Každoročne sa pritom ich zoznam rozrastie o 10 nových názvov. V posledných mesiacoch pribudli napríklad "čerstvé" ulice v mestských častiach Vrakuňa, Rača a v najbližšom období sa tak stane v Podunajských Biskupiciach a Jarovciach.
"Čas premenúvania ulíc je už našťatie za nami. Ešte i v súčasnosti však majú mnohí aj rodení Bratislavčania problémy nájsť ulice, ktoré na začiatku 90. rokov niesli sovietske názvy a dnes sa volajú Uršulínska či Laurinská," priblížila Izabela Hederová z oddelenia vnútornej správy bratislavského magistrátu. Ako dodala, nové ulice pribúdajú pomerne rýchlym tempom, čo súvisí najmä s rozširujúcou sa výstavbou. V týchto týždňoch magistrát kompletizuje ich zoznam a pripravuje úplne novú databázu.
Napriek veľkému počtu ulíc a uličiek nemajú hasiči a zdravotníci problémy orientovať sa v ich spleti. "Veľmi zriedka sa trápime s tým, kde sa inkriminovaná ulica nachádza. V počítači však máme celý zoznam aj s vyhľadávaním. Jeho aktualizovanú podobu nám magistrát pravidelne doručuje, takže by sa nám nemalo stať, že nejakú ulicu nenájdeme," uviedol pracovník dispečingu Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR.
Ťažšie to už majú taxikári, ktorí nedisponujú databázou ulíc. Musia tak občas použiť "ťahák" v podobe mapy. "Väčšina taxikárov sa pomerne dobre vyzná v Bratislave a pomôžu aj zákazníci. Na dispečingu máme však veľkú mapu hlavného mesta a keď je najhoršie, zhŕkneme sa pred ňou a hľadáme všetci, čo sme tam," konštatovala s úsmevom dispečerka jednej z bratislavských taxislužieb.
jm bar