Nikdy v tom článku nepíšu o sadovej úprave trávniku. Nebodaj tam nechajú to pekné vyjazdené blato alebo ho len rozhrnú a nasypú semienka trávy, ktoré vyzobú holuby? :) Myslím si, že najoptimálnejšie by tu bolo položenie kobercového trávniku tak ako to spravili pri Eurovei.
je sice pekne, ze v buducnosti tam chcu zriadit aj pasy pre cyklistov, ale nemohlo sa s tym ratat uz ked sa to rekonstruovalo? lebo cyklisticky chodnik to nie su len ciary na zemi, ktore si nejaky "odbornici" z magistratu, ktori v zivote nesedeli na bicykli, namaluju na zemi... z jednej strany su posadene stromy, z druhej strany su lavicky, takze ten cyklisticky pas budu musiet viest tupo stredom... na najfrekventovanejsej casti promenady, kadial chodia v lete tisicky turistov...
Historizujúce lavičky, košícky, lampičky, dlažbičky ... a k čomu sa asi tak štýlovo hodia? k historickým betónovým barikádam, či architektúre Novéhu mostu zo 70 rokov, hotela Danube z 90 a Devín z 50 rokov, či neúplnej prístavby SNG alebo soche Ľ.Štúra zo 70 rokov? K tomuto sa majú hodiť obľúbené lampičky starostovej sekretárky z baumaxového katalógu a voľnočasová starostova aktivita - petang? Prečo sa i naďalej nekompetentní hrajú s verejným priestorom podľa vlastného nevkusu a namiesto toho nevypíšu architektonicko-dizajnérsku súťaž na návrhy kvalitného vizuálu promenády? Kde je komunikácia s umeleckou obcou alebo aspoň s iniciátormi Mestských zásahov? Len tak mimochodom - nedostať v Baumaxe i sochu Masaryka? - http://www.staremesto.sk/aktua...
poznámka pre autorku príspevku: čo takto menej PR a viac názorovej objektivity?
lebo potom by nedostal starosta nič, ani jeho kamoš, manželka, sestra, brat... a náhodou by museli platiť nejakému architektovi, ktorý by si to potom mohol uvádzať ako autorské dielo.
Bratislavské verejné plochy sú obrazom vedenia mesta, nacápané bez ladu a skladu (viď. Hviezdoslavovo nám.). A vzťah spoločnosti k nim je obrazom jej stavu, rozbité lampy, koše, sklá na prístreškoch MHD...Máme sa čo učiť!
Súhlasím s tým, že sú odrazom osobných záujmov jednotlivcov, ale oveľa podstatnejšia je pre mňa otázka - ignorácie verejnosti a jej podnetov na riešenia zo strany úradníkov a politických činniteľov. Osobne si myslím, že na Slovensku existuje občianska verejnosť, ale nerozumiem tomu, prečo sa kompetentní tvária, že sú hluchí. A len tak mimochodom starosta Starého mesta je architekt avšak veľmi benevolentný keďže dopustí, aby sa jeho mandátu a jeho osobe pripisovali zásluhy za Old-townland, ktorý z promenády vytvára. Možno by pomoho vymeniť sekretárku.
"Ako informovalo mesto, s vodohospodármi sa podarilo dohodnúť, že po vybudovaní protipovodňovej ochrany nedajú priestor do pôvodného stavu, ale vytvoria tu nové korzo...Mesto na promenádu vyčlenilo 800-tisíc eur." Mam tomu rozumiet tak, ze vodohospodari mali dat priestor do povodneho stavu (t.j. povrch promenady, stromy vysadit, lavicky dat naspat a pod.), ale mesto sa rozhodlo to urobit za mestske peniaze (800 tis. eur), co mohlo dostat zadarmo? (Teda okrem stromov, lebo to mali vodohospodari ulozene ako nahradnu vysadbu za povoleny vyrub.) Ale aspon to posluzi ako nazorna ukazka zo strany mesta, za aku cenu sa da vybudovat promenada: staci na to 25 milionov Sk, hoci Henbury Developent ma urobit to iste za 130 milionov Sk pred PKO?!? Na moj vkus, nejake cudne pocty. Od hospodarneho narabania s mestskymi financiami na mile vzdialene.
WAU
tak to nam budu vsetky okolite krajiny zavidiet...