„Človek nežije vo vzduchoprázdne,“ hovorí výtvarník Dušan Polakovič. „Nápady plávajú všade okolo ako planktón. Treba ich len nabrať do úst ako veľryba grónska a po vypudení balastu treba dúfať, že sa na zuboch občas niečo zachytí. Niektorý nápad príde len tak ‘by the way‘. Pre iný však treba kopať v tvrdej hornine aj niekoľko kilometrov. Bohužiaľ, musím konštatovať, že druhý prípad býva neprimerane častejší.“
Výtvarné nápady absolventa dnes už legendárnej školy Albína Brunovského budú prezentované na autorskej výstave, ktorá má dnes o 17.00 h vernisáž v galérii Artotéka na Kapucínskej ulici 1. Jej názov je Bláznivý svet Dušana Polakoviča. Expozícia v koncepcii Viery Radziwill-Anoškinovej je prierezom grafickej a ilustrátorskej tvorby a potrvá až do 17. apríla.
„Mám tam aj staršie a uležané veci, ale bude tam aj výber z mojich posledných ilustrácií, ktoré ešte neboli vystavené. Takže by to mohlo byť celkom zaujímavé,“ hovorí autor.
(pet)