SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pomník československej štátnosti dotvorí socha Masaryka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dufam,ze Dostal a Drotovan pridu manifestovat proti tejto soche,lebo su to velmi zle vynalozene financie. Urcite by som ich prisla podporit.
 

Komu sa chcú poslanci zapáčiť?

Sami sebe, obyvateľom asi nie. Na riešenie našich problémov v Starom Meste napr. s chýbajúcim cestným značením prechodov pre chodcov alebo skutočnej regulácie parkovania, prípadne riešiť situáciu s odkázanými obyvateľmi, ktorí strácajú bývanie na tom im čas nezostáva, ale pretŕčať sa pred kamerami pri odhaľovaní si vlastných "pomníkov" na to je čas i peniaze...
Voliči pamätajte si kto z poslancov hlasoval za vlastnú medializáciu za naše spoločné peniaze....voľby sú už o rok.
hlasovanie dúfam zverejnia na
http://www.staremesto.sk/miest...
 
Hodnoť

Čechoslovakisti

Zas sa budú chodiť Čechoslovakisti vyplakávať pred budovu Slovenského národného múzea.
Pre Masarykovu sochu treba vybrať iné miesto, nie pred budovou Slovenského národného múzea.
 

Vieš, chlapče,

keby nebolo Masaryka, nebolo by ani Slovenské národné múzeum, ale myslieť v súvislostiach Ti bráni tzv. Slotov syndróm...........:o)
 

Máme i iné miesta pre sochu Masaryka

A čo keby si Ty, chlapče, pouvažoval nad tým, že pred Slovenským národným múzeom by mal byť umiestený pamätník, bezprostredne sa týkajúci len a len slovenských dejin. Na iné pamätníky máme miesto v Bratislave napr. na Námestí slobody. Hovorí Ti niečo názvy "slovenský" a "sloboda"?
Moja otázka smeruje tiež k Matici slovenskej i Slovenskej národnej strane. Čakám, či nenaznačia svoje stanovisko k umiestneniu sochy Masaryka. Čo vy na to, MS i SNS!
A napokon, nie som žiaden chlapec, ale dôchodca. A z toho dôvodu i môj nesúhlasný názor.
Je paradoxné stanovisko predstaviteľov mesta. Len čo sa uvoľní miesto po jednom českom symbole, myslia opäť len na ďalší český symbol. A to pred objekt symbolizujúci Slovensko. Čo ste to za patrioti? Starosta za jednu bratislavskú mestskú časť! Hanba Vám.
 

Matica Slovenská,

to mi niečo hovorí...............Nie je to tá hŕstka hejslovákov, čo prenajímajú priestory fašistickej mládeži, nositeľke slovenského rána................???
 

A Ty si kto? Hotentot?

Odpoveď je v nadpise.
 

Vidím, že Tvoj zmysel pre iróniu

úpie pod ťarchou dvojkríža...............:o)
 

pred SNM patrí pamätník súvisiaci

a nie narýchlo "zbúchaná" kópia interiérovej sochy, než sa občania spamätajú. Takzvaná "reciprocita" ktorú hlása poslanec za OKS pán OSUSKÝ je to veľmi zlý vtip. Aby ste vedeli akú sochu má M.R.Štefánik na Petříne -pozrite sa na ňu -v intímnom zákutí záhrady observatória :
http://sk.wikipedia.org/wiki/S...

Súčasne pred budovou SND bol prednedávnom odhalený ďalší pamätník ČS. štátnosti = obsahujúci symbol ČESKEJ štátnosti a personifikovaný symbol ČESKOSLOVENSKEJ štátnosti (jeden so zakladateľov predstaviteľ Slovenského národa) a bez účasti verejnosti - tajne, to že sa o tomto akte napíše zopár článkov ale nevypočujú sa všetky názory a nie je verejná diskusia to je NÁŠ TYP "ZASTUPITEĽSKEJ DEMOKRACIE"! Vtedy si niektorí politici za vzor Švajčiarsko neberu!
AK MAJÚ BYŤ V BRATISLAVE DVA PAMÄTNÍKY ČS. štátnosti tak v záujme princípu zvrchovanosti a rovnosti oboch štátotvorných národov potom jeden z nich nielen so samotnou sochou T.G. Masaryka!
 

Hrob Neznámeho bojovníka

Možnože tento priestor by bol vhodný aj na pietny pamätník - Hrob Neznámeho bojovníka. Bratislava je hlavné mesto Slovenska a nemá pamätné miesto, kde by sa mohli zastaviť a pokloniť štátne návštevy.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava