SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do 2. februára treba zaplatiť daň za psa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Zrovna dnes mi padol zrak na ohradku stromceka, kde pomer zeme a vykalov bol 1:1. Dost hnus ;-(
 
Hodnoť

Riešenie psích výkalov v meste:

Spolu s odovzdaním identifikačnej známky majiteľovi psa, by tento musel nechať odobrať svojmu psovi DNA. Vznikla by databáza DNA psov chovaných v meste legálne, a zároveň databáza ich majiteľov. Na mestskom úrade zriadiť funkciu "Referent pre chov domácich zvierat", ktorý by mal okrem iných právomocí aj právomoc: Zbierať pozostatky psov a vykonávať, prípadne zadávať zmluvnýám laboratóriám ich identifikáciu cez DNA databázu. Náklady na pracovné miesto a na laboratórne testy spolu s mastnou pokutou by hradili majitelia psov, ktorí by boli identifikovaní ako producenti výkalov. Ďalšou právomocou referenta by bola kontrola evidencie psov a ich majiteľov. Ak by našiel psa, ktorý nie je v evidencii mesta, a teda ani v DNA databáze, psa by majiteľovi protokolárne odobral za prítomnosti polície, a buď by si majiteľ dal veci do poriadku, alebo by pes bol zaradený do útulku, prípadne na adopciu novému majiteľovi, samozrejme náklady na tento proces spolu s pokutou bude niesť nedisciplinovaný majiteľ.
Myslím si, že žiadny normálny majiteľ psa by si nedovolil ostať mimo databázy, pokiaľ by tieto činnosti boli vykonávané poctivo.
Pre úplnosť: Sám som chovateľom psa, a ide ma poraziť, keď vidím niektorých "páníčkov", ktorí sa na ulici správajú horšie ako prasce.
 

odstraňovanie výkalov

A kto by takýto výskum platil? Keď pes dostane hnačku, ktorá sa nedá pozbierať do sáčka, ako treba postupovať? Radšej by sa mali riešiť malé ohradené štrkoviská na venčenie psov, kde si po nich majiteľ musí odpratať. Tak ako v niektorých civilizovaných krajinách.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava