SME
Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestskí poslanci schválili urbanistickú štúdiu lesoparku Draždiak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

ako moze byt celomestskou vybavenostou?

Do územia sa umelo začlenila aj čast za frekventovanou cestou, lebo je malé na to aby mohlo bytť celomestskou vybavenosťou mesta veľkosti Bratislavy. Tieto dve lokality nemôžu byť považované za jeden celok. To je predsa absurdné, aby cez lesopark určený pre ako celomestska vybavenosť viedla štvorprúdová frekventovaná komunikácia (Kutlíkova ulica)...kto nie je v obraze, nech sa pozrie na mapu a ide si pozriet miesto činu v rannej alebo popľudnajšej špičke, aby mu bolo jasné, o čom hovorím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Park má byť pri Chorvátskom ramene

tam si ho totiž želá vysadiť väčšina Petržalčanov. V uzemí okolo Malého Draždiaku je lesopark obyvateľmi využívaný už dávno. Je podivné, že mesto, ktoré je už vrchovato zadĺžené - viac ako 5 miliard, chce investovať viac ako 100 milionov - zasahovať do existujúceho rekreačného územia. Je to plytvanie verejnými zdrojmi. Položme si otázku, čo sa tým chce dosiahnuť? To by radšej mohli niečo pridať a vykúpiť park na Belopotockého, alebo kúpiť viac autobusov, ked už chcú zatajiť, že pozemky okolo Chorvatskeho ramena už rozkeťasili a nedá sa tam uvažovať s kontinuálnym priestorom pre oddych a rekreáciu obyvateľov...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sad J.K. zadusia stavby - náhrada?

Pri handrkovaní o tomto parku, sa úplne stratí fakt existenčného ohrozenie Sadu J. Kráľa, a zámer pozbaviť Bratislavu obrovskej hmoty zelene na uzemí medzi starým a prístavným mostom, ktorá má padnuť za obeť CMC Petržalka – čo už je neodvratiteľný fakt. Hoci práve to je miesto vhodné na rekreačné využitie v celomestkom rámci – pri koncepčnom plánovaní, ktoré uprednostní životné prestredie obyvateľov pred kratkodychým masívnym presadzovaním betónu v záujme finančných skupín.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava