SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Visuté záhrady nebudú visieť, ale majú vo viniciach zachovať zeleň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

zvolebnie va sa

aj hlavny architekt sa zapaja do kampane. Phoenix park ej obrovske uzemie kde je len trav, dake stromy, dive zvery, mesto akoze vyhradi vo vinohradoch rovnaku plochu a nebude tam nic stav ako vo Phoenixe? Tam je len sidlo prezidenta a zoo.
 
Hodnoť

 

zisla by sa aj babylonska veza
 

 

alebo rodoský kolos namiesto stareho mosta
 

 

http://sk.wikipedia.org/wiki/S... a aj tieto kraviny.len preboha dopravu nerieste,experti. je to dobre tak ako je teraz.
 
Hodnoť

 

Snáď nečítajú v práci rozprávky... Tisíc a jednu noc. :-D
 
Hodnoť

..

mam pocit, ze nieco podobne uz v Bratislave kedysi bolo, v baroku, tusim pod hradom zo strany Dunaja ...neviete niekto blizsie?
 
Hodnoť

A podzemné parkoviká ...

taktiež vybudújú pod tie visuté záhrady?
Odporučil by som Ďurkovskému, aby v prvom rade zahoval terajšie parky a terajšie ostatné zelené plochy. Teraz pár mesiacov pred komunálnými voľbami sa akosi začína aktivizovať, ale nás už neoklame. O príliš veľa zelene nás pripravilo aj pripravuje mesto aj mestské časti na to, aby získali naše preferencie rečami o určite superdrahých visutých záhradách. Pričom v zákulisí robia prípravy na likvidácie lesoparku na Železnej studienke, na Kollárovom námestí a všade inde. Viď pred koncom roka avizované zmeny územného plánu, práve v prospech likvidácie posledných zbytkov zelených plôch.
 

 

oprava: v nadpise môjho príspevku spomínam samozrejme podzemné parkoviská.
 
Hodnoť

 

Vinohrady nie sú chránené? Stačí mať "územný plán" spracovaný tak, aby dané územia chránil... Vivat "hlavný architekt" Ing. arch. Šlachta, CSc.!
 
Hodnoť

 

Práve ste dali návod developerom, čo by sa ešte dalo eventuálne v krátkej budúcnosti zastavať ... .
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

 

a to su akoze tie vinice majetkom mesta, alebo ako si to durkovsky predstavuje? ze sa nejakemu sukromnikovi spravi z jeho vinice vyletne miesto pre bratislavcanov s poetickym predvolebnym nazvom "visute zahrady"?
ak by to chceli vykupovat, tak nemaju sancu, lebo kazdy meter stvorcovy tam ma aj piatich majitelov a ak by to chceli niekomu spachat na jeho sukromnom pozemku, tak ich rychlo posle do zadnice...
ale volby sa blizia, ludi treba oblbovat...
 

Vinice nikdy neboli ...

majetkom mesta, ale súkromných osô- vinohradníkov, ktorí to po roku 1948 museli odovzdať do družstva.
Po roku 1989 si ich väčšinou vybrali späť a gazdujú na nich, ale už sú to starí ľudia a ich dediči to za veľké peniaze odstupujú developerom a realitkám.

Ďurkovský síce zaviedol jesenné oslavy nového bratislavského vína, alebo ako sa tá akcia volá, ale je viac než pravdepodobné, že to hrozno, z ktorého to víno sa robilo zastie na hony ďaleko od Bratislavy, za úspech môžeš považovať to, ak je to víno aspoň z račianských vinohradov.
Bratislavské vinárstvo je zlikvidované, vinárske závody na Pražskej ulici taktiež stratili svoje opodstatnenie a slúžia inému účelu. Už tušim neexistuje v pôvodnej podobe ani Výzkumný ústav vinohradníctva a vinástva (alebo ako sa to volal) okrem iného aj šéf INCHEBY Rozin sa spolupodielal na "privatizácii" jej pozemkov a on už si tam buduje aj svoju súkromnú visutú záhradu.
 

 

...40 rokov si svine komunistické na čele so súdruhom Kramplom bačovali na cudzích vinohradoch, ktoré vo väčšine boli hlavnou obživou majiteľov.V súčasnosti uzatvára súdruh Krampl zmluvy s vlastníkmi viníc na prenájom týchto pozemkov s predkupným právom. Najväčší odborník na Semiramidine záhrady je súdruh Krampl a jeho kumpáni.Veď oni s tým začali v 1967 roku v Rači.Boh nás uchovaj od komunistov Kádehákov, Ďurkovského a Šlachtu.
 
Hodnoť

a kde v rozpocte na teno rok

su zdroje na petrzalsky park medzi dvomi Drazdiakmi ?? Kto hlada najde? Nie, nenajde !
 
Hodnoť

Z bratislavských ....

viníc zostalo už iba torzo, na ktorých ešte sem-tam gazduje pár vytrvalcov, ktorí si ich vyňali späť z družstevného majetku. Ich deti už ale k tej pôde nebudú mať žiadny vzťah, iba ak kšeftársky, väčšina sa už nemôže dočkať, že kedysa ich "apu" bude porúčať na druhý svet aby to mohli zdediť a rozparcelovať.
K takému pozemku prišiel aj Fico v tej lokalite, určite nie preto, aby tam pestoval hrozno, ale preto, aby tam v rámci možností postavil vyšší dom ako jeho sused a tak si zaistil výhľad na Ďurkovským zdevastovanú Bratislavu. Pri troche šťastia možno dovídí aj do druhého obvodu, ktorý nechal zdevastovať a vybetónovať Kubovič.
Je tomu už dobrých pár rokov, keď v Bratislavských novinách nejaká "Ďurkovského" úradníčka jasne povedala, že aký osud čaká na tieto vinohradnícke lokality. Voľný citát: "Terajší majitelia-dediči už k pestovaniu hroznu a výrobe vína nemajú žiadny vzťah, ani záujem to robiť. Chcú si svoje zdedené pozemky rozparcelovať na stavebné pozemky a rozpredať ich. A my tu na magistráte máme iba jedinú povinnosť, aby sme im to umožnili. Veď predsa na svojom pozemku má každý právo robiť to, čo uzná za vhodné, my úradníci im v tom nemáme čo zabraňovať, skôr pomáhať".
Tieto vety vysvetlujú to, že prečo je v BA tak protizákonná, živelná a odporná stavebná činnosť. A aj dianie v tej lokalite sa bude regulovať podľa týchto zásad, tak to Ďurkovského partia robí už ôsmy rok. Takže ak zostane v meste pri moci opäť terajšia koalícia, tak sa v najlepšom prípade vymenia osoby v Primaciálnom paláci, ale solídna regulácia vývoja mesta zostane bokom a tá lokalita sa tak zohaví, že z tej visutej záhrady nebude čo pozerať ak nerátam tri metre vysoké ploty okolo každého s územným plánom rozpore postaveným domom. A tie domy tam budú, záhrady nie, snáď Fico nepripustí to, aby mu niekto z hora čumel do kuchyne.
Prvé na čierno postavené domy už fungujú na Tupého ul. pri rušňovom depe a ten investor sa ani netajil, na kameru povedal, že do cien bytov má zarátanú aj 5 miliónovú pokutu, ktorú napokon ani nedostal a tá "vata" na pokutu v cene bytov iba jeho zisky zvyšovala.
 

 

Máš úplnú pravdu vo všetkom.
 

 

nemam co dodat
 

len si zabudol dodat

ze pokutu malo vyrubit nove mesto.....a ked neviete kto je v novom meste uz 12 rokov starostom, tak vam to poviem...komunista frimmel
 

 

Krasne napisane.. Bohuzial absolutna pravda :-(
Len keby sa konecne objavil nejaky vhodny kandidat, ktory by ho dokazal prevalcovat..
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava