Bratislavčania a mimovládne organizácie už takmer dva roky kritizujú výruby stromov na veľkých plochách a neporiadok v lesoparku. Na príčine je podľa ochranárov ťažba dreva, ktorú vykonáva mestská príspevková organizácia Mestské lesy v Bratislave, spravujúca podstatnú časť lesoparku.
Diskusie sa zúčastnili úradníci z Mestských lesov, z Výskumného ústavu lesníckeho zo Zvolena, z krajského úradu, ich protistranou boli kritizujúci zástupcovia tretieho sektora, primátor sedel v strede. Zo strany úradníkov sa na stretnutí často ozýval argument, že téma je vysoko odborná a predstavitelia tretieho sektora nie sú na ňu odborne pripravení. Tvrdili tiež, že zákon v prípade rúbania v lesoparku porušený nebol. Po úvodnom „pingpongu“ kto je odborník a kto nie, sa obe strany predsa len posunuli o kus ďalej a za pomoci primátora sa dohodli na ďalších krokoch.
Základným problémom lesoparku je definovanie, čo je jeho prioritnou funkciou. Či má byť na rekreáciu, alebo na hospodárenie. Ak mesto potvrdí, že lesopark bude iba na rekreáciu, okrem vypracovania nového generálneho plánu lesoparku bude musieť nájsť spôsob financovania na jeho udržiavanie.
V súčasnosti Mestské lesy od mesta peniaze nedostávajú a z predaja dreva financujú aj údržbu lesoparku. Inou možnosťou je skĺbenie rekreačnej a hospodárskej funkcie, no s podstatne obmedzenejšou ťažbou, aká je v lesoch dnes. Tieto otázky by sa mali riešiť v blízkej budúcnosti. Mimovládne organizácie majú do dvoch týždňov predložiť vlastný odborný návrh na nový generel lesoparku.
Ochranári šli vo svojich požiadavkách aj za rámec ochrany životného prostredia. Žiadajú stransparentniť ich hospodárenie.