SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ďurkovský chce do parlamentu z 13. miesta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pán Ďurkovský mali ste minimálne 8 rokov

na oslovenie občanov a akceptovanie Ich názorov a požiadaviek. Zdá sa mi zvláštne, keď po toľkých rokoch primátorovania musíte ešte bojovať o ich priazeň.
Ako primátor ste mali a ešte máte úžasné podmienky na oslovenie ľudí a mohli ste ich svojou prácou presvedčiť že ste naozaj ten pravý človek, ktorého treba voliť.
Ale vy ste to nevyužili a doteraz ste ako primátor svojimi činmi sklamali občanov, ktorí vám dôverovali a očakávali od vás riešenie problémov v Bratislave.
Myslím že zmena politického pódia a formálne inej role ťažko napraví vaše kroky, ktorými ste odignorovali stanoviská verejnosti veľmi nevhodným spôsobom a to nedodržaním sľubov.
Ale možno sa ešte dá niečo napraviť, porozmýšľajte!
 

pevne verím

že číslo 13 bude pre tohto pána osudným.
Aj napriek tomu ho volili 2x za primátora - alebo sú bratislavčania slepí alebo tvrdohlaví pravičiari za každú cenu.
Ja skôr nechápem Fígeľa a aj KDH, že ho tak vehemetne podporuje. Tým u mňa Figeľ hlboko klesol.
 

Ďurkovský sa zhovadil ...

až v druhom volebnom období.
Po prvých štyroch rokoch bol vyhodnotený ako primátor bez škandálov a nekalých akcií, aspoň v porovnaní s tým, že ako konali jeho predchodcovia BA, či kolegovia v iných slovenských mestách. Alebo konal tak šikovne, že skandály dokázal "delegovať" na adresy iných volených zástupcov mesta, alebo zamestnancov magistrátu. A tváriť sa pritom tak, že chyby ostatných ho mrzia, ale nemá zákonné páky na to, aby to naprával. Tak ho videli aj médiá, odborníci na komunálnu politiku a pod.
Takže vo voľbách do jeho druhého funkčného obdobia bol jednoznačným favoritom, volila ho väčšina v presvedčení, že je to správna voľba.
Stalo sa tak o to viac, že vtedy najväčší rival SMER neponúkol žiadnu adekvátnu náhradu. Beňová bola v očiach verejnosti iba nejaká vychytralá, vypočítavá žena, sediaca na troch verejných stoličkách v troch rôznych parlamentoch (mesto, župa, EU), ktorá si svoju prácu nikde neodviedla poriadne, všade viac absentovala ako pracovala a jej skutočné záujmy sa odhalili až teraz pri škandále okolo novej haly v Petržalke. Pritom mnoho jej voličov vkladalo do nej nádej, že po boku s tak bohatým manželom už nemusí vykrádať verejné pokladnice.
Ale späť k Ďurkovskému. Strana KDH sa od neho nedištancuje, keď vidí, že ako primátor nemá v BA šancu uspieť, tak ho kope do iného výnosného fleku na zvoliteľnom mieste, kam ho Slovensko neznalé diania v BA v pohode zvolí. Dobre to tak bude pre BA, že sa ho zbaví, ale na druhej strane bude to iba asi nejaká hlasovacia nesvojprávna bábka, ktorá z vďačnosti za teplé parlamentné miestečko bude poslušne dzobať z rúk aktuálneho predsedu KDH.
Prečo to takto funguje v SR? Lebo volíme stranícky a nie rozumom. Ak nami preferovaná stana dá na kandidátku cvičenú opicu, čerta, diabla, dokonca Ďurkovského, tak my ho poslušne zvolíme a v podstate ani nemáme moc na výber, lebo takto nominuje každá strana, takže výber nie je. Takže my voliči sa musíme ešte od "západu"veľa učiť, že ako odmietať darebákov na kandidátkach a ako donútiť strany k tomu, aby dávali na kandidátky slušných ľudí.
 
Hodnoť

Durkovsky uz do konca

zivota nemusi nikde kandidovat, staci, ak si bude uzivat sponzorske. Aspon nenarobi v BA dalsie prusery. Napr. zamestnanci STARZu by vam vedeli porozpravat, ako sa v pripade zimneho stadiona safarilo v minulosti aj sucasnosti. To chce Durkovsky relizovat svoje rozkradacky na celoslovenskej urovni, ked v BA mu to uz nik nezerie? Rozpredal pozemky, ktore len mohol, nikdy nebral do uvahy stanovisko obcanov a peticie mu boli na smiech.
 
Hodnoť

Odvody

Ďurkovskému nezabezpečila miesto na kandidátke jeho odbornosť, morálny kredit alebo všeobecná obľuba u voličov ale "ODVODY DO STRANÍCKEJ POKLADNICE" z rozkrádačiek a developovania mesta Bratislavy. Za toto bol v rovnakom duchu v tomto volebnom období odmenený aj bývalý ružinovský starosta Kubovič (SDKU)
 
Hodnoť

KDH

Je to priezračné. Je to jeden z najzviditelnejsich clenov KDH a nemal by kandidovať? Však ide o pritiahnutie voličov pre celkové preferencie strany. Z tých 10% čo "chcú" získať, môže reálne sám prispieť 1%. A je to reálne lebo modrá BA je slepá.
 
Hodnoť

Ďurkovký dlhuje mestu ...

aj s docela peknou sumou, ktorú si z nej protizákonne vybral pomocou mestského zastupiteľstva ako darček k svojmu životnému jubileu 50 rokov. Výška tej sumy sa pohybovala vo výške jedného primátorského platu.
Keď sa to prevalilo, tak síce tvrdil, že tie peniaze si neponechá, ale že ich venuje na dobročinné účely. Vie niekto, že komu ich venoval? A ak aj áno, aj tak sú to od mesta ukradnuté peniaze! To tvrím ja, jeho (už iba bývalý) volič, že je to krádež!Počítajme spolu na jednoduchom prípade:
Ďurkovský dajme tomu čisto zarobí za rok ako primátor 1.000.000,-Sk. K tomu dostane protiprávne ako darček k pädesiatninám 100.000,-SK. Prevalí sa to, ale aj tak nevráti ich tam, kam patria, t.j. mestu, ale ich údajne dá na dobročinné účely. Dobročinnosť v sume 100.000,-Sk si proste odbije z ukradnutých financií a na účte mu zostane nedotknutých 1.000.000,- Sk.
Iný človek, zamestnaný trebárs vo VW Bratislava vo vysokej funkcii tiež má čistý ročný príjem 1.000.000,-Sk. On ak sa rozhodne byť dobročinným v sume 100.000,- tak mu na účte zostane 900.000,-Sk.
Ľahko je byť dobročinným na cudzí (mestský) účet! Ďurkovskému sa samozrejme vopred omlúvam, ak sa v ňom predsa len niečo pohlo, a ten svoj darček získaný protiprávne predsa len nepoužil na dobročinné účely, ale vrátil tam, kam patria, do mestskej kasy. Ale ja na základe verejne dostupných informácií vídím veci tak, ako som ich hore opísal. Kto vie o tom viac, môže ma opraviť, alebo doplniť.
A ak mám pravdu je, tak vyslovujem predsedovi Figeľovi úprimný obdiv, že má až tak silný žalúdok, že berie so sebou Ďurkovského do parlamentu ako parťáka.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 


Najčítanejšie na SME Bratislava