SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Investor výstavby viladomov verí v kompromis s Devínom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Výstavba musí rešpektovať význam Devína!

Ako si predstavuje spolupráca Skanska s Devínom, keď sa takto vyjadruje k médiám: "Minimálne prvú etapu projektu plánujeme realizovať v súlade s právoplatnými stavebnými povoleniami konštatoval riaditeľ Pšenička."?! Pokiaľ Skanska neupraví projekt (celý projekt vrátane aj 1.etapy) na rodinné domy s primeranou a citlivou zástavbou, treba tvrdo blokovať povolenia a sťažovať sa na všetky dostupné strany. Skanska sa tu oháňa členstvo k švédskej významnej realitnej skupine, v krajine, ktorá je známa svojou ekológiou a úctou k histórii. Tak to teda dodržte aj na Devíne! Hrad Devín je národná kultúrna pamiatka, stavať chcete na území zasahujúcom do 2.ochranného pásma Chránenej krajinnej oblasti Devínska Kobyla. Navyše je Devín symbolom slovenskej a slovanskej štátnosti! Vraj sa uvažuje aj o zápise Devína do historického a kultúrneho dedičstva Unesco. Aké argumenty ešte potrebuje, aby ste pochopili, že si tento kus zeme budeme chrániť všetkými (aj medzinárodnými prostriedkami)?!
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

komporomis

pán Pšenička, postačí so zdravím rozumom, nebolo by najlepšie už od začiatku, prečo až v 3. a 4. etape?
224 bytov pri priemernom počte členov domácnosti (obložnosti) predstavuje cca 700 duší, z toho cca 220 detí a mládeže, kdeže to bude chodiť do predškolských zariadení a do škôl, keď už teraz tam cestujú kvôli školskej dochádzke viac ako je únosné, a to väčšina iba vďaka osobným autám? kde sa zamestná čo len polovica nových obyvateľov? ako a kadiaľ budú chodiť tam a späť? po Devínskej ceste a cez KV najužším lievikom pri Riviere (hlavne na ceste späť) alebo opačným smerom cez DNV?
možno sa dočkáme prekvapenia a SKANSKA zavedie v BA lety balónmi :-)
 
Hodnoť

Aké ústupky vo výstavbe? Nič nevidím!

Investor očkaáva schválenie kompromisného návrhu?! To je čo za blbosť? Na jednej strane píšu, že minimálne 1.etapu budú riešiť podľa pôvodného návrhu, zvyšok sa uvidí... (začnú stavať a už ich nik nezastaví). Tomu vraví skanska kompromis? Treba naďalej blokovať výstavbu a podávať odvolania!
 
Hodnoť

skanska CZ

prepusta hromadu zamestnancov. Dufam, ze kriza tuto skvelu firmu polozi uplne.
 

skanska CZ

Dúfajme, aspoň sa spamätajú s tými megalomanskými projektami na chránenom území.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava