vuje len 45-percentné využitie. Do prvého ročníka prišli napríklad zapísať rodičia len štyri deti.
„Prevádzka sa nám veľmi predražuje a nie sme ďalej schopní situáciu zvládať,“ povedal Noga. Pre porovnanie uviedol, že kým na Kalinčiakovej stojí školu jeden žiak približne 2300 korún, na Vihorlatskej je to o tritisíc korún viac. Noga zdôraznil, že ako pedagógovi mu nie je prípadné uzatvorenie pracoviska po vôli, ale na druhej strane ako riaditeľ, zodpovedný za chod celej školy, musí hľadať východiská.
„Vysunuté triedy na Vihorlatskej navštevujú aj deti s rôznymi poruchami z celej Bratislavy. Bude pre ne ťažké zaradiť sa do normálneho vyučovacieho procesu. Sme však pripravení ich prijať na Kalinčiakovu, kde plánujeme preradiť všetky deti z Vihorlatskej, ak o to prejavia rodičia záujem,“ konštatoval Noga.
O pracovisku na Vihorlatskej ulici už rokovala aj novomestská miestna rada, podľa ktorej bude najlepšie ho zatvoriť. Rozhodnúť však musí miestne zastupiteľstvo.
Tlačová tajomníčka starostu Valéria Reháčková pripomenula, že ZŠ na Vihorlatskej ulici neexistuje už od roku 1997, keď bola vyňatá zo siete škôl. Existujúce triedy boli vtedy pričlenené k ZŠ na Kalinčiakovej. V spolupráci so športovým klubom Slovan tam malo postupne vzniknúť osemročné športové gymnázium. Klub však z pôvodného zámeru odstúpil. (tasr)