Dovtedy majú byť jasné finančné náklady na stavbu a termíny zosúladené s termínmi výstavby na rakúskej strane. „Dohodli sme sa, že cez regionálnu agentúru Záhorie vytvoríme projekt na opravu starých mostových pilierov na slovenskej strane. Budeme sa snažiť projekt pripraviť tak, aby bol vedený ako časť nultého okruhu od mosta Marchegg po mimoúrovňovú diaľničnú križovatku Stupava – juh s termínom odovzdania do roku 2006,“ povedal Milan Vaškor, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Provizórna cesta, ktorú navrhovala ako prístupovú rakúska strana, sa rekonštruovať nebude. „Rekonštrukcia by stála od 10 do 15 miliónov korún a pri každom zvýšení hladiny rieky Moravy alebo vzdutí Dunaja by bola zaplavená a muselo by sa opäť investovať do jej opravy. Súhlasíme však, aby slúžila pre chodcov, cyklistov a služobné autá,“ dodal Vaškor.
Práve riešenie prístupových komunikácii k mostu v projekte vyvolalo konflikt medzi rakúskou a slovenskou stranou.
Zatiaľ čo Rakúšania plánujú úpravu poľnej cesty z ich strany, z našej sa takéto provizórne riešenie uskutočniť nedá. Cesta totiž leží v záplavovom území.
Napriek tomu presadzovali vytvorenie provizória aj z našej strany. Argumentovali tým, že bude stratou času, keď hotový most bude čakať ďalší rok na dostavbu definitívnej prístupovej cesty.
(japa)