SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pri archeologickom nálezisku sa má stavať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

vie niekto povedať, ktorú lúku v Bratislave nemienie ZASTAVAŤ?
musia byť v zastuoiteľstvách jedine "developeri" a stavbári????
 
Hodnoť

Keď som tam bol nedávno na prechádzke...

...už tam boli zatlčené kolíky s červenými značkami. Očividne si to už niekto zameriava. Som zvedavý ako bude vyzerať archeologický prieskum lokality pred tým než sa tam začne stavať. A je škoda, že zmizne ďalšia zeleň prístupná MHD...
 
Hodnoť

---

bola by to skoda, je to carovny kut
 
Hodnoť

Stavať na Veľkej lúke

je v záujme starostu a poslancov, nie občanov. Archeologický výskum však môže trvať roky. To však nebráni majitelom pozemky predali ako stavebné a o to ide.
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Nechaj Holčíka!

Bonko, ty Holčíka nechaj na pokoji, Holčík nie je vysoký, ale ty mu nesiahaš ani po päty. A nikdy sa nepasoval za nejakého vrchného historika Bratislavy, ale on je historik Bratislavy an sich. To sa nedá naučiť, naštudovať. to musíš byť, An sich. Ako ti Holčík ublížil? Veď to je svätý človek s obrovskou pokorou k dejinám. A ty si kto? Bonko!Vieš čo, ja mám menej pokory a slušnosti. Choď do ***** Bonko!Neotieraj si hubu o takých, na ktorých nebudeš mať keď budeš žiť ešte sedemsto rokov!
Bagoly
 

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

studia

v poslednom case sa robia len studie a studie, ktore nie su lacne a potom sa daju do supliku. Ale niekto na tom zarobi.
 

Za Krampovými štúdiami

je vždy tá istá, tzv. urbanistka. A potom bez problému modernizuje svoj dom.
 

 

Držme sa témy, slová prídu!
V roku 1993 v spolupráci s Pamiatkovým úradom (K. Elschek, AÚ SAV- Mgr. Štefánia Tothová, PÚ SR) vypracovali "Návrh ochranného pásma Národnej kultúrnej pamiatky (NKP) - Villa rustiva v Bratislave-Dúbravke" ktorý podľa dostupných informácii nebol schvalený štátnymi orgánmi pre odpor majiteľov pozemkov. Ako vlastník pozemku 4405/3 (kat. mapa 1:1000) figuruje aj Jozef Sandtner (Haburská 24, 821 01 Bratislava).
Keďže celá Veľká Lúka je archeologické nálezisko, musel by sa v prípade schválenia akejkoľvek výstavby na lokalite NKP (čo je síce neželateľné, ale asi reálne) v zmysle pamiatkového zákona urobiť záchranný predstihový archeologický výskum (v predstihu pred plánovanými zemnými prácami) na celom území pre plánovanú výstavbu. Kompletný archeologický výskum musí podľa pamiatkového zákona uhradiť (financovať) v tomto prípade investor stavby. Pokuty pri obídení zákona sú až 1 milión eur, a zastavenie stavby. Zatiaľ sa výskum realizoval len na ploche 1,5 ha, pričom celá Veľká Lúka (archeologická lokalita) zaberá plochu cca 55-60 ha.
 

 

vy ste zjavne pomýlená. princíp schvaľovania zástavby na archeologických lokalitách je charakteristickou črtou "slovenskej archeologickej školy", pracujúcej bágrami...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava