Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Odvekí rivali sa stretnú vo finále

V najvyššej hokejbalovej súťaži, v slovenskej Extralige sa včera rozhodlo o účastníkoch finále. Prvým z nich je obhajca titulu Exposervice Ružinov, ktorý vyradil Piešťany 2:1 na zápasy a druhým LG Doprastav Cádrova Bratislava, ktorý vyhral tiež 2:1 ...

Ružinovskí hokejbalisti v bielych dresoch s tmavým vrchom si v Areáli netradičných športov na Nevädzovej vybojovali postup do finále slovenskej Extraligy. FOTO - AUTOR

V najvyššej hokejbalovej súťaži, v slovenskej Extralige sa včera rozhodlo o účastníkoch finále. Prvým z nich je obhajca titulu Exposervice Ružinov, ktorý vyradil Piešťany 2:1 na zápasy a druhým LG Doprastav Cádrova Bratislava, ktorý vyhral tiež 2:1 na zápasy. Obaja finalisti sú odvekými rivalmi o post najlepšieho mužstva na Slovensku, a tak finále sľubuje výborný hokejbal.

Ružinov odohral všetky tri duely na svojom ihrisku, lebo to piešťanské nespĺňalo extraligové kritériá. Napriek tomu boli všetky tri zápasy tejto semifinálovej série vyrovnané. V prvom vyhral Ružinov len 3:2, v druhom prehral 2:4.

V rozhodujúcom, ktorý sa hral vo štvrtok, vyhral 4:1. V extrémnom teple sa prvá tretina začala obojstranne opatrne. Hral sa však bojovný a kvalitný hokejbal. Skóre už v piatej minúte otvoril Mihok, ktorý ešte do prestávky pridal druhý gól.

V druhej tretine neostávalo Piešťanom nič iné ako pokúsiť sa za každú cenu vyrovnať. Tlačili sa síce pred súperovu bránku, no ich najväčšou chybou bolo, že málo strieľali. Ružinov vyčkával a spoliehal sa na nebezpečné rýchle protiútoky. V 9. min boli Piešťany oslabené za hranie vysokou hokejkou a Košťál zvýšil na 3:0.

V tretej tretine bol obraz podobný ako v predchádzajúcej. Ružinov s prehľadom kontroloval svoj náskok a Piešťany sa snažili útočiť. V 8. min urobili chybu v obrane a osamotený Mihok poľahky zvýšil na 4:0, dosiahol hetrik a definitívne rozhodol. Hostia ešte znížili o dve minúty neskôr na konečných 1:4 a potom sa prezentovali už iba zbytočnými zákernými faulmi.

V druhej semifinálovej sérii prehral Doprastav v prvom zápase v Martine 1:8, doma vyhral 3:1 a na štvrtkový zápas cestoval do Martina. Zvíťazil 4:2, keď základ položil už v prvej tretine, ktorú vyhral 3:0.

Prvé finále je na programe už dnes, na ihrisku v Areáli netradičných športov na Nevädzovej ulici o 11.00, druhé v nedeľu v rovnakom čase na Romanovej ulici a prípadné tretie 17. mája o 11.00 opäť v Areáli netradičných športov.