SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stanica sa o kúsok pohla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

na tie stromy sa netreba pozerať

len keď kvitnú, ale aj len o trochu neskôr, keď im opadajú všetky listy, lebo sú napadnuté chorobou, ktorá sa prejavuje až po odkvitnutí...
 

hlavne sa treba pozrieť

na doterajší výsledok práce firmy IPR pri rekonštrukcii podchodu na Hodžovom námestí a pri prácach na Račianskom Mýte. Z akého dôvodu by práve oni mali dostať Predstaničné nám., keď už preukázali svoju neschopnosť?
 

 

To je dobrá otázka, ale mali by na ňu odpovedať primátor Ďurkovský a tí, čo schválili podpísanie zmluvy o budúcej zmlve s IPR.
Plus by mohol na túto otázku odpovedať aj náš starosta Petrek, ktorý podporuje tento projekt.
 

pán poslanec na 11.03.2010

je zvolané mimoriadne zastupiteľstvo, prosím aby poslanci žiadali zverejnenie územného rozhodnutia i so všetkými prílohami na web stránke mestskej časti. Ako sa máme oboznámiť s takýmto rozsiahlym dokumentom na vývesnej tabuli? Veď to je výsmech voličov, zaplatili sme novú web stránku a výsledok je, že vážne a zložité veci sa budú vyvesovať na tabuli?!!!!!!!!
 

 

Ja som to práveže našiel na webe, aj so všetkými prílohami:
http://www.staremesto.sk/buxus...
http://www.staremesto.sk/buxus...
 

presne tak

a hlavne sa nenechať oblbnúť žvástami o visutých záhradách. Väčšia blbosť v bratislavskej komunálnej / regionálnej politike bola asi len tá romanovská lanovka na Hrad :)))) Toto mi už pripomína slávneho primátora Kyjeva - Kosmosa Černoveckého... stačí si pozrieť niektoré jeho hlášky: http://www.youtube.com/watch?v... a to vás dovedie k ďalším. Keby to nebolo do plaču, bolo by to na smiech.
 

pisat prispevky

je vhodne, ked si o veci nieco nastudujes a nie dristat 2 na 3, spomenutym pagastanom nic nie je, kazdorocne ich sice napada ploskacik pagastanovy, ktory sa ale da pekne eliminovat ockovanim stromov, ak by sa ockovanie niekomu zdalo prilis drahe, stacilo by na jesen pod stromami pohrabat popadane napadnute listie, v ktorych prezimuje skodca a na druhy rok je po probleme, tu nie je dovod na vyrub ako naznacujes ty..
 
Hodnoť

 

netvrdím, že tie stromy sú úplne v poriadku, ale keď niekto chce, dôvod si vždy nájde. taktiež nevidím veľký význam v tom, že sa budú stavať ďalšie kancelárske priestory. bratislava je v posledných rokoch nimi doslova posiata, až mám pocit, že každý pracuje len a len v kancelárii. rekonštrukcia predstaničného námestia sa mohla poňať skôr nejakou formou parkovej úpravy celého priestoru. ale je pravda, že každá aktivita je lepšia ako to, čo je tam v súčasnosti.
 

 

uz len najdi toho investora co ti pojde prerobit predstanicne namestie na park.. sice rovnako neviem co ocakavat od toho ze to ma v rukach IPR, kedze nejako nevedia ani zacat davno povolenu stavbu na Racianskom myte..
 

 

Nemusí to byť čisto park, ale natoľko intenzívna zástavba územia a zároveň megalomanské riešenie cestnej dopravy nebude prínosné pre kvalitu života v meste.
 
Hodnoť

 

Ten cyklista je na fotke úžasný, akurát, že po obnove Predstaničného nám. sa tam už len tak ľahko nedostane. Nikto totiž nežiadal napojenie pre cyklistov zo Štefanovičovej ulice.
 

intony,

akože by sa tam nedostal?
má na to dostatok času medzi posledným večerným a prvým nočným spojom,
ako môžete byť takí nekritickí a žiadať od developera a vedenia mesta ohroziť MHD len preto, že niekto je zhýčkaný a chce sa prevážať až po východe Slnka?
 
Hodnoť

Durkovsky a Ballo

su velki kseftari, ale este nezohnali prachy na tento kseft...:)
 
Hodnoť

pán Ballo,

to sú čo za rozprávky o moťžnosti mať novú stanicu pred 4 rokmi?
aké odvolanie sa udialo pred štyrmi rokmi, či kedykoľvek inokedy, ktoré Vám v tom zabránilo?
zámer ste verejnosti predstavili v januári roku 2007, to bolo rečí ako Vás zaujímajú názory verejnosti, pre ktorú to vlastne idete urobiť,
súčasná verzia je ešte horšia, ako tá, ktorú mi ukázali vaši podriadení pri návšteve v IPR, tak len tŕpnem ako bude skutočný výsledný stav a čo všetko si budeme musieť odskákať, dokiaľ sa k nemu prepracujete,
ani nechcem domyslieť, čo nás čaká z oblasti výhovoriek an nepredvídané okolnosti, ktoré Vás zaskočili, hlavne v podzemí, pri preprave miliónov kubíkov zeminy, pri hĺbení mimiúrovňových križovaní bez odstavenia premávky, alebo sa máme pripraviť na to, že Šancovu odstavíte aspoň čiastočne na dva razy i viac? a čo Pražská, koľko že obmedzení a akých dlhých na nás čaká, pokiaľ vybudujete nové pomery v oblasti dnešného úrovňového pripojenia ku skladom a pod.?
keď hovoríte o 4 rokoch, uvidíme, či dokážete prestavať priestor v okolí hl. stanicu a sprístupniť ju so všetkým, čo ku kultúre cestovania patrí, do 4 rokov od právoplatnosti ÚR, obávam sa, že sa Vám to nepodarí ani do 4 rokov od právoplatnosti stavebných povolení, pravdepodobne sa BA môže "tešiť" na beh na veľmi dlhú trať,
 
Hodnoť

 

zámer daného rozsahu nemožno riešiť v územnom rozhodovaní, ale formou obstarania ÚPD zóny... Pravda, je to úplne jedno, keďže orgány HMB i MČ Staré Mesto sa správajú nadštandardne "developer-friendly"...
 
Hodnoť

 

Prepáčte, nechodím často do "paštékova" - nezaujímam sa ani moc o "bratislavské problémy", ved BA nie je pupok sveta, ani Slovenska, ale dnes sa stalo, že som mal vyložiť po ceste v Bratislave na hlavnej stanici jednu známu, no je tam zákaz, navigácia ma naviedla dookola nejakou jednosmerkou po asi železničiarskej a Žabotovej, na ktorej som chúďa kolegyňu musel "za jazdy vyhodiť".. v rýchlosti mi tvrdila, čo počula, ale neverila, že je ku stanici zákaz vjazdu s výnimkou mestskej dopravy a taxíkov.... čo je na tom pravdy.. a čo sa to v "našom hlavnom meste" deje?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava