SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Park má zachrániť výmena (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pocitaju s nasou zabudlivostou?!

Ale, ale poslanci za Obciansky klub - nejak sa zozelenieva /ci zvolebnieva?/ Co takto Lesik Krasovskeho, ked ste ako jeden Mikus hlasovali za predaj cize za zastavbu atd. A teraz idete zachranovat zelen, stavat parky a parciky? Pche! Kto by vam este veril?
 

 

Tak sa robi biznis. Vydas povolenie ze tam mozu stavat a nasledne sa postavis proti vystavbe a investorovi ponuknes zamenu pozemkov. Este budes vyzerat ako ludomil :-)
 
Hodnoť

ze Obciansky klub? Nezartujte!

Neuveritelna trufalost nazvat si klub Obcianskym, ked vacsinu tam tvoria byvale nomenklaturne politicke stranick kadre, byvaly krajsky predseda, podpredseda, byvali okresni a miestni funkcionari - akurat ked uz byvala modra strana vam negarantuje koryta a korytka tak ste sa zazracne stali obcanmi.
 

občiansky klub

- majú jeho členovia aj mená? celkom ma to zaujalo. Hlavne na Krasovského lesík som citlivá
 
Hodnoť

 

„Investor má platné stavebné rozhodnutie, momentálne prebieha stavebné konanie,“ povedal Tomáš Korček námestník primátora. „Čakajú len na stavebné povolenie.“
.
Okrem toho, že námrestník JUDr. Korček si statočne pletie pojmy, stavebné povolenie vydané nie je, a s územným rozhodnutím čachrovali ako poslanci HMB, tak sudcovia viacerých súdov (KS, ÚS).
Námestník sa mal vyjadriť aj k tomu, že ÚR bolo vydané už v dobe po expirovaní lehoty platnosti záväzného stanoviska obce - HMB... (Nič nezakazuje obci pri výkone územnej samosprávy stanoviť lehotu, jej nedodržanie/nezistenie je pochybením stavebného úradu v prenesenom výkone ŠS, tento uviedol potenciálneho stavebníka do omylu, ale zodpovednosť nulová...)
 

tibor81,

presne tak, samé čachre
pochybenie stavebného úradu je o to väčšie, že má v platnosti dve rozhodnutia o umiestnení stavby pre to isté územie, čo zákon nepripúšťa,
 

NESUHLAS

1. Pravoplatne UR je zavazne pre vsetkzch ucastnikov konania a vsetky dotknute organy, pokial ho niekto nezrusi
2. Zavezne stanovisko na ucely stavebneho konania je vymedzene v ustanoveniach SZ §§140a a 140b, pricom dotknuty organ musi uviest § podla osobitneho predpisu, na zaklade ktoreho stanovisko dava. Ziaden § neopravnuje magistrat obmedzovat platnost stanoviska lehotou.
3. Koncentracna zasada - ak magistrat neuplatni nesuhlasne stanovisko v lehote urcenej stavebnym uradom, ma sa za to ze suhlasi
4. Co robite o 6:30 rano na nete???
 
Hodnoť

 

Hlavná pointa by tu mala byť určite záchrana parku v Starom Meste a ešte k tomu zvyšku historického Esterházyho záhrad. Občania o jeho záchranu bojujú viac ako 10 rokov, čo je úctyhodné.
Pokiaľ by menovaní poslanci naplnili svoje sľuby a park zachránili a naplnili aj ´dalšie
plány, k vylepšeniu situácie v Bratislave, ktoré predniesli na tlačovej besede , tak potom by platilo aj to, že konkurencia v politike v boji o voličov a v boji o svoje meno a zviditelnenie sa , prinesie niečo niečo aj občanom. Ale zatiaľ to platí iba v čase boja. Žiaľ.
Je to podobné ako v obchode , že konkurencia robí svoje. Až na to, že do drahého obchodu nemusím, ale politici mi ostanú na 4 roky aj keby si svoje sĺuby nesplnili.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava