SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nájomníci: nejde nám o kupčenie s bytmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

v prvom rade

treba zacat konfontaciou pani poslankyne Gabriela Vojtechová (Smer) s nahravkou agentury SITA,
najlepsie v priamom prenose STV nech si sliape po jazyku verejne
 
Hodnoť

Aby to bolo pekne pokope...

Nájomníci na Športovej nechcú predkupné právo pre samosprávu (Späť na článok)
Pridajte priamu reakciu k článku


virtualrootSUPERVISOR


Hodnoť: Cozmopolita | Rozbaliť príspevok
Športová nebola stavaná na kšeft.
Pani Gričová by sa mala najprv odvolávať na morálku, zdravie a až potom na zákon. Pôvodný zámer - 8 jednoizbových bytov na Športovej ulici v rámci zmeny dispozície na 5 bytov rôznej izbovitosti, t.j. viacgeneračné byty pre svojich občanov zdravotne postihnutých dala prerobiť samospráva Nového Mesta. S nájomnými bytmi mala disponovať novomestská samospráva tak, aby po čase napr. manželský pár s postihnutým dieťaťom, ktoré medzičasom dospeje a je schopné existovať v menšom, jednoizbovom bezbariérovom byte - mal uvoľniť väčší byt ďalšej rodine s podobným osudom. Opačne, napr. zdravotne postihnutí rodičia (rodič) so zdravým dieťaťom po čase môže mať iné nároky a na inú izbovitosť bezbariérového bytu a nad týmito úvahami mala rozhodovať samospráva, komu a ako dočasne pridelí a časovo obmedzí používanie bezbariérového bytu v tomto dome.
Samotný dom disponuje v podzemnmom podlaží telocvičňou, na prízemí jedálňou, projekt rátal s pavlačami typu zimných záhrad, na dvore malo byť napr. basket. ihrisko, atď. Okolité chodníky z MHD sú bezbariérovo upravené, aby tieto zariadenia mohli využívať i tam nebývajúci zdravotne postihnutí občania.
Túto ideu terajší nájomníci odmietajú, byty chcú vlastniť - lebo zákon (pofidérne neskôr novelizovaný) je vraj na ich strane. Podľa môjho názoru ale celkom iste nie je na ich strane morálka. Držím novomeststkým poslancom palce, aby mohli "svojimi" bytmi naďalej disponovať a nemuseli predávať pod cenu superdrahé byty, aké nepostaví žiadna iná samospráva v SR. Vďaka "gričovcom".
Reagovať | Cozmopolita 03.03.2010 6:59 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: korienok3 | Rozbaliť príspevok
dakujem za objasnenie
tak nasi ukrivdeni tazko dotovani invalidi sa nam vyfarbuju ...
Reagovať | korienok3 03.03.2010 7:28 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Ludumila Gričová | Rozbaliť príspevok
Osobné stretnutie
Vážený pán Cozmopolita.
Žiadam Vás o osobné stretnutie vzhľadom na Vami verejne uvedené invektívy na "gričovcov", aby sme si zoči voči vydiskutovali fakty . Dnes3.3. o 17.00 hod ste vítaní na Športovej 5, stačí k nám zazvoniť.
Ľudmila Gričová, Športová 5, Bratislava
Reagovať | Ludumila Gričová 03.03.2010 8:06 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Cozmopolita | Rozbaliť príspevok

Nevylučujem osobné stretnutie. Predtým mi však napíšte aspoň jedinú invektívu. Pre mňa je morálka vždy nad zákonom. Zatiaľ zastávam názor, že snaha odkúpiť byty takéhoto charakteru, ktoré stáli mestskú časť ozaj poriadne peniaze, za nemorálne. Točil som sa okolo projektu - viem, že v stropných paneloch týchto bytov sú kovové platne, na ktoré sa mali zavesiť koľajnice - zariadenie, ktorým sa postihnutá osoba mohla dostať z postele priamo na WC misu uloženú na konzole (tzv. geberity v tom čase ešte neboli v takej móde). Ani mobilné telefóny ešte neboli v takej permanencii - ak si zoškriabete omietky v celom byte cca ca 50 cm nad podlahou, mala by tam byť slaboprúdová inštalácia, ktorá mala byť napojená na vtedajšiu stanicu sociálnej starostlivosti, aby sa mohol postihnutý v prípade nehody, pádu doplaziť k obvodu miestnosti, aby mohol privolať pomoc. Neviem, koľko izbový byt máte k disopozícii, neviem, či ste vydatá a či je Váš manžel či dieťa taktiež zdravotne postihnuté. Teoreticky nevylučujem, že ak máte "veľký byt", ktorý by sa práve teraz viac hodil väč
 

 

Teoreticky nevylučujem, že ak máte "veľký byt", ktorý by sa práve teraz viac hodil väčšej rodine - príslušná sociálna komisia novomestských poslancov by Vám napríklad mohla prideliť v tom istom bezbariérovom dome menší byt, atď. Zákon 182/1993 Z.z. sa len rodil, keď bol tento bezbariérový dom takmer hotový a len pofidérna, neskoršia novela tohto zákona Vám dnes dáva "právo" byt si odkúpiť.
Možno špeciálne tento bytový dom by si zaslúžil výnimku, aby tieto byty nemohli byť odpredané do súkromného vlastníctva. Možno týmito bytmi by nemali narábať "gričovci" (nemyslím to v zlom, ani urážlivo, len sa snažím týmito úvodzovkami označiť terajších nájomníkov) - ale práveže poslanci. Špeciálny výťah, zdravotechnické zariadenia, kuchynská linka, nájazdové rampy, kryté parkovisko, telocvičňa, jedáleň - to boli a sú obrovské peniaze, ktorými sú tieto byty zhodnotené. Sú úplne ináč zhodnotené, ako tisícky iných bytov prevedených do vlastníctva súkromných osôb podľa zákona č. 182/1993 Z.z. v znení neskorších predpisov.
Takže nie som si vedomý žiadnych invektív voči "gričovcom" - skôr si dovolím tvrdiť, že všetci nájomníci na Športovej ulici č.5 si zaslúžia žltú kartu za faul, ktorý urobili, robia a mienia robiť na zdravotne postihnutých spoluobčanoch, na imobilných občanoch, ktorým by mohli pomôcť spomínaní novomestskí poslanci.
Takže ja to vidím takto, pani Gričová.
Reagovať | Cozmopolita 03.03.2010 10:56 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Ludumila Gričová | Rozbaliť príspevok
Osobné stretnutie
Vážený pán Cozmopolita.
Odvolávate sa na moju morálku a že všetko zavinili "gričovci" a preto trvám na osobnom stretnutí dnes, 3.3. o17. hod ako som napísala vyššie.
Vyjadrovať sa cez média k Vašim názorom nebudem lebo sú skreslené a zavádzajúce..
Ľudmila Gričová
Reagovať | Ludumila Gričová 03.03.2010 11:22 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Cozmopolita | Rozbaliť príspevok
Ale no,
nepreberajte grífy hovorcov s takýmto slovnými zvratmi, akože je čosi z mojej strany skreslené a zavádzajúce. Žiadal som Vás o citáciu mojej invektívy voči Vašej osobe - neviete nič citovať. Teraz Vás vyzývam, aby ste napísali, čo som skreslil a v čom som kohokoľvek zaviedol. Na dôvažok tvrdím, že snaha dostať do súkromného vlastníctva špeciálne byty na Športovej ulici je nemorálne. Tvrdím, že je nemorálne tak drahé byty, ktoré si už žiadna samospráva najbližších 10-20 rokov nebude môcť dovoliť, prisvojiť (pardon, zákonne previesť do osobného vlastníctva) a znemožniť samospráve disponovať týmito bytmi. Považujem za nemorálne využiť toto Vaše "právo" a znemožniť iným, možno postihnutejším osobám, ktoré majú možno väčšie problémy so svojou mobilitou, len preto, lebo zákon Vám umožňuje tieto byty dostať do súkromného vlastníctva a tieto byty, ktoré boli postavené z obecných prostriedkov (t.j. po nežnej revolúcii, teda žiadne reštitúcie, atď.) už vysoko pravdepodobne nebudú slúžiť imobilným či čiastočne mobilným osobám. Morálne by bolo, keby novomestská samospráva so svojím vlastníctvom mohla disponovať podľa svojho uváženia - prideľovať tieto ešte nájomné byty osobám, pre ktoré ich postavila. Nepredpokladám, že všetci "gričovci" na Športovej ulici budú tieto byty predávať, či darúvať tak zdravotne postihnutým osobám, ako sú samotní "gričovci". Týmito bytmi nemajú morálne právo narábať "gričovci", ale tí, ktorí do toho investovali obecné peniaze a ktorí pomocou týchto bytov chcú pomôcť svojim postihnutým spoluobčanom.
Takže - prosím tie invektívy a všetko, v čom som zavádzal a skresľoval.
Cozmopolita.
Reagovať | Cozmopoli
 

