štúdium, tí čo idú študovať jadro sú výborní študenti. Je to zvláštne, ale ničo sa s nimi stane.
 

 

Nový riaditeľ Pamingu Jozef Hrabina je absolventom jadrovej fyziky na Matematicko-fyzikálnej fakulte UK. Šesť rokov pôsobil ako riaditeľ Štátneho fondu likvidácie jadrovoenergetických zariadení, tri roky ako zástupca prednostky okresného úradu vo štvrtom bratislavskom obvode a tri roky ako šéf díler spoločnosti obchodujúcej s cennými papiermi.
http://www.bratislavskenoviny....
 

a co tym chcete povedat ?

myslite ze vzdelanie Hrabinu suvisi s tym, ze v rozpocte Mesta nie je dost penazi? tato korelacia je dost odvazna, mozno az objavna !
 

 

mi vysvetlite, naco je v HMB aj Mestsky ustav ochrany pamiatok, aj Paming? ak chcu setrit rozpocet, staci zlucit tieto organizacie, hned je aspon o jedneho direktora pomenej!
 

 

problém je oveľa hlbší, než diera v rozpočte...
 

to sa samozrejme da

zlucit Paming a MUOP sa sice naozaj da, i ked MUOP je specifikcy svojou napr. velmi dobornou a archeologickou robotou, asi by to naozaj slo. ALE ak hrame len o plat jedneho riaditela MUOPu, tak to je asi tak 1 tis EUR mesacne x 12 mesiacov, je nejaka mala suma. Na dostavbu Starej radnice chyba nejaky ten milon EUR (tazko povedat kolko, ale pre par desat tisic by to nekoncili)
 

 

človek, ktorý sa chvasce, že archeoloógovia nič nenašli, a teda "chvalabohu" nebrzdili "stavbu"(!), nemá mať nič spoločné s riadením, ba až obchytávaním pamiatky!! Prebuďte sa už!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava