19.00 Popoluška – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Život na trikrát – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Deň do noci – Divadlo a.ha., MKC, Školská 14
19.30 English Is Easy, Csaba Is Dead – GUnaGU, Františkánske nám. 7
KINÁ
T-Rex – Orange Imax, 12.35, 21.30
Virtuálny svet – Orange Imax, 13.40, 20.25
3D mánia – Orange Imax, 14.45, 19.20
Leví kráľ – Orange Imax, 15.50, 17.35
K-19 – Hviezda, 15.30, 18.00, 20.30; Polus, 19.15, 21.55; Palace/Aupark, 18.55, 21.40
Smradi – Mladosť, 15.30, 18.00, 20.00; Palace/Aupark, 14.10, 16.15, 18.20, 20.25, 22.30
Swing – Múzeum, 17.30; Palace/Aupark, 21.15
Ohňostroj – Múzeum, 20.00
Posledná lúpež – Istropolis, 17.15; Polus, 20.30, 22.35; Palace/Aupark, 14.10, 16.30, 18.50, 21.10
Hollywood Ending – Istopolis ARTkino, 17.30, 20.00
Obchod na Korze – FK ic.sk, 16.30
Baby to chcú tiež – FK ic.sk, 18.00; Istota, 17.30, 20.00; Polus, 15.00, 17.05, 19.00, 21.00; Palace/Aupark, 15.15, 17.15, 19.15, 21.15
Brak – FK ic.sk, 18.15, 20.00
Dážď – FK ic.sk, 18.30, 20.15
Canterburské poviedky – FK ic.sk, 18.45
Búrlivá svadba – FK ic.sk, 20.30
Rok diabla – FK ic.sk, 21.00Život Briana – FK Nostalgia, 18.30, 20.45; ART/Palace/Aupark, 17.30, 21.30
V tieni upíra – Café/City Center, 16.00, 18.00
Opití láskou – Polus, 17.35, 19.30; Palace/Aupark, 14.15, 16.15, 18.15, 20.15, 22.15
Solaris – Polus, 15.30, 21.30
Chyť ma, ak to dokážeš – Polus, 14.20, 17.00, 19.40, 22.20; Palace/Aupark, 15.45, 18.30, 21.15
Dva týždne na zaľúbenie – Polus, 14.15, 16.20, 18.30, 20.40; Palace/Aupark, 15.50, 18.00, 20.10, 22.20
Kruh – Polus, 15.45, 18.05, 20.25, 22.40; Palace/Aupark, 14.50, 17.10, 19.30, 21.50
Národná bezpečnosť – Polus, 15.35, 17.25; Palace/Aupark, 19.10, 21.05
Pán prsteňov: Dve veže – Polus, 16.30, 20.00; Palace/Aupark, 15.15, 18.40, 22.10
Harry Potter a tajomná komnata – Polus, 14.10, 17.20 (dbing); Palace/Aupark, 15.55
Dvaja pátrači – Palace/Aupark, 14.20, 16.25
Analyzuj znova – Palace/Aupark, 18.35, 20.45, 22.50
Pred svadbou nie! – Palace/Aupark, 16.30
Děvčátko – ART/Palace/Aupark, 15.30, 19.30
Moja tučná grécka svadba – Istropolis, 19.00, 20.45
KONCERTY A PODUJATIA
8.00 a 10.00 Kriminalita mládeže, prednáška – klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
19.00 Zdá sa, že sa znova začína čítať poézia…, D. Hevier uvádza mladých básnikov – Stoka, Pribinova
DISKOTÉKY
Bluesovanie s J. Turtevom a jeho priateľmi – Hlava XXII, Bazová 9
Disko, DJ Jaro – Casey, Botanická 35
Rock párty – Club 39, Mlynská dolina
Jukebox rock – Corona bar, Gbelská 6
Džezový večer so skupinou Take One – Demar klub, Pri šajbách 12
Vlado Vizár Jazz Quartet – Pizzeria Primo piano, Obchodná ul.
VÝSTAVY
Slovenské vizuálne umenie 1970 – 1985 – SNG, Esterházyho palác, do 25. mája
Milované dieťa – Mestské múzeum Stará radnica, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 16. marca
Vitra Designe Museum Charles Ray Eames – SNG, Dvorana MK, Nám. SNP 33, do 27. apríla
Umenie socialistického realizmu na Slovensku 1948 – 1963 – GMB, Mirbachov palác, do 16. marca
Blanka Votavová: Cesty do ticha – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 17.00, do 30. marca
Permanentný romantizmus – GMB, Pálffyho palác, do 6. apríla
Slovensko – prírodný klenot v srdci Európy, rozmanitosť a zvláštnosti živej i neživej prírody – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. júna
Liptovskí murári pomáhali stavať Budapešť – Slovenské národné múzeum, do 16. marca
Historické medzníky Slovenska v 20. storočí – Bratislavský hrad, 2. posch. ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. apríla
František Pohorelec: Impresie – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 19. apríla
Rudolf Fila – Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 16. marca
P. Čepec a R. Legel: Stretnutia – Siemens, Stromová 9, do 16. marca
Roland Goeschl – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 30. marca
Mám svetlo (Nerli, nerli), stretnutie s tradičnou židovskou kultúrou – Bibiana, Panská 41, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. marca
Premeny dreva, interaktívna výstava o druhoch, formách a podobách dreva – Bibiana, do 13. apríla
Mišo Bak: Fotografie – galéria Michalský dvor, Michalská 3, do 6. apríla
Lucio Fontana – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, do 30. apríla
Viktor Hulík: Zakázané koláže – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 30. apríla
Patrik Illo, Paľo Macho: For sale – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 31. marca
Viktor Hulík: Variability – Galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená ulica 3, ut – pia 12.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 17.00, do 24. apríla
Ladislav Čeleďa: Sit down, please!, nábytkový dizajn – K.F.A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.00 – 16.30, do 20. marca
Ján Striženec: Fotografie, sprístupnené na požiadanie (tel. 43 71 19 88, 0903477074) – Typo&Ars galéria, Roľnícka 349, do 23. marca
Otlačky pražskej architektúry v odevných kreáciách a dizajne – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, do 28. marca
Martin Piaček: Escape – CC centrum, Jiráskova 3, po – pia 9.00 – 18.00, do 14. marca
Beáta Varmužová: Spod sukní – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, po – pia 10.00 – 18.00, do 10. marca
Ján Hlavatý, Alexej Kraščenič, Ján Kelemen – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, do 30. apríla
Vladimír Birgus, retrospektíva tvorby českého reportéra a dokumentaristu – galéria fotografie Profil, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. marca
Záboj Bohuslav Kuľhavý: Obrazy – Nový Pálffyho palác, Zámocká ul., do 28. marca