 

Vazeny pan Cozmopolita, dnes o17. hod. si to mozeme
zoci voci vydiskutovat.Tesim sa na stretnuie s Vami.
Reagovať | Ludumila Gričová 03.03.2010 13:50 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Cozmopolita | Rozbaliť príspevok
Pani Gričová,
zatiaľ niet o čom diskutovať. Stále ste mi dlžná odpoveď, kde som voči Vám použil invektívu, v čom som skresľoval či zavádzal. To, čo som uviedol vo veci bezbariérového bytu, sú holé technické fakty. Nanajvýš sa môžeme nezhodnúť na obsahu pojmu morálka. Ako som napísal, nevylučujem osobné stretnutie. Ináč nie sú mi sympatické ultimáta z Vašej strany a ani neviete, z končín by som sa mal dostaviť, či vôbec mám čas. Nuž ale ak je Vám zaťažko verejne si vymieňať názory, zrejme bude problém s Vašou morálkou, lebo táto je odlišná od morálky poslancov novomestského zastupiteľstva. Ja s ich postojom sympatizujem - Vy sa tešte, máte na svojej strane zákon a ktorýsi súd. Mňa zas neteší, že iným telesne postihnutým občanom nášho mesta pre Vašu morálku bude možno nadobro znemožnené žitie v týchto superbezbariérových viacgeneračných bytoch. Je ich síce len päť - nuž ale čože. Kam by ste prišli, keby s týmito bytmi disponovala samospráva. Mimochodom - o čom to chcete stále diskutovať?
Cozmopolita.
Reagovať | Cozmopolita 03.03.2010 14:57 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: bonko | Rozbaliť príspevok
AKO HLBOKO SI KLESOL
COZMOPOLITA naši páni poslanci vedia stratiť morálku veľmi rýchle ale ako vidno naše zákony niesú tak zlé len to chce vytrvalosť občana. A za teba hovorí len jedno, nebuď VYKLADAČ morálky a zákonov, väčšinou stojíš svojimi vyjadreniami na strane samosprávy, aj pri jej úplne chorých vyjadreniach a postojoch - to môže naznačovať že si príslušníkom samosprávy !
ZNIČ MRCHA ÚRADNÍKA ZACHRÁNIŠ OBČANA !
Reagovať | bonko 03.03.2010 14:33 | Oznám správcovi | Odkaz
Hodnoť: Cozmopolita | Rozbaliť príspevok
Servus amice Bonko,
nemáš záujem prehovoriť k veci?
Reagovať | Cozmopolita 03.03.2010 14:59 | Oznám správcovi | OdkazČítajte viac: http://bratislava.sme.sk/disku...
 
Hodnoť

Nuž Bonko a Paľo z Petržalky -

kde prestala debata?
 
Hodnoť

Smutne

To akože chce samospráva čakať kým obyvatelia na Športovej 5 vymrú , povedzme o 20 rokov a dovtedy chudáci iní postihnutí majú čakať na tieto byty? Položte otázku tak, koľko byto v od roku 1994 postavila pre svojich občanov MČ BA NM??? Koľko sociálnych nájomných bytov predala a komu? Byty v 21. storočí sa majú stavať tak aby ani človek ktorý sa ocitne na vozíku nebol odkázaní na bezbarierovosť a sťahovať sa inde ...ale s menšími úpravami do smrti môže bývať hoc kde na Slovensku ... A viete, tie väčšie byty sú práve kvôli pohybu vozíka po byte a nie kvôli počtu rod. príslušníkov?

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/disku...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava