SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyhlásili súťaž na lodenicu v karloveskej zátoke (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Alibizmus zastupiteľstva. Kauza lodenice je výnimočne dobrý príklad neschopnosti miestneho zastupiteľstva hájiť záujmy obyvateľov Karlovej Vsi či Bratislavy chrániť zvyšky územia určeného na rekreáciu a šport pred developerom.V jej prípade iné hovoria, ale konajú vo vzácnej zhode poslanci akože opoziční KDH voči starostke zo Smeru.
Tento krycí manéver odpútava pozornosť od faktu, že J aT chystajú v Karloveskom ramene ďaľšiu výstavbu, s tým spojený výrub. Lodenica mala dávno stáť.
Škoda, že tieto machinácie unikajú verejnosti pre svoju "komplikovanosť".
 
Hodnoť

 

Hotový projekt predsa už je, urobila ho J a T, lodenica mala už dávno stáť. Pri predaji pozemkov v Karloveskom ramene JaT za mimoriadne výhodnú cenu sa poslanci oháňali na svoju obranu tým, že J a T zaviazali výstavbou novej lodenice za 25 mil.sk.
JaT si vyčíslili hodnotu diela na 50 mil, a nehorázne si nárokovali od Karlovej Vsi 25 mil. ešte doplatiť.Poslanci na čele so starostkou spackali, čo mohli,zostalo im už len zahmlievať a dúfať, že im to prejde bez povšimnutia verejnosti. J aT dostalo, čo potrebovalo a na dohody sa môže vykašľať, dokonca pripravuje v ramene ďaľšiu výstavbu v území pôvodne určenom na rekreáciu a šport, mestská časť im ide servilne po ruke.Chystajú sa výruby, otázky kompetentným nikto nekladie a bežnému občanovi už dávno unikla podstata tejto krádeže.Pozemky daroval mestu na účely pre rekreáciu gróf Lafranconi, mesto ho ukradlo svojim obyvateľom a venovalo J a T.Vo vzácnej zhode medzi primátorom, starostkou a poslancami ( v Karlovej Vsi prevažne KDH, t.j. Berta,Lenč a spol.).Títo majú svoj leví podiel i na krádeži PKO, nábrežia a sú podpísaní pod súhlas so stavbou a navýšením Riverparku.
Po tom všetkom Karlovka ide dávať na projekt daľšie peniaze?
 
Hodnoť

?

čo v Karlovke ešte nepatrí JnT??
 


Najčítanejšie na SME Bratislava