SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozhodnutie o Twin City je podľa Ružinovského starostu neobjektívne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Podľa § 140 stavebného zákona sa na konania podľa tohto zákona vzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní, ak nie je výslovne uvedené inak. Na konanie podľa § 123 sa síce všeobecný predpis o správnom konaní výslovne nevzťahuje, to ale nebráni uplatniť proti opatreniu podnet prokuratúre alebo na súd - úplne slobodne, z pozície obce/mestskej časti ako stavebného úradu.
Na druhej strane, tento "odborne zdatný" stavebnný úrad pripustil a napriek politickým prísľubom jeho nového šéfa (od 12/2006) zdatne pripúšťa zahusťovaciu výstavbu...
 

 

Oprava: určenei stavebného úradu = § 119.
 
Hodnoť

 

Paragraf 90 ods. 1 stavebneho zakona hovori:
"Konanie o odstránení stavby vykonáva stavebný úrad, ktorý by bol príslušný vydať pre stavbu stavebné povolenie."

Kedze HB Reavis poziadal staromestsky stavebny urad o vydanie povolenia na odstranenie stavieb Kablovky, je na vydanie stavebneho povolenia tymto aj urceny prave tento stavebny urad a ziaden iny (teda ani Ruzinov ani Raca).
 

 

Paragraf 90 StavZák sa vzťahuje na samotné ostraňovanie stavby riadne (na žiadosť vlastníka), resp. nariadené orgánom; to sa aj stalo: odstraňovalo sa na území Staré Mesto, tak konai oni; ak by sa stavalo Kablo dnes, určite by konalo takisto Staré Mesto.
Súčasný zámer však chce umiestňovať stavby (súbor stavieb) na území dvoch mestských častí a zároveň v obvode dvoch "stavebných úradov", a to situáciu mení.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava