SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto propaguje vybraných developerov, tvrdia ochranári (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Čo použiť vyskúšané metódy - uverejniť

príslušné záväzky z predvolebnej kampane koalície, ktorá kandidovala pána Ďurkovského, odpočet faktov a "vysvedčenie" na koľko percent svoje plány splnil...?
 
Hodnoť

nechcem sa zastavat developerov

no co by tam Bratislava mala prezentovat bez developerov? Studiu na Zlatych pieskoch? Co ine? Jedna sa o prezentaciu mesta a vystavby a kedze mesto ignoruje obcana a ziadny prinos nespravila, ma tam prezentovat ze za rok 2009 vymenili asfaltovy koberec na Sancovej a Prazskej? Je dobre, ze sa tam Bratislava prezentovala, no bez developerov by tam mala prazdy stanok.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

Práveže urobil - veľa zlého

a pravdepodobne nemože byť ani trestne stíhaný, lebo skoro všetko má schválené poslancami (žiadalo by sa dosť hrube pomenovanie pre väčšinu tých, čo to majú na svedomí). Poslanci za svoje hlasovania, akokoľvek by nimi poškodili záujem obyvateľov mesta, nenesú žiadnu právnu zodpovednosť. A zdá sa, necítia ani najmenšiu vinu a hanbu za sustavné rozpredávanie mestského majetku hlboko pod jeho realnu cenu, ani za rozhodovanie nezodpovedajúce vôli obyvateľov.

Uradníci tak isto za svoje vyjadrenia k investičným zámerom, stavbám, rozhodnutiam dotýkajúcim sa životného prostredia, nenesú skoro žiadnu zodpovednosť. Dokonca sa zdá, že ani súdnou cestou nie je možné napadnúť vyjadrenie nejakeho úradu, či inštitúcie. Hoci má v praxi fatálne dôsledky.

Všetko je len akasi hra na demokraciu a slobodu. V skutočnosti je všetko podriadené moci peňazí.
Legislatíva je jednoznačne interpretovaná v prospech investorov.

Obyvatelia sú bezbranní pri obrane vlastného životného prostredia.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

Z čoho žije mesto?

aj z daní z nehnuteľností....Koľko má mesto majetku na predaj, nikto nevie...pokiaľ sa bude predávať a prenajímať transparentne a za dobré peniaze, je to ok.
 

Považujete za transparentné

doterajšie "nevypovedateľné" prenájmy mestského majetku, predaje nehnuteľností? Naozaj sa vám vidí, že boli pre mesto vyhodné. Páčia sa vám všelijake tie zámeny pozemkov, ktoré poväčšinou Ďurkovský predkladal na poslednú chvíľu, a poslanci taký spôsob jednania vždy odobrili hlasovaním?
Myslíte, že je správne, ak sa zo stranok mesta nedá zistiť ani len štatistický prehľad, koľko nehnuteľnosti v ktorom roku mesto predalo, a koľko získalo predajom? To nehovorím o konkrétných zovrubných informáciach o každom predaji.
Vie niekto zistiť priamo na stránke mesta, koľko má mesto dlhov?
Dokonca ani podrobnejšie údaje o rozpočte nenajdete.

Páči sa vám, ak predstavitelia mesta používajú ako argumet slovné spojenie "teraz, keď má mesto peniaze" hoci žiadne nemá, len dlhy ?
 
Hodnoť

Súkromný majetok

Čo už má mesto prezentovať ? Štúdiu električky , ktorá je nanič ? Samozrejme, že prezentuje to čo sa v Bratislave naozaj buduje a tvorí. A to robia po novembri takmer výhradne "zlí developeri". Z hnusných a nehygienických kútov Bratislavy sa stávajú čisté a navštevované budovy. Nechápem len snahu samozvaných ochranárov napádať súkromný majetok. A nechápem aj snahu mnohých novinárov a významných predstaviteľov túto snahu podporovať! Za hanebné považujem tento nezmysel vyvážať do Francúzka! Samozvaní ochranári by mali byť za svoje snahy a zodpovední. Bez zodpovednosti sa to protestuje !
 

Vlcek

vari by ste chceli, aby ochranárov niekto volil ako predstaviteľov mesta alebo aby ich niekto menoval ako splnomcnencov primátora?
zdá sa, že toho nechápete oveľa viac, ako je to, čo ste sem napísali, ale to nič, netreba sa báť "Jakešovho exému", nehrozí Vám byť kôlom v plote,
 

PKO

Nemyslím si, že ochranárov by mal niekto voliť, tobôž nie menovať, ide o prejav osobného postoja každého jednotlivca. Na druhej strane si nemyslím, že pojem "samozvaný ochranár" je niečo urážajúce. Považujem to za fakt. A súhlasím, že veľa nechápem. Ale občas si pamätám. Pamätám sa, že keď sa mestskom zastupiteľstve odsúhlasoval predaj pozemku pod budovou PKO bolo súčasne dohodnuté, že budova sa kupovať nebude, nakoľko sa bude búrať po vybudovaní adekvátnej náhrady a jej odovzdaní mestu. O tom už dnes žiaľ nik nehovorí ! Bez ohľadu na to, čo si kto myslí o jestvujúcej budove PKO nemala by sa búrať skôr kým bude náhrada odovzdaná mestu
 
Hodnoť

Pan Vlček je súčastou mašinérie

"tvorcov" tých "čistých a navštevovaných budov" ako napr. veža Auparku...Preto vlastne háji svoje osobne počiny. možno aj sám pred sebou. Má to tak povediac v popise práce. A každý stavbár sa predsa potrebuje uživiť. Dobre uživiť, bez ohľadu na dôsledky pre budúcnosť. Najdôležitejšie je to, čo sa dá výbetónovať teraz a hneď.

Aby sa mu lepšie pracovalo, tak sa bude uchádzať aj o dôveru voličov v komunálnych voľbách. A je dosť možné, že ju aj dostane, ak bude v správnej strane a s primeranou reklamou...No problem u voličov bez pamäte.
 

 

Stavbári by nemali kandidovať a byť volení do miestnych zastupiteľstiev , a myslíte, že náv števníci nákupných centier, ktorých je len v Ba desiatky, možno stovky tisíc denne, že to nie sú voliči ?
 

Skvelý život

ktoreho najlepšími zážitkami sú návštevy nákupných centier...Ae je to realita, ktorá dáva šancu ešte aj horším, ako ste vy...Stavbári by mali byť odborníci na životné prostredie, lebo markantne fyzicky don zasahuju. A su ? Maju vobec nejaky cit pre spravnu mierku, spravne osadenie objektu, pre primerane využitie územia, pre zdravý sposob zivota, pre trvalo udrzatelny rozvoj? Uvedomuju si vsetky negativne vplyvy, ktore vystavba prinasa tym, co v uzemi uz ziju?

Ak by stavbari naozaj ovladali vsetky tieto nalezitosti, tak by boli tymi najvhodnejsimi kandidatmi.
Ale zodpoveda to sucasnej realite?

Stavitelia v minulosti chceli oslavit stvoritela, alebo zanechat nehynucu pamiatku buducim generaciam. Mali cit pre krasu a vznesenost ducha. K budovaniu diala sa dostali len ti najlepsi.
Co zanechaju ti dnesni po sebe? Umele betonove puste, mesta duchov, zelezobetonove krabice - vsetky na jedno kopyto?
 

 

Najvodnejšieho kandidáta asi nenájdete, každý sa rozumie niečomu inému a všetklému nik.
 

Malo by byt vecou osobnej cti

rozumiet aspon dosledkom toho, co sam konam ako profesional.
Nie je jediny vhodny kandidat, tych mozu byt tisice.
Nikto nerozumie vsetkemu... Ale mal by byt schopny logicky uvazovat.
A preto je v zastupitelstve viacej ludi, aby pred rozhodovanim veci uvazlivo a so skutocnym zaujmom o dosledky vsetko prediskutovali, vymenou informacii dospeli k najvhodnejsiemu rozhodnutiu.

Dnes sa uz da konstatovat, ktori kandidati su uplne nevhodni. To by ale volici museli ist zoparkrat na zasadnutie, a pozriet si ako poslanci hlasovali, pripadne nahliadnut do obchodneho registra, cim vsetkym sa niektori "geniovia" stihnu zaoberat
 


Najčítanejšie na SME Bratislava